»   دانش و فناوری  »   برقراری ارتباط فیبرنوری با ارمنستان از جلفا و نوردوز
۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۵۱

برقراری ارتباط فیبرنوری با ارمنستان از جلفا و نوردوز


به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی صبح امروز در دیدار با گریگور آرکیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: دو کشور ایران و ارمنستان همواره روابط خوبی در بخش های مختلف داشته اند و بر همین اساس گسترش همکاریهای ارتباطاتی و مخابراتی بین دو کشور می تواند برای طرفین نتایج مطلوبی را در پی داشته باشد.


وی گفت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این باور هستیم که هرچه روابط خود را با کشور ها به ویژه کشورهای همسایه گسترده تر کنیم مسئولین، تجار و مردم از نتایج مطلوب این روابط حسنه بهره خواهند برد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برقراری ارتباط از طریق فیبرنوری از دو نقطه جلفا و نوردوز به ارمنستان خبر داد و گفت: این دو مسیر ترافیک دیتا را افزایش داده و این ارتباط می تواند بین مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور باعث ارتباط سریع می شود.


وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.


واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها مختلف می تواند به این امر سرعت بخشد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما در ایران بخش خصوصی فعالی در زمینه مخابرات و تجهیزات مخابراتی داریم که در زمینه های فنی و مهندسی و تجهیزاتی می توانند با کشور ارمنستان همکاری کنند.


در ادامه این جلسه گریگور آراکلیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه دو کشور ایران و ارمنستان روابط خوبی در زمینه سیاسی دارند امیدواریم در زمینه پست و مخابرات و دیتا نیز این روابط گسترش یابد.


وی خواستار چاپ تمبر یاد بود بین دو کشور ایران و ارمنستان شد که با استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان نیز مواجه شد.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

10 قابلیتی که گلکسی اس 9 را به تلفن هوشمند بهتری تبدیل می کند ...
هک شدن حساب سلبریتی‌ها در اینستاگرام اطلاعات شخصی تعدادی از چهره‌های سرشناس اینستاگرام به دست هکرها افتاده است. به گزارش ملکانه : اینستاگرام ضمن تایید این موضوع، گفته ما به تازگی متوجه شده‌ایم که یک یا چند نفر توانسته‌اند به اطلاعات...
ستاره ای که سوخت؛ چطور الکترونیک آرتز یکی از مورد انتظارترین بازی هایش را نابود کرد؟ ...
برترین خودروهای اسپرت ۲۰۱۷ شرکت های تولیدکننده خودرو هر سال نسل جدیدی از مدل های مختلف خود همچون سدان، شاسی بلند، هاچ بک، کروک و برخی دیگر را معرفی می کنند. به گزارش ملکانه : البته گاهی اوقات این مدت زمان...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب