»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   برخورداری کشاورزان ورامین از حقابه/ آب با قیمت بالا برای کشاورز نمی‌صرفد
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۴:۱۸

برخورداری کشاورزان ورامین از حقابه/ آب با قیمت بالا برای کشاورز نمی‌صرفد

نماینده ورامین در مراسم کلنگ زنی خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و شهرری اظهار کرد: ان‌اشءالله درکمتر از دو سال شاهد افتتاح این پروژه باشیم تا کشاورزان بتوانند از حقابه خود استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نقوی با اشاره به این‌که دشت ورامین در بسیاری از تولیدات محصولات کشاورزی مقام اول را دارد گفت: کشاروزان را چه به لحاظ انتقال و چه به لحاظ قیمت از آب محروم نکنیم.

وی افزود: من رعیت و کشاورزم، حساب و کتاب دستم است و می‌دانم که آب با هزینه بالا برای کشاورز نمی صرفد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌درحال حاضر برای 700 هزار متر مکعب از یک میلیون و 300 هزار متر مکعب آب در منطقه برنامه ریزی شده و 600 هزار متر مکعب از آب موجودی به هدر می رود که لازم است برای آن برنامه ریزی کنیم.

صبح امروز کلنگ پروژه خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و شهرری زده شد؛ این پروژه با هدف تامین آب کشاورزی و صنعت منطقه در کمتر از 2.5 سال اجرا می‌شود.

همچنین نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر تامین آب شرب پاکدشت با تکمیل تصفیه خانه هفتم، گفت: به دفعات پیگیر انتقال پساب برای تامین آب کشاورزی به پاکدشت بودیم تا بالاخره با اراده وزارت نیرو این کار صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشیری در مراسم کلنگ زنی خط دوم انتقال پساب تصفیه خانه جنوب تهران به دشت‌های ورامین، پاکدشت و ری گفت: جلسات متعددی در وزارتخانه، شرکت آب استان تهران و … برگزار کردیم و بالاخره کلنگ این پروژه زده شد اما پروژه نیاز به توجهات دیگری دارد.

وی افزود: در خط اول انتقال دریچه دیده نشده بنابراین خواهشمندیم در خط دوم انتقال آب حتما دریچه در نظر گرفته شود. چرا که الان مردم در قلعه نو و … نمی تواند از آب بهره ببرند.

نماینده پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که تصفیه خانه سد ماملو آماده شود آب شرب به مردم پاکدشت می رسد گفت:‌در منطقه نگرانی‌هایی برای تامین آب شرب وجود دارد.

بشیری تصریح کرد:‌ ان شاءالله برای انتقال پساب‌هایی که وارد سد ماملو می شود نیز تصفیه خانه‌ای در نظرگرفته خواهد شد تا شادی منطقه تداوم داشته باشد.

وی در پایان بر وجود مشکلاتی در خط اول انتقال پساب در پاکدشت تاکید کرد.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

آخرین اخبار رسیده از جلسه شورای‌عالی کار حکایت از این دارد که اعضای کارگری و وزیر کار، شورای عالی کار و کار فرمایان با افزایش حدود 20 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 97 توافق کردند و این موضوع در...
علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...