»   فوتبال 3  »   ایران چگونه به جام جهانی صعود می‌کند؟
۸ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۷:۴۵

ایران چگونه به جام جهانی صعود می‌کند؟

با وجود نتایج رقم خورده در گروه A مقدماتی جام جهانی قاره آسیا اختیار ایران برای صعود به جام جهانی همچنان در دستان خودش است.

اردبیل نیوز: ایران چگونه به جام جهانی صعود می‌کند؟
با وجود نتایج رقم خورده در گروه A مقدماتی جام جهانی قاره آسیا اختیار ایران برای صعود به جام جهانی همچنان در دستان خودش است.

به گزارش زندگی به نقل از تسنیم، با نتایجی که روز سه شنبه در گروه A مقدماتی جام جهانی قاره آسیا رخ داد و ازبکستان و کره جنوبی حریفان خود را شکست دادند، این تصور به وجود آمد که اختیار ایران برای صعود به جام جهانی 2014 برزیل در دست رقیبانش است و باید منتظر سایر نتایج تیم‌ها بماند. این در حالی است که ایران این شانس را دارد که حتی به عنوان تیم اول گروه نیز صعود کند.

هر چند ایران در زمین قطر و کره جنوبی باید به میدان برود و تنها یک دیدار خانگی مقابل لبنان دارد اما بررسی شرایط جدول گروه ایران نشان می‌دهد که بازی 14 خرداد ایران – قطر در  قطر چقدر برای ایران حیاتی است. تیم ملی کشورمان باید از سد قطر بگذرد تا همچنان شانس صعود به جام جهانی را داشته باشد. این اولین پیش شرط برای صعود شاگردان کی‌روش به جام جهانی است.
جدول گروه A به شرح زیر است:
تیم‌ها      بازی امتیاز
ازبکستان 6 11
کره‌جنوبی 5 10
ایران 5 7
قطر 6 7
لبنان 6 4
با توجه به اینکه در تاریخ 14، 21 و 28 خرداد همه دیدارهای این گروه برگزار می‌شود به بررسی نتایج فرضی این بازی‌ها می‌پردازیم تا چگونگی مسیر صعود ایران مشخص شود.
92/03/14
لبنان – کره‌جنوبی
قطر – ایران
* ازبکستان به دلیل اینکه یک بازی بیشتر از تیم‌های دیگر انجام داده در این تاریخ بازی نخواهد داشت و استراحت می‌کند. با توجه به اینکه لبنان تیم قعر جدول است اگر فرض کنیم که کره جنوبی این تیم را شکست دهد و تیم ایران موفق شود در خانه قطر این تیم را مغلوب کند در جدول گروه A این اتفاق رخ می‌دهد:
تیم‌ها     بازی‌ها امتیاز
کره‌جنوبی 6 13
ازبکستان 6 11
ایران         6       10
قطر        7 7
لبنان       7 4
تمام جدول‌ها بدون احتساب گل‌های زده و خورده محاسبه شده است. با فرض این نتایج به دیدارهای ماقبل آخر می‌رسیم.
92/03/21
ایران – لبنان
کره‌جنوبی – ازبکستان
*  با فرض پیروزی ایران مقابل قطر، هفته حساسی برای ایران در پیش خواهد بود. ایران این شانس را دارد که تیم‌های رقیبش یعنی کره و ازبکستان در سئول با یکدیگر بازی دارند و نتیجه این دیدار به کشورمان کمک می‌کند که تکلیفش را تا یک هفته آخر بداند ولی باز هم صعود ما در دستان خودش است و هر نتیجه‌ای در این دیدار رقم بخورد اختیار ایران را به دست حریفان نمی‌دهد.
اردبیل نیوز: با توجه به جدول فرضی در تاریخ 92/03/14 با پیروزی احتمالی ایران مقابل لبنان در ورزشگاه آزادی و فرض اینکه کره جنوبی در خانه ازبکستان را شکست دهد این تغییرات در جدول رخ می‌دهد:
تیم‌ها       بازی ‌امتیاز
کره‌جنوبی 7 16
ایران          7 13
ازبکستان 7 11
قطر         7 7
لبنان        8 4
* با توجه به اینکه فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، سایر نتایج را بررسی می‌کنیم. اگر فرض شود دیدار کره‌جنوبی – ازبکستان مساوی شود اتفاقات زیر در جدول رخ می‌دهد:
تیم‌ها بازی امتیاز
کره‌جنوبی 7 14
ایران         7 13
ازبکستان    7 12
قطر        7 7
لبنان       8 4
*حال فرض کنیم ازبکستان در خانه کره‌جنوبی موفق شود این تیم را شکست دهد و با احتمال پیروزی ایران مقابل لبنان جدول دچار این تغییرات می‌شود:
تیم‌ها بازی امتیاز
ازبکستان 7 14
ایران 7 13
کره‌جنوبی 7 13
قطر 7 7
لبنان 8 4
به گزارش تسنیم، این نتایج فرضی نشان می‌دهد که با پیروزی کره‌جنوبی مقابل ازبکستان این تیم به جام جهانی صعود و با خیال راحت در روز آخر مقابل ایران بازی می‌کند اما اگر برابر ازبکستان متوقف شود یا شکست بخورد برای اینکه در خطر نرفتن به جام جهانی قرار نگیرد با تمام قوا در آخرین دیدار خود در تاریخ 92/03/28 مقابل ایران بازی می‌کند. بنابراین بهترین نتیجه برای ایران شکست ازبکستان مقابل کره‌جنوبی است.
92/03/28
ازبکستان – قطر
کره‌جنوبی – ایران
* شاید این موضوع خیلی خوشبینانه باشد که ایران به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی صعود کند اما با توجه به تغییرات فرضی در جداول تاریخ 92/03/21 ایران این شانس را خواهد داشت که به عنوان تیم اول صعود کند. اگر در دیدار کره‌جنوبی – ازبکستان پیروزی کره و یا مساوی رقم بخورد، ایران می‌تواند با پیروزی مقابل کره‌جنوبی به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کند اما اگر در دیدار کره‌جنوبی – ازبکستان تیم میهمان پیروز شود، آن‌وقت ایران باید ابتدا کره‌جنوبی را شکست دهد و سپس منتظر لغزش ازبکستان مقابل قطر در روز آخر باشد.
با این حال هیچ‌وقت نمی‌توان اتفاقات فوتبال را به راحتی پیش‌بینی کرد و حتی تیم قطر هم می‌تواند با پیروزی مقابل ایران تمام راه‌های صعود به جام جهانی را مانند ایران در اختیار خودش ببیند اما بررسی این تغییرات فرضی در نتایج تیم‌ها نشان می‌دهد که راه صعود ایران به جام جهانی برزیل در دستان خودش است و فقط کارش برای صعود سخت است چون باید 2 دیدار سخت بیرون از خانه با تیم‎های قطر و کره‌جنوبی انجام دهد و البته باید برابر قطر به برتری برسد تا امیدوار بماند در غیر این صورت کار دشوارتر از گذشته می‌شود. از این گروه دو تیم به صورت مستقیم به جام جهانی راه پیدا می‌کنند و تیم سوم باید در مسیر پرپیچ و خم پلی‌آف با تیم سوم گروه B  بازی کند و در صورت برتری به مصاف نماینده آمریکای جنوبی برود.

آخرین مطالب این بخش فوتبال 3

ابراهیمی که پیش از این نامش با پرونده جنجالی مهدی طارمی گره خورده بود نوشت: پيامك كيروش به عادل، همه نگاهها را به نفع علي كريمي كرد. كريمي در شبي كه خودش بود، با همان تن صداي بلند ، حتي...
البته دن گاسپار هم از کادر فنی تیم ملی جدا شده و از آنجایی که او مربی دروازه بان بود و نمی شد تیم ملی بدون مربی دروازه بان ها به کار ادامه دهد کی روش سریعا یک مربی هموطن...
ابتدا به روز تولد این بازیکن بر می گردیم:  ۲۶ دسامبر سال ۱۹۹۰٫ در این روز انقلاب مخالفان اتحاد جماهیر شوروی بعد از ۶ سال و ۹ ماه به ثمر نشست و اتحاد جماهیر شوروی، یکی از قدرتمند ترین کشور...
گزیده اخبار ورزشی امروز پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵ را به صورت خلاصه و مفید بخوانید. از لغو مجدد بازی تیم ملی تا خبر خوش برای استقلال 🔘محرومیت بازیکن تیم ملی فوتسال، در اولين بازى رسمى تيم ملى با ارسال نامه فیفا، محمدرضا سنگ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب