»   فرهنگی و هنری  »   برگزیدگان دوره 26 جایزه کتاب فصل 8 دی‌ماه معرفی می‌شوند
۲۵ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۴۸

برگزیدگان دوره 26 جایزه کتاب فصل 8 دی‌ماه معرفی می‌شوند


به گزارش خبرگزاری مهر،‌ در بیست‌ و ‌ششمین دوره جایزه کتاب فصل کتاب‌های انتشار یافته در فصل تابستان سال جاری بررسی شدند. در این دوره 4005 عنوان کتاب منتشر شده مورد ارزیابی قرار گرفت که از آن میان  185 اثر به مرحله دوم داوری‌ها راه یافتند.


تعداد آثار ارزیابی شده در این دوره نسبت به دوره بیست‌وپنجم جایزه کتاب فصل افزایش داشته است. بر اساس گزارش دبیرخانه این جشنواره، در دوره بیست‌وششم تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه 4005 عنوان کتاب اعلام شد که در مقایسه با 3646 عنوان اثر در دوره بیست و پنجم، 359 اثر به تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه افزوده شده است.


در مرحله دوم داوری‌ها نیز در بیست‌و‌ششمین دوره جایزه کتاب فصل در مجموع 185  اثر به مرحله دوم داوری راه یافته است در حالی‌که این آمار در دوره قبل 139 اثر بود. تعداد آثار راه یافته به مرحله دوم این دوره نشان دهنده افزایش 46 اثر راه یافته به مرحله دوم داوری‌هاست.


شمار آثار داوری شده در این دوره به تفکیک موضوعات بدین قرار است: کلیات 59، فلسفه و روانشناسی 202، دین 530، ‌علوم اجتماعی 801، زبان 81، علوم خالص 126، علوم کاربردی 578، هنر 216، ادبیات 544، تاریخ و جغرافیا 355 و کودک و نوجوان 513 عنوان.


در بیست‌ و ‌ششمین دوره جایزه کتاب فصل در مجموع 10 اثر برگزیده شدند که 6 اثر در بخش تالیف ، 2 اثر در بخش ترجمه و 2 اثر در بخش تصحیح هستند. همچنین 30 اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند که از میان آن‌ها 15 اثر تالیف، 14 اثر ترجمه و یک اثر در بخش تصحیح است.


آیین اختتامیه بیست‌و ششمین دوره جایزه کتاب فصل یکشنبه هشتم دی ماه 92 ازساعت 15 و 30 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره 2، سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب