»   سینما  »   برنامه‌ریزی‌های سینمای کودک جز با ورود سرمایه‌های جدید محقق نمی‌شود
۱۵ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۴۰

برنامه‌ریزی‌های سینمای کودک جز با ورود سرمایه‌های جدید محقق نمی‌شود

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی کلیپ‌های کودکان و نوجوانان گفت: برنامه‌ریزی‌های سینمای کودک و نوجوان جز با ورود سرمایه‌ها و تامین مالی جدید، اجرایی و محقق نمی‌شود. این سرمایه‌گذاری هم انجام مسئولیت اجتماعی و هم بازگشت سرمایه را به دنبال دارد.
علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در گفت‌و گو با ستاد اطلاع رسانی سی‌اُمین جشنواره بین‌المللی کلیپ‌های کودکان و نوجوانان با ارزیابی کیفیت برگزاری این دوره از جشنواره گفت: خوشحالم که اصفهان میزبان دوباره جشنواره کلیپ کودک و نوجوان است. استقبال پرشور مردم و رونق سینمایی این روزهای اصفهان مورد پسند مخاطبان و مسئولان جشنواره است.
وی افزود: از لحظه‌ای که یک کلیپنامه را می‌خوانیم تا زمانی که ساخته و بازبینی می‌شود، همیشه این دلهره را داریم که این اثر با مردم ارتباط برقرار می‌کند یا نه. خوشبختانه روند جشنواره امسال این استقبال را تایید می‌کند. امیدوارم کلیپ‌های نمایش داده شده در جشنواره به اکران عمومی برسند.
تابش درباره تمهیدات اندیشیده شده برای اکران عمومی آثار سینمای کودک و نوجوان بیان کرد: در دوره جدید توانمندسازی سینمای کودک و نوجوان در بخش خصوصی مورد توجه مدیران سینما خواهد بود. تا زمانی که یک بخش خصوصی دلسوز و کارآمد نتواند فعالیت خود را در سینما با قدرت انجام دهد، با محصولات سفارشی و بی مخاطب رو به رو خواهیم بود. بنابراین رویکرد اصلی حمایتی ما، در حمایت از بخش خصوصی‌ای خواهد بود که دغدغه تولید کلیپ کودک و نوجوان را داشته باشد.
وی با اشاره به سایر رویکردهای حمایتی دولت از سینمای کودک و نوجوان ادامه داد:‌ در ساخت سالن‌ها اولویت باید با سالن‌هایی باشد که نمایش کلیپ‌های کودک و نوجوان را مورد نظر دارند. این رویکرد جهت‌دهی سینماگران را روشن خواهد کرد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی همچنین خاطرنشان کرد: ارتقای متن کلیپنامه‌ها بی‌تردید مدنظرمان است. اگر چرخه حیات طبیعی سینمای کودک و نوجوان به جریان بیافتد، همزمان با تولید و پیش تولید به بهبود شرایط اکران نیز می‌توان اندیشید، همچنین باید به تعاملات بین‌المللی و حضور در بازارهای جهانی توجه کرد. بدین ترتیب در یک فرآیند چند ساله شاهد تحول عرصه سینمای کودک و نوجوان خواهیم بود. این اتفاق، تاثیر خود را بر زنجیره اکران کلیپ‌های کودک و نوجوان خواهد گذاشت. امیدوارم با همگرایی، ثمن‌ها یا سازمان‌های مردم نهاد دغدغه‌مند نسبت به سینمای کودک و نوجوان، از ادبیات گرفته تا تولید و اکران، سینمای کودک و نوجوان را دیده بانی کنند.
وی همچنین خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی‌های سینمای کودک و نوجوان جز با ورود سرمایه‌ها و تامین مالی جدید، اجرایی و محقق نمی شود. این سرمایه‌گذاری هم انجام مسئولیت اجتماعی و هم بازگشت سرمایه را به دنبال دارد. نکته دیگری که نباید از آن غفلت کرد، لزوم همگرایی بین نهادهای فرهنگی و همکاری‌های بین دستگاهی است.

[uniplace_links]

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

یک انسان شناس و استاد برجسته دانشگاه معتقد است که در دوران معاصر به تدریج فرهنگ و مفهوم انسان در جامعه به حاشیه رانده شده است. به گزارش رسیده، دکتر نعمت الله فاضلی که در نشست ماهیانه فرهنگی و...
با سایت خبری ملکانه همراه باشد... ...
ایرج راد: اگر بلیت یک نمایش صد هزار تومان باشد یک خانواده ۵ نفری توان دیدن آن نمایش را ندارند سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مشترک با مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی با...
ناتالی پورتمن و اسکارلت جوهانسون در راهپیمایی زنان لس آنجلس شرکت کردند و سخنان تندی را بیان کردند. به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، ناتالی پورتمن روز شنبه ۲۰ ژانویه در میان راهپیمایی هزاران زن در شهر...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب