»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   بهترین و بدترین قرعه کشی برای ایران در جام جهانی برزیل
۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۱۱

بهترین و بدترین قرعه کشی برای ایران در جام جهانی برزیل

در حالی که 15 روز تا قرعه کشی جام جهانی 2014 برزیل باقی مانده است، گمانه زنی ها و پیش بینی ها برای تعیین حریفان احتمالی تیم های صعود کننده آغاز شده است.

با صعود اروگوئه ترکیب 32 تیم حاضر در جام جهانی 2014 تکمیل شد. اگرچه فیفا تاکنون به جز تعیین 8 تیم سرگروه، جزئیاتی از نحوه قرعه کشی اعلام نکرده است، اما پیش بینی های مطبوعات اروپایی نکات جالبی از سناریوهای احتمالی پیش روی تیم ملی را مشخص می کند. بر اساس تصمیم فیفا و بر اساس رنکینگ ماه اکتبر 8 تیم سرگروه عبارت خواهند بود از :
گلدان یک: برزیل، آرژانتین، کلمبیا، اروگوئه، اسپانیا، آلمان، بلژیک، سوئیس
در گلدان 2 و بر اساس آنچه در دوره قبل جام جهانی اتفاق افتاد، تیم های آسیایی و آمریکای شمالی قرار خواهند گرفت:
گلدان 2: ایران، استرالیا، ژاپن، کره جنوبی، آمریکا، مکزیک، هندوراس، کاستاریکا
در گلدان 3 تیم های اروپایی قرار می گیرند، اما از آنجایی که 9 تیم اروپایی برای قرار گرفتن در این گروه وجود دارد بنابراین تیم نهم ( بر اساس رده بندی فیفا) به یک گلدان دیگر فرستاده می شود که فرانسه خواهد بود. بنابراین تیم های گلدان 3 عبارت خواهند بود از :
گلدان 3: هلند، ایتالیا، انگلیس، پرتغال، روسیه، یونان، بوسنی، کرواسی
در گلدان 4 تیم های آفریقایی، دو تیم باقیمانده از آمریکای جنوبی و فرانسه قرار می گیرند:
گلدان 4: نیجریه، غنا، کامرون، الجزایر، ساحل عاج، شیلی، اکوادور، فرانسه
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ نکته مهم اینکه از آنجایی که نباید بیش از دو تیم اروپایی در یک گروه قرار گیرند، بنابراین فرانسه به اجبار در گروهی قرار خواهد گرفت که برزیل، آرژانتین، کلمبیا یا اروگوئه سرگروه آن خواهند بود. با توجه به این سیدبندی احتمالی، بهترین سناریو برای ایران همگروهی با سوئیس، بوسنی (یونان)، الجزایر (اکوادور ) خواهد بود.
اما بدترین حالت های ممکن برای تیم ملی زیاد خواهد بود از جمله همگروهی با برزیل، هلند، فرانسه/ برزیل، ایتالیا، فرانسه/ برزیل، انگلیس، فرانسه/ آلمان، هلند (ایتالیا)، نیجریه (ساحل عاج)/ اسپانیا، ایتالیا، نیجریه (ساحل عاج) و . . .
شما چه پیش بینی از حریفان احتمالی تیم ملی دارید؟ بهترین و بدترین سناریو را برای تیم ملی در قرعه کشی جام جهانی چه چیزی می دانید؟

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد میزبانی تیم های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان توضیح داد و گفت: پیشنهاد ایران در نشست آتی کمیته مسابقات AFC مطرح می شود.به نقل از مهر، علی کفاشیان بعد از نشست کنفدراسیون فوتبال آسیا...
دیدار تدارکاتی دو تیم ایران و تونس در حالی برگزار می شود که دو تیم در رده بندی فیفا تیم های اول قاره خود هستند.به نقل از مهر، دیدار جمعه شب تیمهای ایران و تونس که ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه به...
کادر فنی تیم ملی فوتبال از نزدیک بازی دوستانه تیم ملی مراکش برابر تیم صربستان را زیر نظر خواهد داشت. به نقل از مهر، با تصمیم کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، رودولفو مربی تیم ملی برای تماشای...
دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد این تیم کار دشواری در رقابت های جام جهانی پیش رو دارد.به نقل از مهر، علیرضا بیرانوند که به همراه سایر ملی پوشان فوتبال ایران در اردوی تونس حضور دارد ضمن تبریک...

یک دیدگاه برای بهترین و بدترین قرعه کشی برای ایران در جام جهانی برزیل

 1. پیشگو
  0

  گروه1: برزیل-مکزیک-کرواسی-کامرون
  گروه2:اسپانیا-هلند-شیلی-استرالیا
  گروه3:کلمبیا-ساحل عاج-یونان-ژاپن
  گروه4:ایتالیا-اروگوئه-انگلیس-کاستاریکا
  گروه5:سوئیس-فرانسه-اکوادور-هندوراس
  گروه6*:آرژانتین-بوسنی و هرزگوین-*ایران*-نیجریه
  گروه7:آلمان-پرتغال-غنا-آمریکا
  گروه8:بلژیک-الجزایر-کره جنوبی-روسیه