»   اخبار ورزشی  »   برنامه‌ریزی AFC برای لیگ قهرمانان غلط است
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۴۵

برنامه‌ریزی AFC برای لیگ قهرمانان غلط است


به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در خصوص آخرین وضعیت برنامه‌ریزی لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا، ضمن بیان مطلب فوق افزود: جام جهانی جزو مهمترین رویدادهای دنیا فوتبال است، فوتبالی‌ها دنیا را به دو دسته تقسیم می‌کنند، یک دسته آنهایی که به جام جهانی صعود کردند و دسته دیگر آنهایی که به این جام راه نیافته‌اند.


وی افزود: ما الان کشوری هستیم که به جام جهانی صعود کردیم و قرار است در این رویداد مهم شرکت کنیم‌. در این بین من با صحبت‌های کی‌روش کاملا موافقم که نباید در جام جهانی زنگ تفریح شویم، همچنین نباید فراموش کنیم انتظار مردم با این صحبت که قطعا ما صعود می‌کنیم، بالا می‌رود.


رئیس سازمان لیگ در ادامه تاکید کرد: باید مقابل تیم آرژانتین باید بازی تاریخی را انجام دهیم زیرا اتفاقی مهم برای کشور و فوتبال ما است. امیدوارم نیجریه را ببریم یا مقابل آن تیم نتیجه بگیریم، بوسنی هم بتوانیم نتیجه خوبی بدست آوردیم. مردم ما باید قبول کنند در ایران امکانات‌مان در حوزه فوتبال، همینی است که وجود دارد.


وی ادامه داد: نمایندگاه AFC که به ایران آمده بودند، به لیگ ایران 908 امتیاز و 4 سهمیه مستقیم دادند و این نشان می‌‍دهد ما دومین لیگ در آسیا هستیم آنهم درحالیکه ژاپن تنها 10 امتیاز بیشتر از ما دارد. نمایندگان AFC حدود 10-12 روز در ایران بودند و از ورزشگاه‌ها، باشگاه‌ها و تماشاگران ما بازدید کردند و بازدهی و سود باشگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار دادند که ماحصل آن 908 امتیاز بود. 


تاج که میهمان شبکه جام جم یک بود، در خصوص صحبت‌های گذشته کی‌روش که عنوان کرده بود برنامه سازمان لیگ را راننده آن نوشته است، اظهار کرد: آقای کی‌روش همان زمان این صحبت خود را رد کرد. خبرنگاران و روزنامه‌های ما دنبال تیتر و فروش بیشتر هستند، به همین دلیل این مسائل را مطرح می‌کنند.


وی با تاکید بر اینکه سازمان لیگ دنبال آن است که لیگ را به موقع تعطیل کند تا لیگ فرسایشی نشود، خاطرنشان کرد: حتی پیرو صحبتهای کی‌روش که گفته است اگر قرار است لیگ 28 اسفندماه تعطیل شده و بازیکنان در اختیارش نباشند، برای او و تیم ملی هیچ سودی در بر نخواهد داشت.


رئیس سازمان لیگ با تاکید بر اینکه کی‌روش و علیرضا منصوریان که در تیم زیر 22 سال ایران است، توقعات‌شان از سازمان لیگ بسیار بالاست، ادامه داد: سازمان لیگ، مسئول برگزاری تمام فوتبال در ایران است و سالی بیش از 6 هزار بازی را برگزار می‌کند. ما کشوری پهناوریم که فاصله زیاد بین شهرها، مشکلات در جاده‌ها و حمل و نقل وجود دارد، همچنین یکسری مناسبت‌ها هم در تقویم داریم که قید هیچکدام از آنها را هم نمی‌توانیم بزنیم که همین مساله برگزاری مسابقات را بسیار سخت کرده است.


وی ادامه داد: در کنار مشکلات که در برگزاری مسابقات لیگ داریم، برنامه‌ریزی AFC برای لیگ قهرمانان آسیا غلط است که همین مساله مشکلات زیادی را ایجاد کرده است که من و کی‌روش روی این موضوع با هم موافق هستیم.


تاج یادآور شد: برای اینکه برنامه‌ریزی لیگ قهرمانان آسیا را تغییر دهیم، هم نامه نوشتیم، هم جلسه گذاشتیم و هم لابی کردیم. حداقل خود من خیلی تلاش کردم و در کشور امارات تمام مسئولات تیم‌های عربی را جمع کردیم. قرار شد تیم‌های غرب و شرق با همدیگر بازی کنند که خدا را شکر این موضوع را تصویب شد. البته مهمترین موضوع این تغییر برنامه این است که کشورهایی مانند عربستان و ازبکستان 2 ساعت و نیم فاصله داریم و قرار نیست مسیرهای طولانی را طی کنیم و دو روز قبل و بعد از بازی‌ها، برای تیم‌های بازی نگذاریم.


وی اضافه کرد: فراموش نکنیم تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در غرب خیلی قوی‌تر از شرق هستند. همچنین در غرب آسیا تیم‌های عربی هم لیگ‌های قوی‌تر داشته و هم بازیکنان خارجی مطرحی را در اختیار گرفته‌اند. ما تنها باید با کی‌روش به تفاهم کامل برسیم و فقط نباید به برنامه او نگاه کنیم و شنونده باشیم. ما در برنامه‌ریزی‌ها مسابقات خود را با تیم های اروپایی شروع کرده و با آنها تمام می‌کنیم اما در AFC لابی‌هایی وجود دارد که برنامه مسابقات را با شرق آسیا هماهنگ می‌کنند، این هم به خاطر غفلت خودمان است که حتی اخیرا تنها عضو هیات اجرایی را با دستان خودمان از دست دادیم.


در این بین شاهین رحمانی عضو کمیته اجرایی AFC اعلام کرد باشگاه‌های مجاز هستند بازیکنان خود را تا تاریخ 28 اردیبهشت‌ماه در اختیار داشته و پس از آن، نفراتشان را به تیم ملی تحویل دهند. رئیس سازمان لیگ همچنین اینگونه به صحبت‌های شاهین رحمانی واکنش نشان داد: آقای رحمانی جزو کسانی هستند که در AFC حضور دارند که از این مسئله خوشحالیم. اینشان از همه چیز اطلاع یافته و همه چیز را رصد می‌کنند.


وی ادامه داد: اما به لحاظ کمک به کی‌روش و تیم ملی ایران، 20 فرودین‌ماه مسابقات تمام می‌کنیم که برای برنامه‌های لیگ و جام حذفی نیازی هم به تعامل با باشگاه‌ها نداریم. در این بین رسیدگی به بحث حضور تیم‌ها با ملی‌پوشان خود در لیگ قهرمانان آسیا در صلاحیت فدراسیون فوتبال است که آنها باید با باشگاه‌ها مذاکره کند.


تاج با اشاره به نشست مسئولان با فتح‌الله و ضروریت‌ها و اولویت‌ها به ایشان گفته شد، افزود: این حرکت غلطی است که موضوع را بدون حل شدن به جای دیگر برد زیرا باید آن را برطرف کرد. مشکل خیلی واضح، روشن و صریح است که خود کی‌روش هم با آن اشاره کرد. در این بین در لیگ و جام حذفی با کی‌روش به توافق رسیدیم که خود ایشان هم از این مساله اظهار رضایت کرد.


وی با بیان اینکه سال پیش بیشترین فشار را به استقلال و سپاهان آوردیم ولی بازیکنان را به کی‌روش رساندیم، افزود: باید فدراسیون فوتبال با این 4 باشگاه در خصوص حضور در لیگ قهرمانان آسیا تعامل کند که در این بین مشکل اصلی استقلال است زیرا سپاهان، تراکتورسازی و فولاد حدود 3 بازیکن ملی‌پوش دارند. این باشگاه‌ها سهامداران تیم‌های ملی هستند که عمده آنها استقلال است که 7-8 ملی‌پوش دارد و نباید در این بین ضرر کنند.


رئیس سازمان لیگ همچنین گفت: باشگاه‌ها مشکلات مالی و ساختاری دارد که در مشکلات مالی شاید فدراسیون فوتبال با آنها به تفاهم برسد زیرا حدود 9 میلیون یورو که از فیفا می‌گیرد و می‌تواند بخشی از ضررهای باشگاه‌ها را تامین کند.  البته خیلی ظلم است که در این مشکلات، باشگاهی بازیکنی را جذب کند و ما اجازه استفاده از آن را به باشگاه ندهیم. رفع این مشکل نیاز به تعامل و راهکارش دارد که آن را در نشست روز گذشته به اعضای هیات رئیس مطرح کردم.

آخرین مطالب این بخش اخبار ورزشی

سه هفته‌اي است كه بحث حضور رامين رضاييان در استقلال سوژه داغ رسانه‌هاست و حتي گفته مي‌شود منصوريان شخصاً با رامين تماس گرفته و خواستار حضور او در استقلال شده است. سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - 18:44 منبع : خبر...
گزیده اخبار ورزشی جمعه, ۳۰ مهر ۱۳۹۵ را به صورت خلاصه و مفید بخوانید. از لغو مجدد بازی تیم ملی تا خبر خوش برای استقلال 🔘باشگاه پرسپولیس در مورد ادعای سرمربی استقلال خوزستان طرح شکایت می‌کند خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس گفت:...
گزیده اخبار ورزشی امروز پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵ را به صورت خلاصه و مفید بخوانید. از لغو مجدد بازی تیم ملی تا خبر خوش برای استقلال 🔘محرومیت بازیکن تیم ملی فوتسال، در اولين بازى رسمى تيم ملى با ارسال نامه فیفا، محمدرضا سنگ...
  کارلوس کی‌روش، پنجمین سرمربی گران فوتبال ملی در دنیا شد. لیست گران‌ترین مربیان تیم‌های ملی در فوتبال دنیا علام شد: ۱- فاتح تریم - ترکیه ۲.۷ میلیون پوند ۲- تیته - برزیل ۲.۵ میلیون پوند ۳- یواخیم لوو - آلمان ۲.۱۵ میلیون پوند ۴- یورگن...