»   جالب و خواندنی  »   بازپس گیری 1200 هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی از زمین خواران
۱۳ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۰۵

بازپس گیری 1200 هکتار از اراضی ملی آذربایجان غربی از زمین خواران


خلیل محبت خواه در گفتگو با خبرنگار مهر، از ثبت اسناد مالكيت 27 هزار هکتار از اراضي ملي، موات، تملكي و توافقي دولت در محدوده و حريم شهرهاي تابعه آذربايجان غربي تاكنون در سامانه بانك زمين شامل 7 هزار و 875 پلاک ثبتی خبر داد و افزود: اسناد مالكيت رسمي از طريق فرايند قانوني و ثبتي به نام دولت تثبيت و بيش از 450 هكتار از این اراضي به دولت و بيت المال با تعامل و همكاري دستگاههاي اجرايي استان بازگردانده شده است.  


وی از بازپس گيري 750 هكتار اراضي ملي از زمين خواران 750طی دو سال گذشته نیز خبر داد و اظهار داشت: برنامه هاي ويژه اي براي جلوگيري از سو استفاده زمين خواران، تضييع حقوق مردم در شهرها و ساخت و سازهاي غيرمجاز در حال اجرا بوده که اين اقدامات با هدف مقابله با تخلفات و عدم رعايت مقررات و قوانين در حوزه هاي عمران شهري و روستايي و همچنين حفظ و صيانت از منابع ملي با يكپارچگي و همگرايي دستگاه هاي مرتبط در اكثر نقاط استان شكل مي گيرد.


مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ضمن تاکید بر اینکه متقاضيان زمين بايد براي اخذ استعلام هاي لازم به اداره كل راه و شهرسازي استان و در شهرستانها به ادارات تابعه مراجعه كرده و حتما سند مالكيت را مطالعه و بررسي كنند، با انتقاد از اینکه ساخت و ساز هاي غير مجاز در داخل شهرها، نظم و مبلمان شهري را خدشه دار مي كند، ادامه داد: سكونتگاه هاي غير مجاز به عنوان يك نقطه آسيب، تهديد جدي براي امنيت، اجتماع و فرهنگ هستند.


محبت خواه از تهيه و تنطيم 16طرح تفصيلي و 12 طرح جامع شهري در شهرهاي مختلف آذربايجان غربي با هدف توسعه و عمران شهري خبر داد و اعلام کرد:‌ مطالعات 16 طرح تفصيلي شهرهاي آذربايجان غربي رو به پايان است و در چهار سال گذشته 8 طرح تفصيلي مناطق شهری بر اساس معيارها و ضوابط، نحوه استفاده از زمين‌هاي شهري، توسعه شبكه عبور و مرور، ميزان تراكم جمعيت و تراكم ساختماني و ديگر اولويتهاي بهسازي و توسعه شهري تهيه و تنظيم می شود.


وي از تهيه 12 طرح جامع شهري در استان خبر داد و با بیان اینکه در طرح جامع شهري با بهره گيري از تحولات اجتماعي، اقتصادي به بهبود كالبد شهر و رفاه اجتماعي مردم پرداخته مي شود، یادآور شد:‌در طرح جامع شهري، سياست هاي كلي توسعه شهر به مدت 10 سال تعيين شده و اين طرح، وسيله اي براي تسهيل در امر تصميم گيري و سياست گذاري است كه علاوه بر محدوده تعريف شده، مقياس وسيعتري را در برمي گيرد.


 


 


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم

    دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم

    دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم دانلود موزیک ویدیو جدید سیروان خسروی به نام خوشحالم آهنگ شاد عروسی: دانلود آهنگ های جدید شاد عروسی ویژه 96 (2017)
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب