»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   باقری: استقلال را می‌بریم / دربی بدون‌گل به هواداران نمی‌چسبد
۵ آبان ۱۳۹۴ , ساعت ۱۷:۵۱

باقری: استقلال را می‌بریم / دربی بدون‌گل به هواداران نمی‌چسبد

انتظار ما از بازیکنان بزرگتر تیم این است که صبورتر باشند و با هر مسئله بچه‌گانه‌ای جو بازی و ورزشگاه را متشنج نکنند

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اگر بازی همیشگی خود را انجام داده و دستورات کادرفنی را انجام دهیم فکر می‌کنم بتوانیم سه امتیاز دربی را بدست آوریم.

کریم باقری ، در خصوص دیدار پرسپولیس و ملوان در هفته دهم لیگ برتر و همچنین دربی هشتاد و یکم پایتخت گفت: در بازی با ملوان شاهد دو نیمه متفاوت بودیم. در نیمه نخست خوب نبودیم اما خدا را شکر نیمه دوم را خیلی بهتر شروع کردیم و از موقعیت‌های زیادی که داشتیم توانستیم به دو گل برسیم. مهم سه امتیاز بود که به دست آوردیم تا با بازیکنان با روحیه خوب در دربی روز جمعه حضور پیدا کنند.

وی در خصوص دلایل روند روبه رشد پرسپولیس و نتایجی که این تیم از هفته پنجم به بعد گرفته، اظهار داشت: همیشه مسائل حاشیه‌ای پیرامون استقلال پرسپولیس وجود دارد. در این فصل تیم جوان شده که این موضوع در 5 هفته نخست و به ویژه روی بازیکنان جوان‌تر تاثیرگذار بوده است. ما در پنج هفته اول لیگ هم بازی‌های خوب و تماشگرپسندی مقابل حریفان انجام می‌دادیم اما نتیجه نمی‌گرفتیم. در حال حاضر بازیکنان این مسئله را درک کرده و توام با بازی خوب نتیجه هم می‌گیرند ضمن اینکه نیمکت خیلی خوب و با انگیزه‌ای داریم که در مواقع حساس و لازم به جای بازیکنان اصلی به کمک تیم می‌آیند و در نبود یک بازیکن به دردسر نمی‌افتیم.

مربی پرسپولیس تأکید کرد: در بازی با ملوان دیدید که بازیکنان ذخیره ما مثل علیپور پس از حضور در زمین چگونه به تیم کمک کردند. مهم این است که بازیکنان و کادر فنی چه در مواقع بردها و چه در شکست‌ها پشت یکدیگر باشند. خوشبختانه این موضوع در تیم ما جا افتاده و دیگر بدین شکل نیست که برد و باخت متعلق به یک نفر باشد. امیدوارم همین اتحاد و همدلی در ادامه رقابت‌های لیگ برتر هم وجود داشته باشد تا امتیازات لازم را بگیریم.

باقری در مورد اینکه با توجه به موقعیت‌های زیادی که بازیکنان پرسپولیس و به خصوص مهاجمان این تیم از دست می‌دادند نبود طارمی به چشم می‌آمد گفت: شاید 10 موقعیت برای یک مهاجم پیش بیاید اما یکی از آنها را تبدیل به گل کرده و باعث برنده شدن تیم شود. من فکر می‌کنم این موضوع کفایت کند. در غیاب طارمی مقابل ملوان ما بنسون و عالیشاه را در خط حمله تیم داشتیم.

مربی پرسپولیس در خصوص عملکرد بنسون تصریح کرد: درست است که بنسون چند موقعیت خوب را از دست داد اما در نهایت به هدفش رسید و آن کاری را که می‌خواست انجام داد. بنسون بازیکن خوبی است و هواداران پرسپولیس نباید از وی و سایر بازیکنان خارجی انتظار معجزه داشته باشند چون این بازیکنان مانند سایر بازیکنان برای جا افتادن در تیم و هماهنگی با سایر بازیکنان نیاز به زمان و فرصت دارند تا خودشان را پیدا کنند.

باقری در مورد کنار گذاشته شدن طارمی از سوی برانکو در بازی با ملوان به دلیل مسائل انضباطی گفت: در اصول مربیگری نظم و انضباط تیمی و به ویژه رعایت آن از سوی بازیکنان اهمیت زیادی دارد. رعایت نظم و انضباط شامل همه بازیکنان حتی بازیکنان خوب و ستاره تیم می‌شود و قانون برای همه یکسان است. در چنین مواردی تا جایی که از دستم بر می‌آید با بازیکنان تیم از جمله طارمی صحبت می‌کنم. چون مثل طارمی هنوز اول راه هستند و از طریق این فوتبال به همه چیز می‌توانند برسند بنابراین نباید گرفتار حاشیه و بی‌نظمی شوند تا در نهایت آینده آنها در فوتبال خراب نشود.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهار داشت: بازیکنان جوان ما هم که نیمکت نشین می‌شوند باید صبور باشند چون ما بازی زیاد داریم و بازی به آنها می‌رسد. این طور نیست که پس از 3 یا 4 بازی نیمکت‌نشینی فکر کنند که مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند. مسلمان چند بازی برای پرسپولیس بازی نکرد اما مقابل ملوان وقتی به میدان رفت خیلی عالی کار کرد. آنها باید از فرصت‌هایی که بدست می‌آورند نهایت استفاده را ببرند و بازیکنان اصلی تیم هم باید بدانند جایگاه آنها تضمین شده نیست چون بازیکنان ذخیره خوبی روی نیمکت داریم.

وی در مورد دربی روز جمعه و اینکه با توجه به بازی‌های اخیر دو تیم استقلال و پرسپولیس آیا در این بازی حساس نیز شاهد فوتبال تهاجمی خواهیم بود به تسنیم گفت: استقلال شرایط تیم خوبی در جدول دارد، بازی‌های خوب و تهاجمی را انجام می‌دهد و برای ما قابل احترام است از طرفی هم تیم ما خودش را پیدا کرده و بازی‌های خوب و توام با کسب نتیجه را انجام می‌دهد. امیدوارم بازیکنان ما در دربی وارد مسائل حاشیه‌ای نشده و تحت تاثیر جو دربی قرار نگیرند. آنها باید مقابل استقلال همان بازی‌ همیشگی خود را انجام دهند. با توجه به بازی‌های اخیر دو تیم استقلال و پرسپولیس فکر می‌کنم شاهد ارائه یک فوتبال تهاجمی و تماشاگرپسند از سوی هر دو تیم باشیم هر چند در بازی مثل دربی چیزی قابل پیش بینی نیست و ممکن است بازی آن کیفیتی که مورد انتظار هواداران دو تیم است را نداشته باشد.

باقری افزود: اگر بازی همیشگی خود را انجام داده و دستورات کادرفنی را انجام دهیم فکر می‌کنم بتوانیم سه امتیاز دربی را بدست آوریم. امیدوارم دربی گل داشته باشد چون اگر هر دو تیم بازی خوبی را انجام دهند اما گل نداشته باشد به تماشاگران دو تیم نمی‌چسبد.

وی در مورد اینکه فکر می‌کنید کدام یک از بازیکنان دو تیم در تعیین سرنوشت دربی بیشتر تاثیرگذار شوند، خاطرنشان کرد: نمی‌شود پیش‌بینی کرد کدام یک از بازیکنان دو تیم در تعیین سرنوشت دربی بیشتر تاثیرگذار هستند و هر یک از آنها می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند. قطعا همه بازیکنان برای موفقیت تیمشان تلاش می‌کنند.

به گزارش ملکانه، مربی پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که انتظار از بازیکنان باتجربه تیم چه باید باشد تا شاهد حواشی پس از دربی هفته پایانی فصل گذشته باشیم، گفت: همه بازی را می‌بینند و تماشاگران دوست دارند منش جوانمردی را از سوی بازیکنان هر دو تیم ببینند. بازیکنان هر دو تیم و به خصوص باتجربه‌ها بی‌دلیل نباید کاری انجام دهند که هم خودشان و هم تیمشان ضرر کنند چون لیگ فقط دربی نیست و هر محرومیتی در ادامه لیگ می‌تواند به تیمشان ضربه بزند.

وی اظهار داشت: انتظار ما از بازیکنان بزرگتر تیم این است که صبورتر باشند و با هر مسئله بچه‌گانه‌ای جو بازی و ورزشگاه را متشنج نکنند چون با این کار هم به خود و هم تیمشان ضربه می‌زنند.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

مربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت: با شرایطی که داریم، به فکر قهرمانی و یا تک رقمی شدن در جدول نیستیم و هدفمان ماندن در لیگ برتر است.امید روانخواه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شرایط سپیدرود رشت برای...
تیم فوتسال چونبوری تایلند در اولین دیدار خود در مسابقات جام باشگاه های آسیا تیم بانک بیروت را در هم کوبید.به نقل از مهر، در ادامه رقابتهای فوتسال جام باشگاه های آسیا که در ویتنام برگزار می شود، امروز جمعه...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امروز با حضور یکپارچه هواداران خود برای دومین بار در سال جاری جام قهرمانی را بالای سر خواهیم برد.به نقل از مهر، علی اکبر طاهری درباره دیدار امروز پرسپولیس با نفت تهران در سوپرجام فوتبال ایران،...
معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش خبرهای منتسب به وی درباره برکناری سرپرست باشگاه پرسپولیس را تکذیب کرد.به نقل از مهر، محمدرضا داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش به خبرهای چند روز اخیر مبنی بر تغییر سرپرست باشگاه...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

دانلود آهنگ جدید محمدرضا گلزار به نام همه رفتن

دانلود آهنگ جدید محمدرضا گلزار به نام همه رفتن

ریمیکس جدید سنتوری محسن چاوشی (دی جی نوید) دانلود موزیک ویدیو عماد طالب زاده به نام قدم میزنم دانلود آهنگ جدید محمد زند وکیلی به نام سیاه مژگون دانلود موزیک ویدیو جدید پرستو به نام میرم
جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب
  • الکامپ