»   اخبار شهرستان ها  »   بزرگ‌ترین پیست اسکیت در اردبیل کلنگ‌زنی شد
۲۱ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۱:۴۶

با حضور رئیس فدراسیون اسکیت

بزرگ‌ترین پیست اسکیت در اردبیل کلنگ‌زنی شد

با حضور رئیس فدراسیون اسکیت کشور بزرگ‌ترین پیست اسکیت شمال‌غرب کشور در اردبیل کلنگ‌زنی شد. رئیس فدراسیون اسکیت کشور گفت: در بحث ساماندهی بانوان برای فعالیت در رشته اسکیت مطابق با ارزش‌های اسلامی و شئونات دینی هیچ‌گونه منعی در اجرای برنامه‌های ورزشی در سطح ملی و جهانی وجود ندارد.

به گزارش پرتال خبری اردبیل نیوز به نقل از فارس ، در این مراسم که عصر امروز و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد،‌ رئیس هیئت اسکیت استان اردبیل در سخنانی گفت: این پیست در زمینی به مساحت 14 هزار و 181 متر مربع با زیربنای یک‌هزار و 400 متر مربع شامل ابنیه‌های مختلف احداث می‌شود.

نادر بیننده تصریح کرد: ‌این پیست اسکیت 200 متری مطابق با استانداردهای جهانی در کمتر از 12 ماه احداث می‌شود.

وی افزود: برای اجرای این پروژه دو ردیف اعتباری ملی و استانی در نظر گرفته شده که در بخش اعتبارات ملی 250 میلیون تومان و اعتبارات استانی نیز 50 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده و قرار است در مدت 12 ماه این مجموعه عظیم و نفیس احداث شده و به مرحله بهره‌برداری علاقمندان به رشته اسکیت برسد.

بیننده خاطر نشان کرد: این پیست که در واقع خانه اسکیت استان به شمار می‌رود شامل فضاهای روباز، مسقف و سرپوشیده است تا با توجه به شرایط آب و هوایی در استان اردبیل اسکیت‌بازان بتوانند در رشته‌های مختلف از این فضا استفاده کنند.

13920230000517 PhotoA - بزرگ‌ترین پیست اسکیت در اردبیل کلنگ‌زنی شدرئیس هیئت اسکیت استان اردبیل با اشاره به فعالیت خوب نونهالان و نوجوانان در محل تمرینی اسکیت واقع در منطقه شورابیل اضافه کرد: ما با جذب بهترین استعدادها سعی کردیم با نظر مساعد مربیان زمینه و بستری را فراهم آوریم تا علاقمندان بتوانند از این رشته پرتحرک و دارای شور و نشاط خاص استفاده کنند.

در این مراسم معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل به موضوع همگانی کردن ورزش به ویژه رشته ورزشی اسکیت اشاره کرد و ادامه داد:‌ ما امروز با حضور فریبا محمدیان رئیس فدراسیون اسکیت شاهد کلنگ‌زنی خانه اسکیت در استان واقع در شهرک نیروی انتظامی اردبیل در کناره دریاچه شورابیل هستیم که با احداث این مجموعه عظیم تمهیدی فراهم می‌شود تا علاقمندان بتوانند از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده کنند.

محمدرضا برادران یادآور شد: در مجموع بیش از 300 میلیون تومان اعتبار اولیه از محل اعتبارات ملی و استانی برای این پروژه و مراحل مختلف آن در نظر گرفته شده است که امیدواریم با تأمین منابع دیگر این پروژه را در مهلت یک ساله تکمیل کرده و به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

وی در ادامه گفت: تبدیل این پیست به یک مجموعه منسجم با عنوان خانه اسکیت سبب می‌شود تا بسیاری از علاقمندان بتوانند از این فضای شکل گرفته استفاده کرده و به توسعه ورزش قهرمانی و همگانی بیش از گذشته کمک کنند.

 

p10%202 - بزرگ‌ترین پیست اسکیت در اردبیل کلنگ‌زنی شدهیچ منعی برای حضور اسکیت‌بازان زن در مسابقات جهانی وجود ندارد

 

فریبا محمدیان عصر امروز در مراسم کلنگ‌زنی پیست و خانه اسکیت اردبیل در پاسخ به سئوال خبرنگاران اظهار داشت: ما بیش از یک سال است که در رأس فدراسیون هستیم و قادر شدیم تمام فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را با همراهی همکاران که درست و دقیق طراحی و هدف‌گذاری کرده بودیم در حوزه برادران و خواهران به مرحله اجرا برسانیم.

وی با اعلام اینکه هیچ مشکلی برای فعالیت بانوان در رشته اسکیت با توجه به حفظ پوشش اسلامی و مبانی ارزشی وجود ندارد، تصریح کرد: ما امروز شاهد حضور اسکیت‌بازان زن در مسابقات مختلف جهانی و بین‌المللی هستیم و سعی داریم از همین ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا ورزش اسکیت در گروه بانوان به توسعه و ترقی واقعی دست پیدا کند.

محمدیان در ادامه به محدودیت منابع اعتباری در سال گذشته و امسال اشاره کرد و افزود: هنوز به صورت کامل اعتبارات ما را ندادند و اسکیت تنها رشته‌ای نیست که با مشکلات و تنگناهای مالی روبه‌روست بلکه ما در اکثر رشته‌ها شاهد مطالبات بسیار از سوی فعالان کشوری و مسئولان ملی هستیم که امیدواریم با همراهی وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته المپیک برخی از نارسایی‌ها در این زمینه برطرف شود.

این مسئول با بیان اینکه رشته اسکیت در استان اردبیل بسیار خوش شانس است که رئیس و برخی از عوامل آن جز نیروهای خدمتگزار استانداری بوده و تعامل مثبتی با مسئولان ارشد استان دارند، خاطر نشان کرد: آنچه که در بخش ورزش به عنوان هزینه مهم و ضروری به نظر می‌رسد صرف هزینه صرف شده مد نظر نیست بلکه توسعه فرهنگی مد نظر می‌باشد که این مجموعه سعی کرده است در حد یادگیری عمل کند تا بتواند بخشی از توسعه معنوی و ارزشی را در این رشته ورزشی شاهد و ناظر باشد.

وی با بیان اینکه از 49 رشته ورزشی اکثر این رشته‌ها وارداتی بوده و ما باید تلاش کنیم از رشته‌های مختلف ورزشی به نحوه ارتقای مهارت‌های اجتماعی و زندگی مخاطبان بهره بگیریم، اضافه کرد: اسکیت از اقبال خوبی در جامعه برخوردار است به طوریکه توانمندی اسکیت‌بازان نوجوان و جوان نشان می‌دهد که از این ظرفیت باید به خوبی استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس فدراسیون اسکیت کشور بیان کرد: از هر گروه سنی از 60 سال گرفته تا کودک چهار سال با حضور در پیست اسکیت با شور و شوق و علاقه به این ورزش مفرح می‌پردازند و ما اذعان داریم که امروز بسیاری از خانواده‌ها پیست اسکیت را محل امن برای فرزندان خود تلقی می‌کنند و از آن به عنوان ابزار شادی، نشاط و سرور اجتماعی بهره می‌گیرند.

محمدیان یادآور شد: ما این ورزش‌ها را بهانه قرار دادیم تا بسیاری از هنجارهای اجتماعی را به فرزندانمان یاد دهیم و به آنها بیاموزیم که نباید از هنجارها عدول کرده و راه را به خطا بروند.

وی ادامه داد: ‌در محیط‌های سرپوشیده و کنترل شده ورزش اسکیت برای بانوان با حفظ حریم و ارزش‌های اسلامی فرصت استثنایی برای فعالیت‌های مثمرثمر در حوزه تندرستی فراهم کرده است که قطعاً این فعالیت‌ها اگر در محیط روباز انجام شود باید با توجه به فرهنگ منطقه و نگرش مردم بومی‌سازی شود.

محمدیان با اعلام اینکه فرهنگ نگاه به ورزش به ویژه حضور بانوان در عرصه‌های مختلف به مرور زمان اصلاح می‌شود و ممکن است برخی تلقیات نابجا را نیز به همراه داشته باشد، گفت: اگر فعالیت ورزشی بانوانمان با حفظ ارزش‌های اسلامی و عرفی منطقه صورت بگیرد هیچ مشکل و یا ناهنجاری چنین مجموعه‌ای را تهدید نمی‌کند.

وی افزود: بخشی از این وظیفه بر عهده ما است که در نقطه تعامل با شهرداری‌ها و دیگر مسئولان مناطق مختلف سعی داریم فضای مناسبی را که به شکل بومی‌سازی مهیا شده برای دختران و فرزندان خود فراهم کنیم تا علاقمندان رشته اسکیت از فضای امن استفاده کرده و در فعالیت‌های خود بخشی از ارزش‌ها و مبانی دینی را رعایت کنند.

15 8504050414 L600 - بزرگ‌ترین پیست اسکیت در اردبیل کلنگ‌زنی شد


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب