»   دانش و فناوری  »   برقراری ارتباط فیبرنوری با ارمنستان از جلفا و نوردوز
۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۵۱

برقراری ارتباط فیبرنوری با ارمنستان از جلفا و نوردوز


به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی صبح امروز در دیدار با گریگور آرکیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: دو کشور ایران و ارمنستان همواره روابط خوبی در بخش های مختلف داشته اند و بر همین اساس گسترش همکاریهای ارتباطاتی و مخابراتی بین دو کشور می تواند برای طرفین نتایج مطلوبی را در پی داشته باشد.


وی گفت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این باور هستیم که هرچه روابط خود را با کشور ها به ویژه کشورهای همسایه گسترده تر کنیم مسئولین، تجار و مردم از نتایج مطلوب این روابط حسنه بهره خواهند برد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برقراری ارتباط از طریق فیبرنوری از دو نقطه جلفا و نوردوز به ارمنستان خبر داد و گفت: این دو مسیر ترافیک دیتا را افزایش داده و این ارتباط می تواند بین مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور باعث ارتباط سریع می شود.


وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.


واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها مختلف می تواند به این امر سرعت بخشد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما در ایران بخش خصوصی فعالی در زمینه مخابرات و تجهیزات مخابراتی داریم که در زمینه های فنی و مهندسی و تجهیزاتی می توانند با کشور ارمنستان همکاری کنند.


در ادامه این جلسه گریگور آراکلیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه دو کشور ایران و ارمنستان روابط خوبی در زمینه سیاسی دارند امیدواریم در زمینه پست و مخابرات و دیتا نیز این روابط گسترش یابد.


وی خواستار چاپ تمبر یاد بود بین دو کشور ایران و ارمنستان شد که با استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان نیز مواجه شد.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

از دقایقی پیش اپلیکیشن تلگرام در تهران قطع شده است و تا لحظه انتشار خبر این قطعی ادامه دارد. نقشه آنلاین حکایت از مشکل فنی در محدوده تهران دارد. اگر شما کاربر محترم نیز دچار مشکل شده‌اید، می‌توانید از طریق نظرات در...
صفحه نمایش آیفون در دمای صفر درجه دچار مشکل می‌شود و از دمای منفی ۵ درجه، احتمال دارد آیفون به صورت خودکار خاموش شود. با فرا رسیدن موج سرما، استفاده‌کنندگان تلفن آیفون متوجه شده‌اند که تلفن همراه‌ آنها در برابر هوای...
شرکت اپل قصد دارد سه مدل جدید از تلفن های هوشمند خود را در سال جاری میلادی روانه بازار کند. به گزارش پایگاه اینترنتی «بلومبرگ» یکی از این تلفن های هوشمند بزرگترین آیفونی خواهد بود که تاکنون عرضه شده است. تلفن...
منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...