»   توپ و تور  »   برتری کره جنوبی مقابل عربستان/ ایران در انتظار جهانی شدن
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۲۱:۴۸

برتری کره جنوبی مقابل عربستان/ ایران در انتظار جهانی شدن

تیم ملی هندبال کره جنوبی در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقه های هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی جهان در بحرین مقابل تیم عربستان سعودی به برتری رسید.

این دیدار عصر امروز (یکشنبه) در سالن ورزشی خلیفه شهر منامه پایتخت بحرین برگزار شد و تیم کره جنوبی با نتیجه 28 بر 24 از سد عربستان سعودی گذشت.

نیمه نخست این مسابقه با حساب 12 بر 11 به سود عربستان سعودی رقم خورده بود.

به این ترتیب تیم عربستان سعودی از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند و تیم کره جنوبی نیز منتظر نتیجه دیدار تیم ملی هندبال ایران و بحرین خواهد ماند تا در صورت شکست ایران در این مسابقه به مرحله نیمه نهایی صعود کند و جهانی شود.

در نخستین دیدار امروز (یکشنبه) نیز تیم چین با حساب 39 بر 22 بر تیم ازبکستان غلبه کرد.

در آخرین و حساس ترین دیدار گروه نخست، ساعت 30/19 دقیقه امروز تیم ملی هندبال ایران رو در روی بحرین قرار می گیرد؛ مسابقه ای که موفقیت در آن کلید صعود ایران به مسابقه های قهرمانی جهان سال 2015 در قطر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، ایران در صورت پیروزی در این مسابقه به عنوان تیم نخست گروه یک و در صورت تساوی به عنوان تیم دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کند و راهی مسابقه های قهرمانی جهان در قطر خواهد شد.

شانزدهمین دوره مسابقه های هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تیم در دو گروه در شهر منامه پایتخت کشور بحرین جریان دارد.

در گروه نخست این رقابت ها، تیم های ایران، ازبکستان، کره جنوبی، چین، عربستان سعودی و بحرین و در گروه دوم نیز تیم های عمان، امارات عربی متحده، کویت، عراق، ژاپن و قطر حضور دارند.

از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و دیدارهای نیمه نهایی روز سه شنبه 15 بهمن ماه و دیدار نهایی روز 17 بهمن ماه برگزار می شود.

سه تیم برتر این رقابت ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال 2015 در قطر صعود می کنند.

با توجه به اینکه تیم قطر توانسته است به مرحله نیمه نهایی صعود کند، به دلیل میزبانی مسابقه های جهانی، سه تیم دیگری که به مرحله نیمه نهایی صعود کنند نیز به مسابقه های قهرمانی مردان جهان راه می یابند. تاکنون صعود بحرین از گروه نخست نیز قطعی شده است.

هر چند تیم ملی هندبال ایران در پانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی جهان در عربستان سعودی در حالی که 7بازیکن اصلی خود را به دلایل مختلف به همراه نداشت، از صعود بازماند و مقامی بهتر از پنجمی کسب نکرد اما این بار امید فراوانی به جهانی شدن دارد.

 

آخرین مطالب این بخش توپ و تور

خلاصه والیبال جام قهرمانان: ایران ۳-۲ آمریکا را اینجا...
لیگ جهانی والیبال آغاز شد و این مسابقات از شبکه سه سیما پخش می شود. اما لیگ جهانی والیبال از کدام کانال ماهواره پخش می شود؟ ...
درباره تیم ملی والیبال ایتالیا + اسامی بازیکنان لاجوردی پوشان تیم ملی والیبال ایتالیا نخستین رقیب ایران در هفته نخست لیگ جهانی والیبال هستند که نتیجه این بازی هم از نظر فنی و هم از نظر حیثیتی برای بازیکنان 2 تیم...
ایگور کلاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران لیست نهایی شاگردانش برای حضور در لیگ جهانی را اعلام کرد. با اینکه تصور می شد او یکی از بازیکنان دریافت کننده یا پشت خط زن را از لیست خارج کند، با پنج...