»   اخبار استخدام  »   بیکاری نیز ارثی است !
۹ مهر ۱۳۹۴ , ساعت ۱۳:۰۷

بیکاری نیز ارثی است !

پسرانِ پدرانی که بیکار هستند، احتمالا در آینده خود نیز بیکار خواهند شد.

گروهی از کارشناسان آلمانی در یک مطالعه جدید به این نتیجه رسیده‌اند که پس‌زمینه خانوادگی، نقشی موثری در میزان موفقیت نوجوانان در این کشور ایفا می‌کند.

بررسی گروهی از کارشناسان موسسه «تحقیقات اقتصادی لایبنیتس» (IWH) مستقر در شهر «هاله» ‌در شرق آلمان، نشان می‌دهد که در این کشور پس‌زمینه‌های خانوادگی تاثیری قوی بر میزان شانس موفقیت نوجوانان در آینده دارد‌ به گونه‌ای که کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی فوق‌برنامه و خارج از ساعات درس نیز به گفته کارشناسان نمی‌تواند کمبود این پس‌زمینه‌ها را جبران کند.

این متخصصان در بررسی‌های خود همچنین به این نتیجه رسیده‌اند که میان بیکاری پدران و بیکاری پسران ‌آنان در آینده ارتباط وجود دارد؛ بدین معنا که پسرانِ پدران بیکار در آینده به احتمال بسیار زیاد خود نیز بیکار خواهند ماند.

در این بررسی که بیش از 30 سال به طول انجامیده، داده‌های نزدیک به 30 هزار نفر ارزیابی شده‌اند. نتیجه آنکه نوجوانانی که در سن 10 تا 15 سالگی، پدرانشان بیکار بوده‌اند، خود اغلب در سن 17 تا 24 سالگی بیکار مانده‌اند.

به گفته «اشتفان مولر»، سرپرست این مطالعه، مشاهده ارتباط میان بیکاری پدران و بیکاری پسران آنها در آینده در این مطالعه قابل توجه است به ویژه در مورد پدرانی که فاقد تحصیلات دبیرستانی و دیپلم بوده‌اند.

وی در همین زمینه اضافه می‌کند: به ازای هر یک سالی که پدر بیکار می‌ماند، مدت زمان بیکاری پسر به طور متوسط دو هفته افزایش می‌یابد.

کارشناسان بر این باورند که وجود عواملی در خانواده‌ها باعث می‌شود تا احتمال از دست دادن شغل در میان پدرها و پسرها بیشتر شود. مثلا نگاهی که در خانواده به مسئله کار کردن وجود دارد، اهمیتی که به سعی و کوشش فرد داده می‌شود و دیدگاهی که نسبت به بیکاری در خانواده وجود دارد، نقشی مهم در بیکاری احتمالی پدران و پسران دارد.

اما نکته‌ قابل تامل دیگری که از این بررسی به دست آمده، این است که در خانواده‌هایی با تبار خارجی و نیز در خانواده‌های ساکن در شرق آلمان این ارتباط (بیکاری پدران و پسران) وجود نداشته است. کارشناسان این امر را مرتبط با تغییر و تحرکی دانسته‌اند که نسل پسران در مقایسه با نسل پدران تجربه کرده‌اند. در خانواده‌های خارجی‌تبار سکونت در کشوری جدید و ریشه دواندن در آن موجب برهم زدن این رابطه شده است. در خانواده‌های آلمانی ساکن شرق، اتحاد دو آلمان و بیکاری گروهی در شرق، ارتباطات اجتماعی با ثبات را دستخوش تحول و تغییر کرده‌اند.

اشتفان مولر تاکید می‌کند که این مطالعه به خوبی نشان می‌دهد که بیکاری در سنین نوجوانی تاثیری منفی بر وضعیت اشتغال فرد در آینده دارد. راهکاری که این متخصص آلمانی برای از میان بردن ارتباط میان بیکاری پدران و پسران‌ ارائه می‌دهد، فراهم آوردن فرصت‌های آموزشی برای این گروه از پسران است.

بنابر این گزارش نتایج مطالعات فوق قابل تعمیم به دختران نبوده و به گفته اشتفان مولر، این گروه از کارشناسان اکنون در حال مطالعه در همین زمینه با محوریت دختران هستند.


آخرین مطالب این بخش اخبار استخدام

با توجه به اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور برای اجرای دستور رئیس‌جمهور مبنی بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در استخدام‌های بخش دولتی و به تعویق افتادن سومین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور، امکان حضور بانوان در حداقل 300...
غیرممکن به نظر می‌رسد، نه؟ خوب، اگر شما به دنبال شغل هستید و یک رزومه ی عالی که به طور خلاصه سوابق حرفه‌ای شما را گزارش می‌دهد، و درک آن آسان است، ارائه می‌دهید، پیدا کردن شغل دلخواه‌تان واقعا شدنی است. جلب...
رییس دیوان عدالت اداری با اعلام جزئیات رای جدید هیئت عمومی این دیوان درباره تعیین تکلیف نیروهای شرکتی گفت: بر اساس قانون دستگاه های دولتی، استخدام یا باید به صورت رسمی و یا پیمانی باشد. ...
معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: به زودی 1900 نفر نیروی انسانی در بخش درمان سازمان تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور استخدام می‌شوند. ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب