»   اخبار سیاسی  »   بهبود اقتصاد ظرف مدت 100 روز
۱۷ خرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۱۱

بهبود اقتصاد ظرف مدت 100 روز

ولايتي نامزد انتخابات يازدهم رياست جمهوري سابقه طولاني در روابط سياست خارجي و تعريف جديد از اصولگرايي را دو عامل اصلي حضور خود در انتخابات دانست.

به گزارش اردبیل نیوز، نشست خبري علي‌اکبر ولايتي نامزد انتخابات دور يازدهم رياست جمهوري با حضور رسانه‌هاي داخلي و خارجي بعد از ظهر امروز دوشنبه 13 خرداد ماه در خبرگزاري دانشجويان ايران برگزار شد.

ولايتي در اين نشست با اشاره به علت حضور خود در عرصه انتخابات گفت: علت اينکه بعضي از دوستان به بنده توصيه کردند وارد اين عرضه شوم و بنده نيز پذيرفتم، دو ويژگي بوده که دوستان در من سراغ داشتند و اميدوارم اين گونه باشد.

وي افزود: نخست سابقه طولاني بنده در حوزه سياست خارجي است که به مدت 15 سال وزير امور خارجه بودم و همچنين 15 سال در خدمت مقام معظم رهبري افتخار مشاوره امور بين‌الملل داشته و دارم.

وي با بيان اينکه طبيعتا در جريان تحولات سياسي دنيا قرار گرفته‌ام، افزود: بنده يکي از پايه‌گذاران سياست خارجي ايران بودم و به عبارت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران بعد از انقلاب از زير صفر شکل گرفت چرا که سياست خارجي قبل از انقلاب به کار نظام نمي‌آمد.

مشاور ارشد مقام معظم رهبري با بيان اينکه يکي از حوزه‌هايي که با ايجاد هر انقلابي تغيير نمي‌کند، حوزه سياست خارجي است، اظها داشت: قبل از انقلاب سياست خارجي ايران در امتداد سياست ايالت متحده آمريکا بود به طوري که نقش وزير امور خارجه از نقش نسخت وزير بيشتر بود چرا که سياست‌هاي ديکته شده آمريکا را اجرا مي‌کرد.

وي در ادامه خاطر‌نشان کرد: ‌بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به دنبال شعار مردم، نه شرقي و نه غربي بوديم و اين شعار سردر وزارت امور خارجه قرار گرفت و مفهوم اين کار نفي سلطه شرق و سلطه غرب بود.

ولايتي تصريح کرد: بنابراين لازم بود سياست خارجي مستقلي در اين راستا انجام بگيرد و با الهام گرفتن از بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران و مقام معظم رهبري و قوانين موضوعه کشورمان از جمله قانون اساسي اين روابط شکل گرفت.

وي با بيان اينکه سياست خارجي فراتر از روابط خارجي است، گفت: روابط خارجي در حوزه‌هاي گوناگوني همچون روابط علمي، روابط تجاري، روابط پزشکي و … صورت مي‌گيرد ولي سياست خارجي شامل تمام روابط بوده و روابط خارجي را نيز سياست خارجي تعيين مي‌کند.

ولايتي در ادامه با بيان آنکه در سال‌هاي اخير سياست خارجي دچار مشکل شده است، گفت: امروز از هر مردم عادي بپرسيد که راه حل مشکلات کشور چيست، خواهند گفت‌ تصحيح و تقويت سياست خارجي، بنابراين يکي از کارهايي که بنده مي‌توان از عهده‌اش بر‌بيايم روابط سياست خارجي است.

اين نامزد انتخابات دور يازدهم رياست جمهوري در ادامه گفت: نکته ديگر به تعريف بنده از اصولگرايي بر مي‌‌گردد، معتقدم اصولگرا کسي است که به نظام، قانون اساسي و به اصل ولايت فقيه در گفتار و کردار ارتباط داشته باشد پس اصولگرايي مارک خاصي براي عده‌اي خاصي نيست.

وي تصريح کرد: بنابراين هر کس مي‌تواند زير چتر اصولگرايي قرار بگيرد و مي‌تواند ‌در دولت آينده بنده همکاري کند.

وي در ادامه گفت: موضوع مهم ديگر اين است که افراد متخصص حاضر نيستند با هر دولتي کار کنند ولي افراد مختلفي که در حوزه‌هاي گوناگون تخصص دارند اعلام آمادگي کردند با بنده همکاري کنند.

ولايتي خاطر‌نشان کرد: رئيس‌جمهور هماهنگ‌کننده بين ارکان دولت و ساير نهادها است به عبارتي هر وزيري در حوزه خودش بايد اختيارات رئيس‌جمهور را داشته باشد بنابراين رئيس جمهور بايد هماهنگ‌کننده باشد.

ولایتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه چگونه می‌توانید ظرف مدت 100 روز وضع اقتصاد را بهبود بخشید؟ گفت: بنده 42 سال است که طبیب هستم، اگر مریض بدحالی که خونریزی دارد به شما مراجعه کند حتی اگر دکتر هم نباشید، می‌دانید که باید ابتدا خونریزی‌اش را قطع کنید و به او خون تزریق کنید.

وی ادامه داد: ما گفتیم ظرف دو سال مسئله را درست می‌کنیم و برای کوتاه‌مدت نسخه‌هایی داریم که آن نسخه‌ها این است: اول، اجازه ترخیص اجناسی که در گمرک است را می‌دهیم چرا که بعضی از نیازمندی‌های کشور در گمرک و در دمای 45 درجه حبس شده است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه بیان داشت: به تولید‌کنندگانی که یا کارخانه آنها تعطیل شده و یا تولید آنها به زیر 50 درصد و 30 درصد کاهش یافته فرصت 6 ماهه می‌دهیم تا از مالیات‌ها معاف باشند چرا که بسیاری از کارخانه‌ها علاوه بر قسط و بهره باید زیان دیرکرد را بپردازند.

ولایتی تصریح کرد: ما این مهلت معافیت 6 ماهه را به آنها می‌دهیم و آنها باید در عوض تضمین کنند که تولید را 30 الی 40 درصد افزایش دهند.

وی گفت: اگر تولید کالا بالا برود و ورود کالا به کشور افزایش یابد نسبت عرضه و تقاضا تغییر کرده و قیمت‌ها کاهش می‌یابد‌.

این کاندیداي انتخابات ریاست جمهوری افزود: مطلب دیگر اعتماد بین ملت و دولت است به عنوان مثال شخصی دلار خود را در بانک قرار داده است و اینک حق بازپس‌گیری آن را ندارد این موضوع اعتماد میان ملت و دولت را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: بدین ترتیب افرادی که مواد خام را در اختیار کارخانه‌ها قرار می‌دهند اعتماد خود را از دست داده و دست به اقدامی در این زمینه نمی‌زنند تا متحمل ضرر و زیان بیشتری نشوند.

ولایتی اظهار داشت: این مطلب که می‌شود اقتصاد را ظرف مدت 100 روز بهبود بخشید اجرای دقیق برنامه 5 ساله است.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برای حل مشکل دارو و سلامت چه برنامه‌ای دارید، اظهار داشت: ما یک برنامه دراز‌مدت را با ترمیم بیمه در دست داریم باید بیمه‌ای که کفایت کننده نیاز مردم است به صورت سراسری وجود داشته باشد در حالی که امروز بیمه تامین اجتماعی 35 درصد هزینه درمان را می‌پردازد.

ولایتی با اشاره به برنامه پنجم توسعه تصریح کرد: باید سهم پرداختی مردم از هزینه درمان در پایان برنامه پنجم به 30 درصد برسد ما با تصویب برنامه ششم درمان را رایگان خواهیم کرد و همه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و این بیمه است که صدردصد هزینه‌ها را می‌پردازد بدین ترتیب مشکل سلامت حل خواهد شد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

هدف ترامپ منزوی کردن سپاه است | آمریکا تحریم کند، شرکت‌های زیادی عقب‌نشینی می‌کنندمحمد اکبری: در حال حاضر پس از ارجاع برجام به کنگره از سوی ترامپ، بسیاری از سوالات در مورد برجام و آینده آن به نحوه برخورد آینده اروپا...
داعش نابود شد فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی به محضر مقام معظم رهبری اعلام کرد: داعش نابود شد در پی پیروزی تاریخ ساز جبهه مقاومت اسلامی عراق و سوریه بر فتنه تروریسم تکفیری و پایان یافتن سیطره داعش که با پایین...
محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور پیشین برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه رفت.در روزهای گذشته انتقادات فراوانی به تخریب پروژه مسکن مهر پس از زلزله غرب ایران وارد شده...
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در دستور حجت الاسلام حسن روحانی به معاون اول رییس جمهور آمده است؛پیرو دستوراتی که شب گذشته برای بسیج تمام امکانات موجود کشور و بخصوص استان‎های همجوار در جهت اقدامات فوری و...


  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام اشتباه بود دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام تو فکر میکنی کیه دانلود آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب