»   سینما  »   برگزاری دهمین فروش سال هنرهاى تجسمى، عصر سوم آذر
۲۹ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۲

برگزاری دهمین فروش سال هنرهاى تجسمى، عصر سوم آذر

دهمین «هفت نگاه» ، فروش سال هنرهاى تجسمى، عصر جمعه سوم آذرماه در فرهنگسراى نیاوران آغاز به کار مى‌کند.

به گزارش رسیده،هفت نگاه با مشارکت گالرى‌هاى آریا، الهه، گلستان، والى، هفت ثمر و ماه مهر با هدف رونق افزایى به اقتصاد هنر و ارائه آثار هنرى اصیل با قیمت‌هاى مناسب، چونان ۱۰ سال گذشته با محوریت فروش برگزار مى‌شود.

در دهمین هفت نگاه از میان انبوه آثار هنرى متقاضی، ۲۰۰ هنرمند منتخب شده‌اند که با نمایش نقاشی، نقاشى خط و مجسمه مردم را به خرید اثر هنرى دعوت مى‌کند.

بنا به اعلام این گروه، هفت نگاه مانند هر سال کوشیده است ضمن ارائه آثارى با کیفیت خوب، قیمت‌هایى مناسب که از ۵۰۰ هزار تومان تا هشتصد میلیون تومان را در بر می‌گیرد پیشنهاد کند تا اقشار مختلف مردم به خرید آثار هنرى ترغیب شوند.

حضور سه نسل هنرمندان شاخص ایران در یکصد سال اخیر از دیگر وجوهات هفت نگاه است که در این دوره هم قابل رصد است؛ ارائه آثار از چهره‌های شاخصی مانند سهراب سپهری، پرویز کلانتری، آیدین آغداشلو، علی اکبر صادقی، مسعود عربشاهی ،فریده لاشایی، ژازه تباتبایی، محمد علی ترقی جاه،محمد علی ترقی‌جاه، ابراهیم جعفری، یعقوب عمامه پیج، ابراهیم حقیقی، دریابیگی … با رویکردهاى بسیار متنوع زیباشناختى و موضوعى، ناگفته تورقی از تاریخ هنر ایران است.

معرفى استعدادهاى تازه نقاشى و مجسمه سازى از دیگر خصوصیات هفت نگاه است که این گروه همواره بدان‌تاکید داشته و در دهمین دوره هم جوانانی با استعداد و آثاری در خور توجه حضور دارند.

اولین هفت نگاه، اسفند ۱۳۸۵ با حضور ۱۴۰ هنرمند در فرهنگسراى نیاوران برپا شده بود و اینک به عنوان نمادى از همگرایى گالرى‌هاى تهران، تاثیرى به سزایى در تشویق اقشار مختلف مردم به خرید آثار هنرى داشته و مجموعه دارانى جوان را به جامعه تجسمى اضافه کرده است.

دهمین هفت نگاه از عصر جمعه سوم آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران، روبروی پارک نیاوران آغاز به کار مى‌کند.

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

پوستر نمایش «هجوم» به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل و با طراحی امین قنبری رونمایی شد. به گزارش رسیده، همزمان با طراحی این پوستر و یک روز مانده به اجرای نمایش «هجوم» در تماشاخانه ارغنون نخستین...
نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران اردیبهشت سال ۹۷ به میزبانی استانداری همدان برگزار خواهد شد. به گزارش رسیده،سومین نشست شورای عالی نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران با حضور دکتر دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی، محمد ناصر...
داوران چهاردهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماءالحسنی معرفی شدند. به گزارش رسیده، دکتر محمد خزایی، مسعود نجابتی، ناصر طاووسی، علیرضا حصارکی و محمدرضا دوست محمدی داوری آثار چهاردهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماءالحسنی را برعهده گرفتند. چهاردهمین...
برنامه اجراهای تماشاخانه ارغنون در اسفند ماه اعلام شد. به گزارش رسیده، نمایش «مصایب یک رقصنده پاپتی» به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله‌زاده از ۲۵ بهمن ماه تا ۲۵ اسفند ساعت ۲۱ در سالن شماره ۱ و همچنین نمایش‌های...
  • آخرین مطالب