»   اخبار شهرستان ها  »   بیله سوار در اجرای طرح های فرهنگ مطالعه پیشتاز است
۲۵ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۲۸

بیله سوار در اجرای طرح های فرهنگ مطالعه پیشتاز است


به گزارش خبرنگار مهر، صادق فرهمندامین بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و خیرین کتابخانه ساز بیله سوار افزود: به دلیل علاقه مردم به فرهنگ و کتابخوانی، این شهرستان در بسیاری از طرح های کتابخانه ای رتبه دوم را پس از مرکز استان در اختیار دارد.


وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد روند رشد طرح های کتابخانه ای در سطح استان هستیم، تاکید کرد: این نشان دهنده نهادینه شدن فرهنگ مطالعه در شهرستان ها از جمله بیله سوار است.


مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به پیشرفت فیزیکی 70درصدی کتابخانه مرکزی این شهرستان تصریح کرد: مسئولان استان اردبیل باید با تخصیص اعتبارات ویژه در تکمیل کتابخانه های مرکزی در دست اجرای استان این نهاد را یاری کنند.


وی تکمیل کتابخانه مرکزی بیله سوار را مهمترین اولویت نهاد کتابخانه های عمومی استان در منطقه دانست و خواستار مساعدت و همراهی خیرین نیکوکار در این خصوص شد.


فرهمندامین همچنین با بیان اینکه انجمن خیرین کتابخانه ساز بیله سوار پس از اردبیل دومین انجمنی است که به ثبت رسمی رسیده و فعالیت خود را بطور رسمی آغاز می کند، یادآور شد: جایگاه تفکر و اندیشه در دین اسلام بسیار رفیع بوده و همین جایگاه ما را به نقش مطالعه و کتابخوانی آگاه می کند.


وی عنوان کرد: همه ما وظیفه داریم کودکان را سمت کتابخوانی و مطالعه ترغیب کنیم چراکه داشتن آینده درخشان در گرو دانش و فرهنگی است که این کودکان کسب می کنند.


فرماندار بیله سوار نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، کتاب را محور فرهنگ دانست و افزود: دین اسلام به عنوان کامل ترین مکتب ارائه شده به بشر، کتاب، علم و دانش را سرلوحه خود قرار داده بطوریکه کتاب، معجزه این دین الهی است.


رسول زیبانژاد نقش کتابخانه های عمومی را در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی انکارناپذیر دانست و بر لزوم مشارکت بیشتر خیرین در طرح های کتابخانه سازی این شهرستان تاکید کرد.


وی مهمترین پروژه فرهنگی بیله سوار را تکمیل و تجهیز کتابخانه مرکزی برشمرد و بیان داشت: با پایان ساخت کتابخانه مرکزی بیله سوار، شاهد رشد قابل توجه در شاخص های فرهنگی منطقه خواهیم بود.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب