»   اخبار سیاسی  »   بازدید سفیر جدید آمریکا در ژاپن از جزیره اوکیناوا
۲۳ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۵۲

بازدید سفیر جدید آمریکا در ژاپن از جزیره اوکیناوا

سفیر جدید آمریکا در ژاپن با سفر به جزیره اوکیناوا ابراز امیدواری کرد که بتواند در راستای جلب حمایت‌ها برای جابجایی یک پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه گام مثبتی بردارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “کارولین کندی”، سفیر آمریکا در ژاپن امروز (چهارشنبه) در دیدار با “هیروکازو ناکائیما”، فرماندار جزیره اوکیناوا تاکید کرد که طرفین بتوانند برای حل مشکل پایگاه آمریکا به توافق برسند.

فرماندار اوکیناوا با ابراز خشنودی از جابجایی پایگاه هوایی “فوتنما” به منطقه “هنوکو” گفت که بسیاری مخالف این اقدام هستند که از جمله آنها شهردار ناگو است. با این حال این طرح مورد حمایت دولت آمریکا قرار گرفته است. نیمی از 50 هزار نیروی آمریکا در ژاپن در اوکیناوا مستقر هستند. بسیاری از ساکنان اوکیناوا که یک درصد از خاک ژاپن را تشکیل می‌دهد، خواهان بسته شدن این پایگاه و خروج کامل نیروهای آمریکایی هستند.

حدود 300 معترض ژاپنی نیز روز گذشته علیه حضور نیروهای آمریکایی اعتراض کردند و شعار: “پایگاه خیر” سر دادند.

انتهای پیام


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب