»   اخبار سیاسی  »   به نفع هاشمی کناره‌گیری نمی‌کنم
۲۴ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۱۴

به نفع هاشمی کناره‌گیری نمی‌کنم

عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان با بیان اینکه از همه اصولگرایان برای پیوستن به ائتلاف دعوت کردیم، گفت: بنده به نفع هاشمی کناره‌گیری نمی‌کنم البته قطعاً کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات سبب تغییر آرایش رقابت‌ها می‌شود.

اردبیل نیوز: محمدرضا باهنر دقایقی پیش در نشست خبری در مشهد مقدس با اشاره به اینکه گرانی و بیکاری مهمترین مشکلات اقتصادی روز کشور است، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلات اقتصادی مختلفی در سطوح مختلف و متفاوت در کشور داریم؛ مشکلات بنگاه‌های تولیدی از جمله مشکلات قابل توجه در کشور است چرا که سرمایه در گردش آنها با توجه به تکان‌های شدید اقتصادی در سال 91 سبب به وجود مشکلات بسیاری برای آنها شد.

وی افزود: در صورتی که مشکل این بنگاه‌ها حل شود قطعاً اشتغال در کشور ایجاد و معضل بیکاری نیز حل خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته دیگر مشکلات مانند تحریم‌های خارجی نیز وجود دارد؛ بخشی از مشکلات هم ناشی از ناکارآمدی‌ سیاستگذاری‌ها در سطح کلان کشور است.

باهنر رشد بی‌رویه نقدینگی در کشور و هزینه‌های بالای دولت را از ریشه‌های اصلی در مسئله گرانی دانست و اذعان داشت:‌ باید برای حل مشکلات اقتصادی موجود نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید هدایت شود؛ قطعاً باید در راستای برنامه‌های هدفمندی‌ یارانه‌ها نیز در دولت یازدهم یارانه به تولید اختصاص یابد همچنین دولت یازدهم باید نگاه و اهتمام جدی به بنگاه‌های تولیدی داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به نقاط ضعف و قوت دولت احمدی‌نژاد یادآور شد: احیای شعاری انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران و برگشت به برخی از اصول و ارزش‌های انقلاب از جمله نقاط قوت این دولت است؛ همت فراوان در زمینه خدمت‌رسانی به مردم به ویژه به مناطق محروم و تلاش در راستای ساده‌زیستی و عدالتخواهی نیز از دیگر نقاط قوت دولت احمدی‌نژاد محسوب می‌شود.

عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان با بیان اینکه دولت احمدی‌نژاد از ساختار حکومتی استفاده نکرد، گفت: دولت احمدی‌نژاد برخی از ساختارها را معیوب کرد به عنوان مثال سازمان برنامه و بودجه را تا حدودی منحل کرد در صورتی که این سازمان تنها به اصلاح نیاز داشت؛ از طرفی دولت احمدی‌نژاد سیاست‌های راهبردی نداشته و به مشکلات به‌گونه‌ای جامع نگاه نمی‌کرد.

*‌احمدی‌نژاد به خرد جمعی در دولت نهم و دهم بها نداد

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با بیان اینکه رئیس دولت خرد جمعی در دولت نهم و دهم بها نداد و تصمیمات فردی در این دولت بیشتر بود، اذعان داشت: تغییرات زیاد در سطح وزرا در روند اجرای کشور اثر منفی گذاشت به گونه‌ایی که تعداد وزرای عزل شده در دولت احمدی‌نژاد از تمام دولت‌های پس از انقلاب بیشتر بوده است.

* احمدی‌نژاد از ادبیات فاخر دیپلماسی استفاده نکرد

باهنر با بیان اینکه حرکات زیگ‌‌زاگی احمدی‌نژاد در مسائل خارجی خوب نبود، خاطرنشان کرد: این که روزی بگوییم قطعنامه‌ها کاغذ پاره است و روز دیگری بیان کنیم قطعنامه‌ها بر ما تأثیر گذاشته است، درست نیست لذا دیپلماسی خارجی ما در این دو دولت به خوبی فعال نبود.

عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان در ادامه با اشاره به تعدد کاندیداهای اصولگرا در انتخابات پیش‌رو گفت: ائتلاف پنجگانه تا پیش از ثبت‌نام نامزد واحد خود را معرفی می‌کند از طرفی ما هم به ائتلاف 2+1 توصیه می‌کنیم تا پیش از ثبت‌نام خروجی خود را معرفی کند چرا که پس از آن قدری معرفی سخت است.

وی در ادامه در پاسخ به خبرنگار فارس در ارتباط با جلسه 2+1 با ائتلاف پنج نفره اذعان داشت: ما از ائتلاف این دو ائتلاف موجود اصولگرایان استقبال می‌کنیم و از همان ابتدا نیز باز برخورد کرده و از همه اصولگرایان برای پیوستن به ائتلاف دعوت کرده‌ایم تا به سازوکار واحدی برسیم.

به گفته باهنر ائتلاف پنج نفره اصولگرایان درخواست جلسه مشترک را به ائتلاف 2+1 داده ولی هنوز خبری از سوی آنها نشده است.

عضو ائتلاف پنجگانه اصولگرایان در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میتینگ یکصد هزار نفری دولت در ورزشگاه آزادی متذکر شد: اجتماع یکصد هزار نفری کار طبیعی نیست چرا که حداقل روزی تا 40 میلیارد تومان هزینه دارد و لذا باید دولت رعایت کند چرا که درست نیست به عنوان مثال در 22 بهمن شعار زنده باد بهار را رئیس دولت سر دهد؛ اگر شعار زنده باد بهار در نهایت به شعار انتخاباتی کاندیدای دولت تبدیل شود قطعاً این حرکت با استفاده از امکانات دولتی به نفع کاندیدای خاص است.

وی تأکید کرد: دولت حق استفاده موقعیت‌ها و امکانات حکومتی و دولتی را به نفع کاندیدای خاص ندارد.

* به نفع هاشمی کناره‌گیری نمی‌کنم/ حضور هاشمی در انتخابات سبب تغییر آرایش رقابت‌ها در کشور می‌شود

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس در ارتباط با کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات اظهار کرد: تا جایی که بنده مطلع‌ام عده‌ای به حضور آقایان هاشمی و خاتمی رفته‌اند اما آنها اعلام کرده‌اند که ثبت‌نام نمی‌کنیم؛ البته تحلیل اینکه رفتارهایی غیر از این اتفاق بیفتد نیز ممکن است و حتی امکان تغییر نظر آنها وجود دارد البته هنوز هم توصیه می‌کنم که به مصلحت نیست آقای هاشمی کاندیدا شود.

باهنر با تأکید به اینکه به نفع هاشمی رفسنجانی کناره‌گیری نمی‌کنم، تصریح کرد: قطعاً حضور وی در انتخابات آینده به عنوان کاندیدا سبب تغییر آراش رقابت‌ها می‌شود و لذا باید ائتلاف‌های اصولگرایان رسمی‌تر و جدی‌تر باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

حجت الاسلام محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم یکی از افرادی است که اعتقاد دارد: « مسایل و آموزه های دینی را نباید به این راحتی خرج احزاب، گروه های سیاسی و شخصیت های بازیگر در عرصه سیاسی کرده تا...
رییس جمهور، سخنانش را با تسلیت مجدد به مردم کرمانشاه آغاز کرد و گفت: امیدواریم دولت و مردم در کنار هم بتوانند به این مردم آسیب دیده کمک کنند. او همچنین از همه کسانی که در 15 روز گذشته به...
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در صد و بیست و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا محمود احمدی‌نژاد در سخنان اخیر خود حملات شدیدی را علیه قوه قضاییه ابراز داشته، چرا دادستان...
هدف ترامپ منزوی کردن سپاه است | آمریکا تحریم کند، شرکت‌های زیادی عقب‌نشینی می‌کنندمحمد اکبری: در حال حاضر پس از ارجاع برجام به کنگره از سوی ترامپ، بسیاری از سوالات در مورد برجام و آینده آن به نحوه برخورد آینده اروپا...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب