»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   تاكيد تهران و وين بر بهبود روابط تجاري و بازرگاني
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۰۵

تاكيد تهران و وين بر بهبود روابط تجاري و بازرگاني


به گزارش خبرگزاری مهر، در اين ديدار محمد دوست حسینی با اشاره به روابط بازرگاني بين دو كشور ايران و اتريش گفت: متاسفانه در سال هاي اخير به دلايل سياسي اين روابط تحت الشعاع قرار گرفته است اما اميدواريم با شرايط جديد و عزم راسخ سياسي دولت ايران براي رفع موانع و تعامل سازنده با كشورهاي خارجي روابط بازرگاني و اقتصادي دوباره بهبود يابد.


قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: تجار، بازرگانان، صنعتگران و سرمايه گذاران اتريشي براي بهبود روابط  پيشتاز باشند. وي تصريح كرد: حجم روابط و مبادلات تجاري فيمابين در حال حاضر اندک است و تناسبي با ظرفيت هاي اقتصادي دو كشور ندارد.


دوست حسيني با اشاره به سابقه فعاليت صنعتگران و سرمايه گذاران بیان داشت: 20 سال قبل، در اكثر پروژه ها ردپايي از صنعتگران و سرمايه گذاران اتريشي وجود داشت كه اميدواريم در اين دوره هم دوباره شاهد چنيني تحول و همكاري باشيم.


وي زمينه هاي همكاري را بسيار گسترده و شامل نفت، گاز و پتروشيمي، صنايع شيميايي و غذايي و نيز دارويي برشمرد و گفت: سرمايه گذران و تجار اتريشي به همه اين زمينه هاي همكاري آشنا هستند و اين موارد مي تواند زمينه هاي همكاري مورد توجه باشد.


این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنين قطع ارتباط پروازي و روابط محدود بانكي را محدود كننده روابط اقتصادي و تجاري عنوان كرد و خواستار همكاري بانک هاي اتريشي در باز كردن LC واردات دارو به كشورمان شد.


در اين ديدار همچنين سفير اتريش در ايران تمايل كشورش را براي بهبود روابط تجاري و اقتصادي با ايران اعلام كرد. فردريش اشتيفت افزود: اتريش همواره در مقاطع بحراني سياسي هم ارتباط خودش را با ايران حفظ كرده و دفتر اتاق بازرگاني را هيچگاه به روي ايران نبسته است.


وي اضافه كرد: يقينا اگر تحريم ها كمتر و وضعيت عادي شود روابط اقتصادي حالت انفجار به خود مي گيرد. اشتيفت همچنين توضيح داد: قطع ارتباط هوايي با ايران به دليل ضرر و زيان مالي بود كه شركت اتريشي متحمل شده بود.


سفیر اتریش در ایران تاكيد كرد: دولت اتريش هيچگاه محرک تحريم ها نبوده و اميدواريم با تغيير شرايط سياسي و رفع تحريم ها طي سال هاي آتي در وين دوران جديدي از روابط اقتصادي با ايران آغاز شود.


در اين ديدار همچنين رئيس اتاق بازرگاني اتريش پيشنهاد كرد كه هيئت ايراني نيز همزمان با برگزاري سمينار اقتصادي در اتريش كه بزودي برگزار مي شود به اين كشور سفر كنند.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...
به گزارش میزان واردات کالا از کشور‌های مختلف جهان به ویژه چین سالهاست که تولیدکنندگان کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است. در این میان واردات اقلامی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد و به دلیل حمایت نشدن تولیدکنندگان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب