»   اخبار اجتماعی  »   برگزاری کارآموزی کوهستان ویژه جوانان هلال احمر/ اهدای نشان کارآمدن هلال
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۳۳

برگزاری کارآموزی کوهستان ویژه جوانان هلال احمر/ اهدای نشان کارآمدن هلال


به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس وحید رحمتی مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، اظهارداشت: این دوره زیر نظر مستقیم فدراسیون کوهنوردی و سازمان جوانان هلال احمر برگزار می شود و نفرات برتر مرحله نخست در کلاس های مربیگری مرحله دوم حضور می یابند.


وی افزود: مرحله نخست طرح پایه ای و ملی کارآموزی کوهستان با پیش بینی پنج دوره کارآموزی شامل اصول کوهپیمایی، نقشه خوانی و کار با قطب نما، تجهیزات شناسی، کمک های اولیه در کوهستان و پزشکی کوهستان با محوریت جمعیت هلال احمردر ۲۸ استان کشور در سال ۹۱ برگزار شد.


رحمتی ادامه داد: بر اساس گزارش ارسال شده از استانها، از یک هزار و ۷۵۰ هزار عضو شرکت کننده در مرحله نخست، یک هزار و ۱۰۰ نفر موفق شدند در راستای دستورالعمل گام بردارند و ۹ هزار و ۲۵۰ عضو داوطلب را در قالب 1100 تیم (گروههای ۱۰ تا ۲۰ نفره) سازماندهی کنند و در طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی و پروژه سحاب حضور فعال و داوطلبانه داشته باشند.


مدیر روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر افزود: در همین راستا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر درنظر دارد بر اساس آخرین مصوبه کمیته ستادی متشکل از نمایندگان سازمان جوانان و فدراسیون کوهنوردی، فاز نخست از مرحله دوم طرح یاد شده را با شعار قدرت، سرعت و دقت از نیمه دوم بهمن ماه در 4 فاز چهار مرحله ای به مدت ۱۶ روز برای اعضای منتخب مرحله نخست برگزار کند.


وی گفت: هدف مرحله دوم این طرح، سرمایه گذاری هدفمند برای ایجاد زمینه رشد و شکوفایی و استمرار عضویت اعضای فعال و تاثیر گذار کانونهای دانشجویی و جوانان است تا اعضای آموزش دیده کانون های یاد شده بتوانند مهارت های عبور از مناطق صعب العبور، بقا در شرایط سخت و نقشه خوانی را به گروههای ۱۰ تا ۲۰ نفره آموزش دهند  و در طول اجرای برنامه های آتی سازمان جوانان، یاری رسان جامعه هدف در طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی و محرومین روستاها و مناطق دور دست کشور در طول اجرای طرح ملی کاروانهای نیکوکاری باشند.


دریافت نشان “کارآمدان هلال”


بر اساس بخشنامه ارسال شده از سوی دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان جوانان به مدیران عامل جمعیتهای هلال احمر استانهای کشور، از اعضایی که برای معرفی در مرحله دوم معرفی می شوند، آزمون ورودی با سرفصلهای آموزشی شامل گراگیری، تشخیص موقعیت و کروکی مسیر، جهت یابی، کار با قطب نما، کروکی روی نقشه های توپوگرافی و UTM به صورت عملی و تئوری گرفته می شود.


بر اساس این بخشنامه، تمام اعضای مشارکت کننده در صورتی که که مرحله دوم را با موفقیت بگذارنند از طرف سازمان مفتخر به دریافت نشان “کارآمدان هلال” که برگرفته از آرم فدراسیون کوهنوردی و هلال احمر است می شوند.


مجوز شرکت در دوره مربگیری نقشه خوانی و کار با قطب نما، موفقیت در آزمون ورودی نقشه خوانی است و در صورت کسب نمره قبولی، اعضا مفتخر به دریافت کارت رسمی مربیگری نقشه خوانی و کار با قطب نما از طرف فدراسیون کوهنوردی و صعودهایث ورزشی می شوند.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

داستان واقعی طلاق های عجیب با دلایل عجیب‌تر ! دوست ندارم شوهرم کارمند یک زن باشد خسرو و نگین زندگی عاشقانه‌شان را درست از هشت‌ماه پیش آغاز کردند. اوایل همه چیز در این زندگی خوب پیش رفت. آن‌قدر خوب که این زوج...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...