جمعه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۵
»   دانش و فناوری  »   2016 سال بازاریابی و تبلیغات موبایلی خواهدبود
79 بازدید
۲۴ اسفند ۱۳۹۴ , ساعت ۱۳:۰۲
2016 سال بازاریابی و تبلیغات موبایلی خواهدبود

2016 سال بازاریابی و تبلیغات موبایلی خواهدبود

رایانه‌ها در معرض خطر این هستند که مورد هجوم برادران جوان‌تر صفحه‌کوچک خود قرار بگیرند

بازاریابی و تبلیغات موبایلی: ۸ دلیل که چرا ۲۰۱۶ سال موبایل خواهدبود

از لامپ خلأ گرفته تا ترانزیستور و از رایانه‌های رومیزی گرفته تا لپ‌تاپ‌ها، دنیا به‌طور مشهود در حال کوچک‌تر شدن است. رایانه‌َها، غالبا رایانه‌ی رومیزی و لپ‌تاپ، از اوایل ۲۰۰۰ بر دنیای وب چیره بوده‌اند اما شاید اکنون زمان مناسبی برای مشاهده‌ی تغییر در این سلسله‌مراتب باشد.

رایانه‌ها در معرض خطر این هستند که مورد هجوم برادران جوان‌تر صفحه‌کوچک خود قرار بگیرند: گوشی‌های تلفن همراه. دلایل این هجوم بدیهی است-گوشی‌ها در جیب جا می‌شوند، هنگام حمل وزن آنها در مقابل وزن بدن به چشم نمی‌آید، و ظاهرا می‌توانند تمام کارهای برادر بزرگ‌ترشان را انجام دهند.

بازارایابی موبایل در بسیاری از سال‌های گذشته در حال نیرو گرفتن بوده‌است، و اکنون در آستانه‌ی منفجر کردن تمام عرصه‌ی بازاریابی است. در ادامه ۸ دلیل خوب آمده‌است که چرا بازاریابی موبایلی قرار است بر دنیای بازاریابی چیره شود.

۱. تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در حال افزایش است.

بر اساس آماری که دیزاینفو(یک شرکت پیشرو در صنعت پلتفرم‌های هوشمندسازی، م.) جمع‌آوری کرده‌است، در ۲۰۱۲ تعداد کاربران گوشی هوشمند ۱.۱۳ میلیارد بوده‌است. تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در ۲۰۱۳ با افزایش چشمگیر ۲۷.۱ درصدی، به ۱.۴۳ میلیارد رسیده‌است و انتظار می‌رود تا ۲۰۱۷ تقریبا نیمی از کاربران تلفن همراه در دنیا گوشی هوشمند داشته‌باشند.

از آن‌جا که گوشی‌های هوشمند بدون اتصال به اینترنت وسیله‌ای خیلی خوب هستند، پلتفرمی فوق‌العاده برای بازاریابی موبایلی هستند. ظهور خیلی سریع گوشی‌های هوشمند نشان می‌دهد آینده‌ی بازاریابی به گوشی‌های هوشمند وابسته است.

۲. رایانه‌ها در حال حرفه‌ای شدن هستند.

اگر من ساعت‌ها به صحفه‌نمایش لپ‌تاپ‌ام خیره شوم، این احتمال وجود دارد که آدم‌ها فکر کنند من فردی حرفه‌ای هستم که در حال انجام دادن “کارهای حرفه‌ای” با رایانه هستم. گوشی‌های هوشمند انجام دادن مجموعه‌ی گسترده‌ای از وظایف با تلفن همراه را آسان کرده‌اند، در نتیجه فقط انجام وظایف خاصی محدود به استفاده از لپ‌تاپ می‌کنند.

این باعث افزایش دسترس‌پذیری گوشی‌های تلفن همراه شده‌است و کاربرها زمانی را که قبلا با لپ‌تاپ سپری می‌کردند اکنون با تلفن همراه سپری می‌کنند. در بازاریابی، زمان یعنی پول و از آن‌جا که محبوبیت رایانه‌ها در میان کاربران در حال کاهش است، سرمایه‌گذاران در حال آغاز سرمایه‌گذاری سنگین روی بازاریابی‌ با محوریت تلفن همراه هستند.

۳. تلفن‌های همراه با کاربران مهربان هستند.

از نقطه‌نظر علمی، لمس صفحه‌نمایش یقینا آسان‌تر از فشردن کلیدهای صفحه‌کلید است. هرچند نسل‌های قدیمی‌تر درگیر تنظیم حساسیت ماوس و تاچ‌پد لپ‌تاپ بودند، نسل جدید از امتیاز صفحه‌ی لمسی بهره‌مند است. وقتی می‌توانید به آسانی انگشت‌تان را روی صفحه‌نمایش بلغزانید ‌چرا ماوس را روی سطح بکشید؟

قطعا گوشی‌های تلفن همراه با کاربران مهربان‌تر از لپ‌تاپ‌ها هستند و از آن‌جا که می‌توانند وظایف آنها را تقریبا با همان اطمینان انجام دهند، به‌تدریج دارند جایگزین رایانه‌ها می‌شوند.

۴. زمانی که با تلفن همراه سپری می‌شود به‌طور چشمگیری بیش‌تر از زمانی است که با لپ‌تاپ سپری می‌شود.

تصور کنید با یک لپ‌تاپ زیر پتو خوابیده‌اید، قطعا ناخوشایند و سخت به نظر می‌رسد این‌طور نیست؟ اما درمورد گوشی‌های تلفن همراه، می‌توانید با آنها بخوابید، هنگام طی کردن راه از آنها استفاده کنید یا حتی وقتی در دستشویی هستید با آنها بازی کنید.

بله آدم‌ها هنوز برای مقاصد خاصی از لپ‌تاپ‌شان استفاده می‌کنند اما بعد از این‌که به مقصود مورد نظر رسیدند، وقت ارزشمندشان را صرف بازی با گوشی‌های تلفن همراه می‌کنند یا فقط افزاره‌های تلفن همراه‌شان را زیر و رو می‌کنند.

 

Woman-with-mobile-in-hand-1024x683

 

۵. خرید تلفن‌های همراه ارزان‌تر است.

یک لپ‌تاپ متوسط که نیازهای کاربر را مرتفع می‌کند حدود ۴۰۰ دلار قیمت دارد، با نصف این قیمت شما می‌توانید به آسانی یک گوشی هوشمند خوب بخرید که نیازهای‌تان را مرتفع می‌کند و هم‌چنین به روش‌های مختلف به کمک‌تان می‌آید. این یکی از دلایل پرشماری است که چرا گوشی‌های هوشمند در میان طبقه‌ی کارگر نیز چنین محبوبیتی دارند.

به عنوان یک بازاریاب، باید تا آن‌جا ممکن است دامنه‌ی دسترس‌پذیری‌تان را افزایش دهید و کاربران گوشی‌های تلفن همراه به قدر گوناگون هستند که بازاریاب‌ها می‌توانند با هدف‌گذاری، آوازه‌ی محصول‌شان را گسترش دهند.

۶. تلفن‌های همراه افزاره‌های متنوعی دارند.

استفاده از تلفن همراه سرگرم‌کننده است و مجموعه افزاره‌های گسترده‌ای دارد. برای هر نرم‌افزار در ویندوز، بیش از ۱۰ افزاره‌ی اندروید و آی‌واس مشابه وجود دارد و چه گمان می‌کنید؟‌ شما می‌توانید به سادگی آنها را از بازار اپل یا اندروید بارگیری کنید و ۱۰ لینک بارگیری شبیه به هم که گمراه‌کننده هستند گیج‌تان نمی‌کند.

بارگیری و نصب نرم‌افزارها در رایانه خیلی سخت است اما در بازار گوشی‌های هوشمند به قدری آسان است که آدم‌ها با دانش خیلی محدود از فناوری می‌توانند به آسانی آنها را جست‌وجو و بارگیری کنند. گاهی، آدم‌ها افزاره‌های کاملا بی‌ربط را فقط برای سرگرمی بارگیری می‌کنند که بازرایاب‌های حوزه‌های مختلف را قادر می‌سازد نفوذشان را در جامعه افزایش دهند.

۷. نه فقط مرورگرها بلکه افزاره‌های تلفن همراه نیز می‌توانند به اینترت متصل شوند.

به جز چند افزاره‌های خاص، اگر مرورگرها نباشند، اینترنت کاملا از رایانه جدا خواهدشد. بله، کشف اینترنت با استفاده از مرورگرها بسیار آسان است و بازاریاب‌ها می‌توانند راهبردهای بازاریابی‌شان را حول مرورگرها و با استفاده از آنها بسازند.

با این حال، گوشی‌های تلفن همراه بازاریابی تحت وب را به مرحله‌ی کاملا متفاوتی می‌برند. تعداد بی‌شماری افزاره‌های بارگیری‌شده می‌توانند به اینترنت وصل شوند که برای بازاریاب‌ها هزاران دروازه برای به کارگرفتن فنون بازاریابی فراهم می‌کند.

۸. نمی‌توان قدرت ارسال پیام را دست‌کم گرفت.

با پیشرفت و تکامل اینترنت، همه‌چیز رویایی‌تر شده‌است، اما یک چیز توانسته‌است تاثیر اصلی و اولیه‌اش را کاملا حفظ کند، و آن پیام متنی است. هرچند پیام متنی در بازاریابی نیرویی رو به زوال است، اما نمی‌توان تاثیر آن را دست‌کم گرفت.

کن رای، مدیرعامل ترومپیا می‌گوید: “راهبرد مناسب شامل پیام‌های متنی هدف‌گذاری شده‌است که شما را قادر می‌سازد بهتر از هر کانال دیگری مخاطب‌تان را با صمیمیت و بدون درنگ جذب کنید.”

بازاریاب‌ها هنوز از شیوه‌های بازاریابی پیام‌محور استفاده می‌کنند و این شیوه‌ها هنوز هم خیلی خوب جواب می‌دهد. از این لحاظ هم بدیهی است که رایانه‌ها این خدمت را نیز ارائه نمی‌کنند، اما آشکار است که گوشی‌های تلفن همراه در این زمینه هم بر رایانه غلبه می‌کنند.

دنیای بازاریابی در نیم‌قرن گذشته مسیر پرپیچ‌وخمی را طی کرده‌است و گرایش‌های بازاریابی مانند آفتاب‌پرست رنگ عوض کرده‌اند. در این دنیای شدیدا آشفته‌ی بازاریابی، بازاریاب‌ها یاد گرفته‌اند با جریان آب شنا کنند و می‌دانند تلفن همراه “گرایش” بعدی است. بنابراین انتظار می‌رود رشد فعلی پلتفرم بازاریابی موبایلی تا زمانی که چیز جذاب‌تری اختراع شود به روند طبیعی خود ادامه دهد.

 

منبع:لایف هک

 

بازیگران ترکیه ای

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

ربات تلگرام تبدیل ویدیو به گیف (gif)
معرفی ربات تلگرام تبدیل ویدئو به gif این روزها عکس های متحرک یا همان گیف طرفداران بسیاری پیدا کرده است به طوری که حتی کانال های بسیاری برای ارائه این عکس های وجود دارند. شاید شما ...
تصاویر لورفته از نوکیا ۸/ پیش‌خرید ۲۵۰ هزار نوکیا ۶ در چند ساعت
قرار است نوکیا پرچم‌دار 2017 خود را بانام Nokia 8 در سایز 5.7 اینچی و با رزولوشن QHD ساخته و راهی بازار کند. ظاهراً درروی نمایشگر AMOLED خبری از دکمه فیزیکی نخواهد بودو کوآلکوم اسنپ دراگون ...
تغییر نام یاهو به آلتابا (Altaba Inc)
یاهو قراردادی با وریزون برای فروش کسب و کار اینترنت خود شامل تبلیغات دیجیتالی، ایمیل و داراییهای رسانه ای به مبلغ ۴.۸۳ میلیارد دلار دارد. پس از اینکه یاهو سال گذشته دو رخنه اطلاعاتی ...
آیفون ۸ با صفحه خیره‌کننده می‌آید؟
پس از رویارویی با انتقادهای بسیار مبنی بر عدم عرضه اپل با صفحه نمایش بزرگ، اپل در سال ۲۰۱۴ در نهایت دو مدل جدید عرضه کرد که صفحه نمایش آنها بزرگتر از هر آیفون ...
تصویر رسمی  گلکسی A5 مدل ۲۰۱۷
چند وقتی می‌شود که شایعات به تولید مدل‌های ۲۰۱۷ سری گلکسی A شرکت سامسونگ اشاره می‌کنند. قبلا نه تنها تصاویری از این گوشی‌ها لو رفته بودند، بلکه مشخص شده بود که در اواخر دی ماه ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب پیشنهادی

  • دانلود آهنگ جدید ندیم به نام کنارتم دانلود آهنگ متفاوت محمدرضا گلزار به نام چطوری دیوونه دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده به نام بی معرفت دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام آروم بگیر دانلود آهنگ جدید احمد سلو به نام کافه
    ویدئوهای منتخب
  • دسترسی سریع