»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   ایران تحریم “طلا” شد
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۱۰

ایران تحریم “طلا” شد

معاون وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته در سخنانی در جمع اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با اشاره به این موضوع گفت که واشنگتن به منظور تشدید فشارها به ایران همچنین به کشورهای وارد کننده نفت هشدار داده است تا واردات خود را از ایران کاهش دهند.

اردبیل نیوز: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که از جولای سال جاری میلادی(10 تیر 1392) فروش طلا به دولت و شهروندان ایران را تحت تحریم کامل قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ” دیوید کوهن ” معاون وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته در سخنانی در جمع اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با اشاره به این موضوع گفت که واشنگتن به منظور تشدید فشارها به ایران همچنین به کشورهای وارد کننده نفت هشدار داده است تا واردات خود را از ایران کاهش دهند.

کوهن با اشاره به اینکه آمریکا به دو کشور امارات و ترکیه هشدار داده است تا از فروش طلا به ایران خودداری کنند، گفت:” ما به ترکیه و امارات و فروشندگان خصوصی و سایر فروشندگان طلا به ایران اطلاع دادیم که باید فروش طلا به این کشور را متوقف کنند.”

“دیویدکوهن” افزود:” مردم ایران ریال های خود را به طلا تبدیل می کنند تا جلوی سقوط ارزش ثروت و دارایی هایشان را بگیرند این به نظرم نشانه این مساله است که آنها متوجه شده اند ارزش پولشان در حال سقوط است.”

کوهن با اشاره به تلاش بیشتر آمریکا برای ایجاد محدودیت در ورود ارز به ایران گفت که واشنگتن قصد دارد موانع بیشتری بر سر صادرات مواد پتروشیمی ایران ایجاد کند.

معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی همچنین در نشست سنا از قرار دادن دو موسسه مالی دوبی در لیست سیاه دولت آمریکا به خاطر مراودات مالی با ایران خبر داد.

بنا به گفته وی دو موسسه مالی ” هلال ” و شرکت تجارت بین المللی” الفیدا” به خاطر مراودات مالی با بانک ملت ایران ناقض تحریم ها شناخته شده و در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته اند.

کوهن افزود که واشنگتن به تلاش هایش برای انزوای بیشتر ایران در سیستم مالی جهانی ادامه خواهد داد.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...
به گزارش میزان واردات کالا از کشور‌های مختلف جهان به ویژه چین سالهاست که تولیدکنندگان کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است. در این میان واردات اقلامی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد و به دلیل حمایت نشدن تولیدکنندگان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب