»   اخبار شهرستان ها  »   ایجاد منطقه آزاد تجاری سبب پیشرفت جهشی استان اردبیل می شود
۸ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۴۲

ایجاد منطقه آزاد تجاری سبب پیشرفت جهشی استان اردبیل می شود

تبدیل قسمتی از این استان به منطقه آزاد تجاری و گردشگری، سبب پیشرفت جهشی این استان خواهد شد.

اردبیل نیوز: ˈمجید خدابخشˈ روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان اردبیل که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، افزود: با نمایندگان و مدیران ذیربط برای فراهم کردن مقدمات تبدیل قسمتی از این استان به منطقه آزاد تجاری و گردشگری، مشورت های لازم انجام شده است.

او، تبدیل قسمتی از استان اردبیل به منطقه آزاد تجاری و گردشگری را نیازمند مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی برشمرد و گفت: امید است همه افراد برای تحقق این موضوع همکاری و همفکری کنند.

خدابخش ادامه داد: استان اردبیل حدود 380 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان دارد و روزانه صدها نفر از طریق مرز بیله سوار مغان وارد ایران می شوند که با تبدیل قسمتی از این استان به منطقه آزاد تجاری، زمینه رفاه مردم و ارتقای اقتصادی فراهم خواهد شد.

وی افزود: جای تأسف است که در گذشته از قابلیت های فراوان استان اردبیل در زمینه گردشگری و کشاورزی استفاده بهینه نشده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: این استان به عنوان قطب کشاورزی در ایران محسوب می شود و این درحالی است که در طول تاریخ از سرمایه گذاری های کلان ملی محروم مانده و از مشکلاتی مانند کمتر توسعه یافتگی و کمبود سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی و گردشگری رنج می برد.

وی تصریح کرد: در حالی که مردم و به خصوص کشاورزان و روستاییان استان اردبیل چهار برابر بیشتر از نیاز خود، انواع محصولات دامی و کشاورزی تولید می کنند، اما درآمد متوسط سرانه در این استان 50 درصد کمتر از متوسط سرانه کشور است.

به گزارش ایرنا، استاندار اردبیل با اشاره به تحقق حماسه سیاسی در کشورمان که بخشی از منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به عنوان سال حماسه سیاسی و اقتصادی است ادامه داد: همه توانمان را با کمک مردم شریف این استان برای تحقق بخش دوم از این خواسته مهم مقام عظمای ولایت در این خطه به کار گرفته ایم.

وی، حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی را راه مهمی برای رونق اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: استانداری اردبیل تمام توان خود را برای رفع موانع فرهنگی، اجتماعی و اداری در ارتباط با سرمایه گذاری به کار گرفته است تا قسمت مهمی از عقب ماندگی های گذشته را در این ارتباط جبران کنیم.

خدابخش بیان کرد: با ایجاد شرکت های دانش بنیان و توجه به ارزش افزوده در زمینه تولیدات دامی و کشاورزی و نیز استفاده بهینه از قابلیت های گردشگری در استان اردبیل می توان ضمن رفع معضل بیکاری در منطقه، موجبات بهبود رفاه مردم منطقه را نیز فراهم کرد.

 

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب