»   اخبار اجتماعی  »   بهره برداری کامل از خط 3 مترو در سال 93
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۵۲

بهره برداری کامل از خط 3 مترو در سال 93


به گزارش خبرگزاری مهر، هابیل درویش روز گذشته در بازدید هفتگی از عملیات ساخت نیمه شمالی خط 3 مترو تهران در جمع پیمانکاران و مشاوران این پروژه با اشاره به این که در انجام امور مترو نگرشی استراتژیک به مدیریت جهادی داریم گفت: خوشبختانه بخش خصوصی فعال در ساخت مترو تهران، خود را با فرهنگ و مدیریت کار میدانی و جهادی حاکم در این سیستم هماهنگ کرده و کارها به‌خوبی و متفاوت از گذشته پیش می‌رود.


وی به افزایش بودجه مترو در مصوبه شورای اسلامی شهر تهران برای سال آینده و اعلام حمایت بیش از پیش شهرداری تهران و نیز انگیزه دولت برای تخصیص اعتبار به توسعه مترو پایتخت اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت به نحو شایسته بهره بگیریم چرا که با فضای موجود، سال 1393 را سال مترو  می‌دانیم.


مدیرعامل شرکت مترو تهران اتمام عملیات نیمه جنوبی خط سه مترو در شرایط سخت تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی را مرهون باورپذیری به شعار “می‌توانیم” دانست و افزود: مجموعه مترو با این اقدام بزرگ، امروز به الگوی عمل تحقق شعار “می‌توانیم” برای دیگر مجموعه‌ها در کشور  مبدل شده و می‌رود تا با تکمیل نیمه شمالی این خط  به طول 17 کیلومتر که  پایان سال کاری آینده به اتمام خواهد رسید به معنای واقعی کلمه حماسه ماندگار اقتصادی را در تاریخ انقلاب ثبت کند.


درویشی با اظهار خوشوقتی از هماهنگی و همکاری مثال زدنی امروز مجموعه تلاشگران(مدیران و کارکنان) در ساخت و توسعه مترو تهران بیان داشت: این هماهنگی حاصل پذیرش اعتقادی و باور قلبی به فرهنگ جدید کار و مدیریت میدانی و جهادی پیمانکاران و بخش خصوصی حاضر و فعال در مترو است.


مدیرعامل مترو تهران برنامه‌محوری، زمانبندی و الویت‌بندی پروژه‌ها و مدیریت میدانی هماهنگ را از جمله ضروریات کار پیمانکاران دانست و افزود: اگر چه برنامه کلان و اولویت‌دار، اتمام ساخت 17 کیلومتر باقی مانده از 37 کیلومتر خط سه تا قبل از پایان سال کاری 1393 است اما مدیریت پیشرو، هوشمندانه، علمی و دانش محور ایجاب می‌کند که بر اساس فاز بندی جلو برویم تا به اقتضای شرایط و پیشرفت کار، بخشی از پروژه را برای خدمات‌رسانی فعال کنیم نه این که در انتظار اتمام همه 17 کیلومتر و بهره‌‌برداری یکجا باشیم.


درویشی تاکید کرد: امروز اولویت کار مترو تهران، ساخت نیمه شمالی خط 3 است، ضمن این که در دیگر خطوط در حال ساخت نیز فعالیت‌ها در جریان است.   

   

خط 3 مترو تهران به طول 37 کیلومتر به عنوان طولانی‌ترین خط مترو خاورمیانه، جنوبی‌ترین نقطه شهر (بزرگراه آزادگان) را به شمال شرقی تهران(میدان قائم) متصل می‌کند و تاکنون در دو مرحله، بخش میانی به طول 7 کیلومتر بهره برداری و بخش جنوبی به طول 12 کیلومتر راه انداز ی آزمایشی شده است که مابقی آن با فاز نیمه شمالی در حدفاصل ایستگاه مصلی تا میدان قائم در یک سال کاری به اتمام می رسد.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

داستان واقعی طلاق های عجیب با دلایل عجیب‌تر ! دوست ندارم شوهرم کارمند یک زن باشد خسرو و نگین زندگی عاشقانه‌شان را درست از هشت‌ماه پیش آغاز کردند. اوایل همه چیز در این زندگی خوب پیش رفت. آن‌قدر خوب که این زوج...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...