»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   تاكيد تهران و وين بر بهبود روابط تجاري و بازرگاني
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۰۵

تاكيد تهران و وين بر بهبود روابط تجاري و بازرگاني


به گزارش خبرگزاری مهر، در اين ديدار محمد دوست حسینی با اشاره به روابط بازرگاني بين دو كشور ايران و اتريش گفت: متاسفانه در سال هاي اخير به دلايل سياسي اين روابط تحت الشعاع قرار گرفته است اما اميدواريم با شرايط جديد و عزم راسخ سياسي دولت ايران براي رفع موانع و تعامل سازنده با كشورهاي خارجي روابط بازرگاني و اقتصادي دوباره بهبود يابد.


قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: تجار، بازرگانان، صنعتگران و سرمايه گذاران اتريشي براي بهبود روابط  پيشتاز باشند. وي تصريح كرد: حجم روابط و مبادلات تجاري فيمابين در حال حاضر اندک است و تناسبي با ظرفيت هاي اقتصادي دو كشور ندارد.


دوست حسيني با اشاره به سابقه فعاليت صنعتگران و سرمايه گذاران بیان داشت: 20 سال قبل، در اكثر پروژه ها ردپايي از صنعتگران و سرمايه گذاران اتريشي وجود داشت كه اميدواريم در اين دوره هم دوباره شاهد چنيني تحول و همكاري باشيم.


وي زمينه هاي همكاري را بسيار گسترده و شامل نفت، گاز و پتروشيمي، صنايع شيميايي و غذايي و نيز دارويي برشمرد و گفت: سرمايه گذران و تجار اتريشي به همه اين زمينه هاي همكاري آشنا هستند و اين موارد مي تواند زمينه هاي همكاري مورد توجه باشد.


این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنين قطع ارتباط پروازي و روابط محدود بانكي را محدود كننده روابط اقتصادي و تجاري عنوان كرد و خواستار همكاري بانک هاي اتريشي در باز كردن LC واردات دارو به كشورمان شد.


در اين ديدار همچنين سفير اتريش در ايران تمايل كشورش را براي بهبود روابط تجاري و اقتصادي با ايران اعلام كرد. فردريش اشتيفت افزود: اتريش همواره در مقاطع بحراني سياسي هم ارتباط خودش را با ايران حفظ كرده و دفتر اتاق بازرگاني را هيچگاه به روي ايران نبسته است.


وي اضافه كرد: يقينا اگر تحريم ها كمتر و وضعيت عادي شود روابط اقتصادي حالت انفجار به خود مي گيرد. اشتيفت همچنين توضيح داد: قطع ارتباط هوايي با ايران به دليل ضرر و زيان مالي بود كه شركت اتريشي متحمل شده بود.


سفیر اتریش در ایران تاكيد كرد: دولت اتريش هيچگاه محرک تحريم ها نبوده و اميدواريم با تغيير شرايط سياسي و رفع تحريم ها طي سال هاي آتي در وين دوران جديدي از روابط اقتصادي با ايران آغاز شود.


در اين ديدار همچنين رئيس اتاق بازرگاني اتريش پيشنهاد كرد كه هيئت ايراني نيز همزمان با برگزاري سمينار اقتصادي در اتريش كه بزودي برگزار مي شود به اين كشور سفر كنند.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...
کرمانشاه- روند رسیدگی به واگذاری پرابهام دومین پالایشگاه قدیمی ایران با عزل مدیرعامل منصوب خریداران جدید و عدم تمکین وی به ترک این پست وارد فاز تازه ای شده است.اخبارگزاری مهر- گروه استانها: واگذاری پر ابهام پالایشگاه کرمانشاه به بخش...
شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دستورالعملی به زبان انگلیسی در سایت خود قرار داده که بر اساس آن به شرکت های هواپیمایی دنیا اعلام می کند برای عبور از ایران باید به ازای وزن هواپیما و میزان مسافتی...
شرکت ماشین آلات  صنعتی تراکتورسازی ایران در شهر تبریز  که در سال های گذشته  از گروه صنعتی تراکتور سازی ایران جدا شده، ورشکست شد. بر اساس سندی  که  به دست خبرگزاری تسنیم رسیده است و مدیرعامل گروه صنعتی تراکتور سازی ایران نیز ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب