»   اخبار شهرستان ها  »   بانکها در تغییرات قیمت بازار اردبیل نقش ندارند
۱۳ مهر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۲۰

بانکها در تغییرات قیمت بازار اردبیل نقش ندارند

معاون بانک آینده شعبه اردبیل گفت: تغییرات نرخ بهره و فعالیتهای مالی بانکها و موسسات مالی اعتباری در اردبیل تغییری در قیمتهای بازار استان ندارد.

فرود قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد: تغییرات نرخ بهره بانکی در قیمتهای بازار تغییر ایجاد نکرده و در مقابل می توان بازار دلالی را سد کند.

وی در خصوص ورود موسسات مالی اعتباری شعبات اردبیل به بازار ارز و ایجاد اختلال، با رد این نظر ادامه داد: هیچ شعبه استانی نمی تواند در بازار اقتصادی منطقه اختلال ایجاد کند.

معاون بانک آینده شعبه اردبیل همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر رقابت منفی بانکها با افزایش نرخ بهره اضافه کرد: با وجود تاکید بانک مرکزی به نرخ بهره 20 درصد برای بانکها و موسسات مالی اعتباری، بانکها مجوز تبلیغ نرخ بالاتر را دارند.

وی با بیان اینکه این تبلیغات بدون مجوز نمی تواند صورت گیرد، اضافه کرد: در حال حاضر بانکها حتی در روزنامه های سراسری نیز بهره های بالای 20 درصد را تبلیغ می کنند.

قاسمی با بیان اینکه قضاوت در خصوص تطابق این نرخ با بانکداری اسلامی نمی تواند توسط هیچ کارشناس بانکی صورت گیرد، اضافه کرد: در این خصوص علمای دینی نظرات خود را ارائه کرده اند و در حال حاضر تمامی فعالیتهای موسسات مالی اعتباری و بانکها با بانکداری اسلامی تطابق دارد.

وی در خصوص میزان تعامل بانکها و موسسات مالی اعتباری با بیان اینکه این دو قطب رقیب هم هستند، اضافه کرد: امکان تعامل برای رقبا متصور نیست.

معاون بانک آینده شعبه اردبیل افزود: در حال حاضر هر یک از موسسات مالی و یا بانکها به دنبال جذب مشتری به موسسه خود بوده و در چنین فضای تعامل دو جانبه امکان پذیر نیست.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...