»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   بنزین های 400 تومانی ذخیره شده در کارت های سوخت باطل می شوند؟
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۳۷

سناریوی جدید بنزینی دولت

بنزین های 400 تومانی ذخیره شده در کارت های سوخت باطل می شوند؟

نرخ بنزین و چگونگی سهمیه بندی آن این روزها دغدغه دولت و مجلس است.دولتی ها که حالا یک تجربه ناموفق از توزیع سبد کالا…

هشت صبح: نرخ بنزین و چگونگی سهمیه بندی آن این روزها دغدغه دولت و مجلس است.دولتی ها که حالا یک تجربه ناموفق از توزیع سبد کالا را در کارنامه خود دارند، باید برای  افزایش نرخ بنزین و گرانی های بعد از ان چاره ای اسای بیاندیشند.

دز هر جال سناریوی گرانی بنزنی رسما در دولت روحانی کلید خورده است چرا که اخبارها حاکی از ان است که سال آینده قیمت بنزین به بیش از 1000 تومان افزایش می‌یابد و در این بین، حذف کارمزد و سهمیه بنزین برخی از خودروها و موتورسیکلت‌ها از مهم‌ترین تغییرات جدید بنزینی خواهد بود، ضمن آنکه به زودی با اطلاعیه دولت تاریخ مصرف بنزین 400 تومانی هم به پایان می‌رسد.

به این ترتیب سال آینده سهمیه بنزین 400 تومانی(نیمه یارانه‌ای) برخی از خودروها و موتورسیکلت‌ها هم به طور کامل قطع خواهد شد.

10418 323 - بنزین های 400 تومانی ذخیره شده در کارت های سوخت باطل می شوند؟

از سوی دیگر با تصویب مجلس قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی پنج درصد افزایش یافت تا به این ترتیب افزایش قیمت بنزین و گازوئیل کلید بخورد.

با تصويب افزايش 5 درصدي عوارض فرآورده‌هاي نفتي سال آينده، بهاي هر ليتر بنزين معمولي به 420 تومان، بنزين معمولي آزاد 735 تومان، بنزين سوپر نيمه يارانه‌اي 525 تومان و بنزين سوپر آزاد به 840 تومان افزايش يافته است.

پيش بيني مي‌شود در صورت تصويب طرح حذف پرداخت کارمزد از سوي دولت، سال آينده بار پرداخت هزينه کارمزد بنزين در قالب اجراي طرح حق‌العمل کاري به دوش مردم بيافتد.علاوه بر اين، با اجراي طرح ساماندهي سهميه بنزين خودروها، طرح حذف و تبديل سهميه‌هاي ويژه برخي از خودروهاي ناوگان حمل و نقل عمومي همچون آژانس‌هاي مسافربري، خودروهاي موسسات آموزش رانندگي، وانت بار به سهميه بنزين معمولي 60 ليتري در ماه آغاز شده است.

اين در حالي است که از نخستن روز زمستان سالجاري سهميه بنزين خودروها و موتورسيکلت‌هاي فرسوده هم به طور کامل قطع شده است و دولت پيش بيني مي‌کند با قطع سهميه‌هاي عادي و ويژه بنزين خودروهاي مختلف در مجموع حدود 9 ميليون ليتر از مصرف بنزين روزانه کشور را براي سال آينده کاهش دهد.

البته شایعات درباره نرخ بنزین زیاد است و برخی از بنزین 700 تومانی سخن می گویند ، برخی نرخ بنزین را 1000 تومان اعلام می کنند و عده ای نیز از بنزین 1800 تومانی سخن می گویند.

در هر حال همین چند روز پیش بود که حسن روحانی اعلام کرد: شیب افزایش قیمت بنزین تند خواهد بود تا شایعات بنزین 1000 تومانی و بیشتر از آن به واقعیت نزدیک تر شود.

حالا نیز خبر رسیده است، همزمان با افزايش بنزين ذخيره‌سازي شده 400 توماني توسط مردم در کارت‌هاي هوشمند سوخت، مطالعات کارشناسي شده‌اي به منظور ساماندهي سهميه بنزين ذخيره‌سازي شده در کارت‌هاي سوخت در دولت آغاز شده است.

يک مقام مسئول در ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با بيان اينکه در برخي از کارت‌هاي بنزين خودروهاي شخصي 1000 ليتر و بيش از يکهزار ليتر بنزين ذخيره سازي شده است، گفته: برخي مردم تصور مي‌کنند که کارت هوشمند سوخت، کارت پس‌انداز بنزين است.

به این ترتیب به نظر می رسد دولتی ها قصد دارند بنزین های ذخیره شده در کارت های سوخت را به نوعی باطل کنند.البته ذخیره بنزین در کارت سوخت در روزهای گرانی بنزین که قرار است به زودی از راه برسند می تواند زمینه دلالی را در بازار فراهم کند .

با این حال بسیاری نیز برای مصرف شخصی و به قول معروف برای روز مبادا بنزین ذخیره کرده اند و باید منتظر ماند و دید بالاخره تکلیف بنزین در کشور چه خواهد بود.

 

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

البته این خبر روز پنج‌شنبه بدون منبع خاصی از سوی برخی خبرگزاری‌ها منتشر و بلافاصله تکذیب شده بود. با این حال، انتشار همان خبر تایید نشده در روز آخر هفته کافی بود که سکه تمام بهار آزادی ۲۵ هزار تومان...
جعفر پشامی، با بیان این‌که کارت‌های هوشمند ملی از نظر فنی قابلیت ذخیره اپلیکیشن‌های مختلفی را در خود دارند، اظهار کرد: این کارت‌ها می‌توانند خدمات سازمان‌های مختلف را بدون تداخل در خود ذخیره کنند به گونه‌ای که می‌توان کارت‌های بانکی،...
خاویار ایرانی در اندیشه بازگشت به بازارهای جهانیبه گزارش گروه وبگردی ملکانه؛ این صنعت که زمانی در بین محصولات صادراتی معروف ایران قرار داشت، به دلیل تحریم های تجاری و ممنوعیت بین المللی در زمینه شکار ماهیان...
اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...


  • دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب