»   اخبار شهرستان ها  »   بیکاری 160 هزار نفر در آذربایجان شرقی
۱۸ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۰۴

بیکاری 160 هزار نفر در آذربایجان شرقی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: 160 هزار نفر بیکار در آذربایجان شرقی وجود دارد که معادل 12 درصد از جمعیت این استان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، احد حسینی در جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کاری و واحدهای نمونه در استان با اشاره به اینکه عامل بسیاری از بی نظمی‌ها و تاخیر در پرداخت حقوق کارگران ناشی از بی برنامگی مدیران است، افزود: امیدواریم که با تدبیر دولتمردان و تلاش کارفرمایان و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی شاهد منظم شدن در پرداخت حقوق کارگران زحمت کش باشیم.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت به موقع حقوق کارگران مساوی خواهد بود با افزایش بازدهی آنها، ادامه داد: ارتقای رفاه کارگران از اولویت‌های کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که ما نیز امیدواریم در استان به این مهم دست یابیم.

حسینی با اشاره به برخی واحدهای تولیدی در استان که 14 ماه است به کارگران حقوق نداده است، گفت: رفع مشکل بیکاری و مسایل مالی کارگران از عهده یک فرد و یا سازمان خارج است و باید همه در این خصوص همکاری کنند.

وی با تاکید بر ظرفیت‌های آذربایجان شرقی در زمینه اشتغال زایی گفت: ولی متاسفانه از این ظرفیت‌ها به صورت درست استفاده نشده و در این استان تعداد بیکاران زیاد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: ما در چارچوب وظایف خود و سیاست‌های تعیین شده تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این معضل اجتماعی را مرتفع سازیم.

حسینی همچنین از ساخت مجموعه فرهنگی و ورزشی برای کارگران خبرداد و افزود: مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی علاوه بر اینکه می‌تواند باعث افزایش نشاط کارگران و خانواده‌های آن‌ها شود می‌تواند سلامتی قشر زحمت جامعه را نیز تضمین کند.

وی ادامه داد: به همین دلیل برنامه ی ویژه‌ای برای احداث مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی برای کارگران در نظر داریم.

حسینی با اشاره به اهمیت همفکری و مشورت، یاد آور شد: برای اینکه بتوانیم مدیریتی کارآمد داشته باشیم باید به همفکری و مشورت و در نتیجه خرد جمعی توجه داشته باشیم و در همین راستا اداره کل کار تعاون و رفاه اجتماعی برای بهبود روند کارها و رسیدن به مدیرتی کار آمد به تاسیس اتاق فکر در این اداره کل اقدام می‌کند.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند.وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...
شهرداری شهر گرگان یک ایستگاه اتوبوس را شبیه ایستگاه اتوبوس ساخته است که گفته می شود همانند رادیو های قدیمی از آن آهنگ سنتی پخش می شود. این رادیو بصورت شبانه روزی فعال است و موزیک های سنتی پخش می...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب