»   اخبار شهرستان ها  »   برجسته‌ترین نقش زن، نقش تربیتی آن است
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۱۵

برجسته‌ترین نقش زن، نقش تربیتی آن است

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان شمالی گفت: برجسته‌ترین نقش زن، نقش تربیتی آن است.

حمیدرضا طیبی‌نسب در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان شمالی با بیان این مطلب اظهار کرد: انقلاب اسلامی، پیش از اینکه انقلابی اقتصادی و سیاسی باشد، انقلابی فرهنگی است و طبیعتا نقش انقلاب در سبک زندگی می‌تواند کارساز و موثر باشد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در رژیم پهلوی حضور خانم‌ها برمبنای آزادی بود اما در انقلاب اسلامی این حضور حضوری دینی شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه انقلاب ما فرهنگی و مبتنی بر مبانی دینی است، قاعدتا در سبک زندگی دینی و جهت دهی زندگی مردم از فرهنگ بیگانه به فرهنگ غنی اسلامی موثر است، و این بخشی از قابلیت‌های فرهنگ ایرانی اسلامی است.

طیبی‌نسب با اشاره به نقش موثر زنان در انقلاب اسلامی توضیح داد: زنان پا به پای مردان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش موثری داشته‌اند و علاوه بر آن نقش زنان در جنگ هشت سال دفاع مقدس قابل توصیف نیست.

وی تاکید کرد: زنان در جامعه ما نقش ویژه‌ای را دارند و اگر ما به آموزه‌های دینی‌مان برگردیم خواهیم دید که نقش زن در تحقق شعارهای انقلاب و مبانی دینی بسیار موثر بوده است.

طیبی‌نسب ادامه داد: از جمله مقوله‌هایی که باید به آن توجه کرد نقش تربیتی زن است، که مادران شهدا یک نمونه از نقش آفرینان موفق در این زمینه هستند.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی با تکیه بر قرآن و منابع غنی دینی شکل گرفت تا مردم را به جایگاه ویژه خود برگرداند و در این خصوص خانواده از نقش و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

طیبی‌نسب با اشاره به تاکید اسلام به تشکیل خانواده و خودداری از تنها زندگی کردن یادآور شد: حساب‌گری‌های مالی نباید مانع تشکیل خانواده شود.

وی ادامه داد: خانواده نقش به‌سزایی در تربیت فرزندان دارد که لازم است به آن توجه ویژه داشت.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند.وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...
شهرداری شهر گرگان یک ایستگاه اتوبوس را شبیه ایستگاه اتوبوس ساخته است که گفته می شود همانند رادیو های قدیمی از آن آهنگ سنتی پخش می شود. این رادیو بصورت شبانه روزی فعال است و موزیک های سنتی پخش می...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب