»   اخبار شهرستان ها  »   برپایی نمایشگاه صنایع دستی اردبیل در گرجستان حمایت شود
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۳۰

بیگ زاده خواستار شد:

برپایی نمایشگاه صنایع دستی اردبیل در گرجستان حمایت شود

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به عدم استقبال صنعتگران این استان از برپایی صنایع دستی اردبیل در گرجستان به دلیل هزینه زیاد گفت: حضور هنرمندان صنایع دستی استان در این نمایشگاه باید حمایت شود.

اردبیل نیوز: صدیف بیگ زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه ریزی برای برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه به دلیل هزینه گزاف شرکت در آن برای صنعتگران اردبیلی استقبالی در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به صورت موقت و با هدف معرفی توانمندی های صنایع دستی استان دایر می شود، از توافق های اولیه برای حمایت صنعتگران به لحاظ پرداخت بخشی از هزینه ها خبر داد.

به گفته معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان 40 درصد هزینه توسط سازمان صنعت و معدن استان و بخشی توسط میراث فرهنگی پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه درصد حمایتی میراث فرهنگی مشخص نشده است، اضافه کرد: با تصویب اولیه طرح امید می رود اولین نمایشگاه صنایع دستی اردبیل در گرجستان دایر شود.

بیگ زاده با بیان اینکه مشکل حضور هنرمندان و صنعتگران اردبیل در این کشور تامین اعتبار برپایی این نمایشگاه است، اضافه کرد: اجرای این طرح نیازمند حمایت مالی است، چراکه برگزاری این نمایشگاه برای هر متر مربع 80 دلار هزینه دارد که به نظر می رسد هنرمندان صنایع دستی استان قادر به پرداخت ـن نیستند.

وی با اشاره به نتیجه مثبت این نمایشگاه در کشورهای دیگر بویژه در منطقه قفقاز ادامه داد: در کشور آذربایجان پنج دوره نمایشگاه تجاری با شرکت بیش از 70 درصد واحدهای تولیدی و خدماتی استان برگزار شده که نتایج موثری در توسعه تجاری داشته است.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزاری این نمایشگاه ها را در رشد صادراتی و تراز تجاری استان موثر دانست و با بیان اقدامات صورت گرفته در این زمینه متذکر شد: هیئت های اردبیل تاکنون مذاکرات تجاری مفیدی با کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، ترکیه، روسیه، عراق، گرجستان و حتی ارمنستان انجام داده که باید مورد حمایت قرار گیرد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها