»   فرهنگی و هنری  »   بازبینی آثار بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر تا پایان آذر تمام می‌شود
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۴۴

بازبینی آثار بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر تا پایان آذر تمام می‌شود


به گزارش خبرگزاری مهر، شجاع نوری با بیان اینکه تا کنون 353 فیلم از 82 کشور برای بازبینی به دفتر جشنوراه رسیده است، درباره کیفیت فیلم‌های بخش بین الملل گفت: اکثر فیلم های دریافتی دفتر جشنواره خوب هستند.


وی افزود: ترجیح هیات انتخاب بخش بین الملل سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر بر این است، فیلم هایی را در بخش مسابقه بین الملل مشارکت دهند که علاوه بر کیفیت استاندارد و مطلوب با اولویت های بخش رقابتی سازگارتر باشند. اصراری بر اینکه فیلم ها پیش از این در جشنواره های بین المللی مطرح شده باشند، نداریم. بنای ما بر این است که فیلم های شاخص بیشتر راهی بخش نمایش های ویژه و یا همان “جشنواره جشنواره‌ها” شوند.


این مدیر سینمایی عنوان کرد: هیات انتخاب بخش بین‌الملل سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در نظر دارد، فیلم‌هایی را راهی بخش مسابقه کند که جشنواره فیلم فجر جایی برای معرفی و شکوفایی آنها باشد و یا به عبارت بهتر، این فیلم ها بتوانند از سوی ما معرفی و شناخته شوند. فیلم های راه یافته به بخش مسابقه، فیلم هایی هستند که از نظر محتوایی حرفی برای گفتن داشته و با اولویت های اعلام شده جشنواره سازگاری بیشتری داشته باشند. این فیلم ها باید از نظر ساختاری هم قابل توجه باشند. 


مدیر بخش بین الملل سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر درباره فیلم اولی های بخش بین الملل هم گفت: در سیاست گذاری بخش بین الملل، اولویتی برای  فیلم اول و یا دوم وجود ندارد. صرفا ماموریت جشنواره، معرفی سینمای ناشناخته و یا فیلم های کمتر شناخته شده به مخاطبان جوینده جشنواره با توجه به اولویت های اعلام شده در مقررات جشنواره است. 


وی تاکید کرد: در انتخاب فیلم های بخش مسابقه، کشورهای نزدیک تر یا سینمای نزدیکتر به خودمان را بیشتر شایسته معرفی شدن به مخاطب خودمان دانستیم.


علیرضا شجاع نوری ادامه داد: در دبیرخانه بخش بین الملل فیلم ها بررسی اولیه می شوند که با مقررات منطبق باشند و سپس فیلم های قابل بازبینی به هیات انتخاب ارائه می شوند. میزان استقبال از این دوره جشنواره بسیار قابل توجه است و دلیل آن را علاوه بر اهمیت خود جشنواره فجر می توان تغییرات ایجاد شده در فضای عمومی جهان نسبت به ایران دانست.


وی از کشورهای ذیل به عنوان کشورهایی نام برد که تا کنون فیلم های آنها به دبیرخانه واصل شده است: افغانستان، آفریقای جنوبی، آلبانی، الجزایر، آرژانتین، ارمنستان، استرالیا، بلژیک، بولیوی، برزیل، بلغارستان، کانادا، چاد، شیلی، چین، کرواسی، کوبا، جمهوری چک، دانمارک، مصر، استونی، فرانسه، گرجستان، آلمان، یونان، گواتمالا، صربستان، هنگ کنگ، مجارستان، هند، اندونزی، عراق، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، اردن، قزاقستان، کنیا، لائوس، لتونی، لبنان، لاتویا، لوکزامبورگ، مالزی، مالی، مکزیک، مغولستان، مراکش، میانمار، نروژ، فلسطین، پرو، فیلیپین، لهستان، پرتغال، رومانی، روسیه، سنگال، سنگاپور، اسلواکی، اسلونی، کره جنوبی، اسپانیا، سریلانکا، سوئد، سوئیس، تایوان، تایلند، هلند، ترکیه، امارات متحده عربی، انگلستان، امریکا، ازبکستان، ونزوئلا، رواندا و بوتان.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...