»   اخبار شهرستان ها  »   تالاب های اردبیل نیاز به حمایت دارند
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۵۴

تالاب های اردبیل نیاز به حمایت دارند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تالاب ها بعنوان یکی از ذخایر و سرمایه های طبیعی استان به حمایت جدی نیازمندند.

سید رضا موسوی روز یکشنبه در آیین بزرگداشت روزجهانی تالاب ها افزود: در استان اردبیل 46 تالاب وجود دارد و اداره کل حفاظت محیط زیست در کنار حمایت و حفاظت از آنها در جهت ارتقای آنها در تلاش است.

وی با بیان اینکه شعار امسال روزجهانی تالاب، تالابها وکشاورزی همراهانی برای رشد وبالندگی هستند ، اظهار کرد: بسیاری از تالاب ها در کنار تامین نیازهای مردم آب زمین های کشاورزی را نیز تامین می کنند.

او با اشاره به ارتباط بین تالاب ها و کشاورزی افزود: این دو به همدیگر بستگی دارند و حفاظت و نگهداری شایسته از آن باعث بهبود وضعیت زیست محیطی وحفظ سرمایه های طبیعی برای نسل های آینده می شود.

وی با اشاره به اهمیت تالاب گفت: ویژگیهای منحصر بفرد از لحاظ تنوع زیستی، تامین غذا، تعدیل اقلیم ، ذخیره کربن و ارزشهای فرهنگی باعث شده در جهان تالاب ها ارزش و جایگاه برجسته داشته باشد.

موسوی عمده خطرات تالاب ها را عدم تامین حقابه زیست محیطی، کم شدن آب ورودی به تالاب ها، بحث آلودگی های شیمیایی، مصرف بی رویه کود و سموم، رهاسازی فاضلابها به تالا ب ها و تغیر کاربری عنوان کرد.

به گزارش ایرنا ، در این آیین که در حاشیه دریاچه شورابیل برگزار شد دهها نفر از شهروندان اردبیلی با شعار حمایت از تالاب ها زنجیره انسانی تشکیل دادند.

 

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...