»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   تاكيد تهران و وين بر بهبود روابط تجاري و بازرگاني
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۰۵

تاكيد تهران و وين بر بهبود روابط تجاري و بازرگاني


به گزارش خبرگزاری مهر، در اين ديدار محمد دوست حسینی با اشاره به روابط بازرگاني بين دو كشور ايران و اتريش گفت: متاسفانه در سال هاي اخير به دلايل سياسي اين روابط تحت الشعاع قرار گرفته است اما اميدواريم با شرايط جديد و عزم راسخ سياسي دولت ايران براي رفع موانع و تعامل سازنده با كشورهاي خارجي روابط بازرگاني و اقتصادي دوباره بهبود يابد.


قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: تجار، بازرگانان، صنعتگران و سرمايه گذاران اتريشي براي بهبود روابط  پيشتاز باشند. وي تصريح كرد: حجم روابط و مبادلات تجاري فيمابين در حال حاضر اندک است و تناسبي با ظرفيت هاي اقتصادي دو كشور ندارد.


دوست حسيني با اشاره به سابقه فعاليت صنعتگران و سرمايه گذاران بیان داشت: 20 سال قبل، در اكثر پروژه ها ردپايي از صنعتگران و سرمايه گذاران اتريشي وجود داشت كه اميدواريم در اين دوره هم دوباره شاهد چنيني تحول و همكاري باشيم.


وي زمينه هاي همكاري را بسيار گسترده و شامل نفت، گاز و پتروشيمي، صنايع شيميايي و غذايي و نيز دارويي برشمرد و گفت: سرمايه گذران و تجار اتريشي به همه اين زمينه هاي همكاري آشنا هستند و اين موارد مي تواند زمينه هاي همكاري مورد توجه باشد.


این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنين قطع ارتباط پروازي و روابط محدود بانكي را محدود كننده روابط اقتصادي و تجاري عنوان كرد و خواستار همكاري بانک هاي اتريشي در باز كردن LC واردات دارو به كشورمان شد.


در اين ديدار همچنين سفير اتريش در ايران تمايل كشورش را براي بهبود روابط تجاري و اقتصادي با ايران اعلام كرد. فردريش اشتيفت افزود: اتريش همواره در مقاطع بحراني سياسي هم ارتباط خودش را با ايران حفظ كرده و دفتر اتاق بازرگاني را هيچگاه به روي ايران نبسته است.


وي اضافه كرد: يقينا اگر تحريم ها كمتر و وضعيت عادي شود روابط اقتصادي حالت انفجار به خود مي گيرد. اشتيفت همچنين توضيح داد: قطع ارتباط هوايي با ايران به دليل ضرر و زيان مالي بود كه شركت اتريشي متحمل شده بود.


سفیر اتریش در ایران تاكيد كرد: دولت اتريش هيچگاه محرک تحريم ها نبوده و اميدواريم با تغيير شرايط سياسي و رفع تحريم ها طي سال هاي آتي در وين دوران جديدي از روابط اقتصادي با ايران آغاز شود.


در اين ديدار همچنين رئيس اتاق بازرگاني اتريش پيشنهاد كرد كه هيئت ايراني نيز همزمان با برگزاري سمينار اقتصادي در اتريش كه بزودي برگزار مي شود به اين كشور سفر كنند.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

البته این خبر روز پنج‌شنبه بدون منبع خاصی از سوی برخی خبرگزاری‌ها منتشر و بلافاصله تکذیب شده بود. با این حال، انتشار همان خبر تایید نشده در روز آخر هفته کافی بود که سکه تمام بهار آزادی ۲۵ هزار تومان...
جعفر پشامی، با بیان این‌که کارت‌های هوشمند ملی از نظر فنی قابلیت ذخیره اپلیکیشن‌های مختلفی را در خود دارند، اظهار کرد: این کارت‌ها می‌توانند خدمات سازمان‌های مختلف را بدون تداخل در خود ذخیره کنند به گونه‌ای که می‌توان کارت‌های بانکی،...
خاویار ایرانی در اندیشه بازگشت به بازارهای جهانیبه گزارش گروه وبگردی ملکانه؛ این صنعت که زمانی در بین محصولات صادراتی معروف ایران قرار داشت، به دلیل تحریم های تجاری و ممنوعیت بین المللی در زمینه شکار ماهیان...
اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب