»   اخبار سیاسی  »   اگر هاشمی بیاید حتما روحانی نمی‌آید
۲۴ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۱۰

اگر هاشمی بیاید حتما روحانی نمی‌آید

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: بارها به ائتلاف سه‌گانه گفته‌ام جامعه اصولگرایی را محدود نکند و باید تمام اصولگرایان با ساز و کار جدی و وحدت در عرصه انتخابات حاضر شوند.

اردبیل نیوز: محمدرضا باهنر در برنامه‌های مختلفی در مشهد حاضر شد و پیرامون دیدگاه‌ها و برنامه‌های انتخاباتی خود به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در همایش شعور انقلابی و حماسه سیاسی که به میزبانی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در محل دانشگاه فردوسی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: برای تأمین هزینه تبلیغات قرار نیست از بیت‌المال استفاده کنید.

* رسانه ملی ۸۰ درصد از نیاز کاندیداها را برای تبلیغات برطرف می‌کند

دبیرکل جامعه مهندسین با بیان اینکه رسانه ملی ۸۰ درصد نیاز کاندیدا را برای تبلیغ برطرف می‌کند خاطرنشان کرد: در حوزه تأمین هزینه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری نه قرار است از بیت‌المال استفاده شود و نه از سرمایه، سرمایه‌داران.

وی افزود: احزاب نیز کار اقتصادی نمی‌کنند و در این صورت هزینه تبلیغات به شکل شخصی تأمین می‌شود.

باهنر یادآور شد: برای انتخابات مجلس شورای اسلامی هر کاندیدا حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تبلیغات هزینه می‌کند که این تبلیغات با انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است.

وی تبلیغات پوستر و عکس را در انتخابات ریاست جمهوری بی‌اثر و نامناسب توصیف کرد و ادامه داد: در حوزه تبلیغات ریاست جمهوری رسانه ملی نقش مهمی ایفا می‌کند و بنده به تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در قالب پوستر و عکس اعتقادی ندارم.

* پیش از انتخابات فقط باید پست‌های کلیدی را معرفی کرد

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه ساختارشکنی یکی از نقاط ضعف و اشتباهات دولت نهم و دهم بوده است، گفت: باید در مسیر اداره کشور مشکلات و نواقص را رفع کرد نه اینکه به صورت کلی صورت مسئله را پاک کنیم.

وی تأکید کرد: در حوزه انتخابات ریاست جمهوری عقیده من بر این است که تا پیش از انتخابات فقط برخی پست‌های کلیدی را معرفی کنیم و من به دیگر کاندیداها توصیه می‌کنم که اعلام وزرا پیش از انتخابات صلاح نیست.

* ادبیات ناهنجار دیپلماسی را برای منافع ملی کنار بگذاریم

باهنر با اشاره به اینکه ایران اسلامی با ۱+۵ در منافع ملی اختلاف جدی دارد، خاطرنشان کرد: به آسانی ارزش‌های انقلاب را به دست نیاورده‌ایم که بخواهیم این ارزش‌ها را به راحتی با کسی معامله کنیم.

وی اذعان داشت: باید ادبیات دیپلماسی را در تعامل با کشورهای دیگر رعایت کرده و با استفاده از خرد جمعی و تکیه بر ادبیات دیپلماسی صحیح به اهداف خود در سیاست خارجی برسیم.

دبیرکل جامعه مهندسین تأکید کرد: دیپلماسی عمومی و دیپلماسی رسمی را باید توسعه و ارتقا دهیم؛ دولت هشتم و نهم در عرصه دیپلماسی رسمی عملکرد بسیار ضعیفی داشتند.

باهنر افزود: باید ضمن حفظ ارزش‌ها و دفاع از حقوق ملت با فعال کردن دیپلماسی عمومی و سرخط آوردن دیپلماسی رسمی کاستی‌ها و دشمنی‌ها را برطرف کرده و به اهداف خود در سیاست خارجی برسیم.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان، حوزه سیاست خارجی را در دولت نهم و دهم بسیار کمرنگ و نامطلوب توصیف کرد و گفت: داشتن رابطه و نداشتن رابطه ارزش نبوده بلکه در سیاست خارجی باید بر مبنای منافع ملی حرکت کنیم.

* سیاست‌های پولی در خدمت سیاست‌های مالی دولت نباشد

باهنر با بیان اینکه یکی از اشتباهات اساسی دولت فعلی به خدمت در آوردن سیاست‌های پولی برای سیاست‌های مالی دولت است اذعان داشت: این کار سبب می‌شود نقدینگی زیادی وارد جامعه شده و این مسئله سبب تورم و دیگر تبعات منفی اقتصادی می‌شود.

باهنر یکی از راهکارهای ثبات در اقتصاد را ایجاد اشتغال پایدار دانست و تصریح کرد: برجسته‌ترین مشکلات اقتصادی خانوارها در شرایط فعلی در گرانی و بیکاری خلاصه می‌شود؛ باید امکانات را در حوزه تولید فعال کرد تا در سایه آن اشتغال‌زایی، رشد و توسعه یابد.

وی ادامه داد: در سطح کلان مشکل اقتصادی به دلیل ناکارآمدی و غفلت از خرد جمعی بوده است.

* ۱ + ۲ جامعه اصولگرایی را محدود نکند

باهنر با اشاره به اینکه باید اصولگرایان در انتخابات به وحدت برسند، گفت: ائتلاف پنج‌گانه از همان ابتدا برای پیوستن اصولگرایان به این گروه اعلام عمومی کرده و ما حتی خواستار وحدت و پیوستن ائتلاف سه‌گانه به پنج‌گانه هستیم.

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: بارها به ائتلاف سه‌گانه گفته‌ام که جامعه اصولگرایی را محدود نکند و باید تمام اصولگرایان با ساز و کار جدی و وحدت در عرصه انتخابات ظاهر شوند.

* جبهه پیروان به دولت مقتدر معتقد است

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان گفت: جبهه پیروان پس از بررسی‌های مختلف و متعدد من، آل‌اسحاق و متکی را از این گروه انتخاب کرده و به مرور زمان پورمحمدی و ابوترابی هم به ما پیوستند؛ در حال حاضر دبیرخانه مشترک داشته و قبل از ثبت‌نامه به کاندیدای واحد می‌رسیم.

این در حالی است که جبهه پیروان به دولت مقتدر معتقد است.

وی بیان کرد: جبهه پایداری و محسن رضایی هم باید با دیگر اصولگرایان وحدت کند و در نهایت باید تمام اصولگرایان در این انتخابات سه نفر را معرفی و ثبت‌نام می‌کنند؛ ما خواستار این هستیم که اصولگرایان به یک ساز و کار مشخص برسند.

* اگر هاشمی بیاید حتما روحانی نمی‌آید

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری با تأکید بر اینکه صلاحیت رئیس جمهور نیاز به پرونده ندارد اذعان داشت: در مورد صلاحیت گزینه دولت (مشایی) و گزینه‌هایی چون خاتمی و هاشمی نظر نمی‌دهم؛ اگر هاشمی و خاتمی تأیید صلاحیت شوند به طور قطع ترکیب زمین بازی انتخابات عوض می‌شود.

باهنر تصریح کرد: در مورد حسن روحانی دچار ابهاماتی هستیم چرا که وی نیم نگاهی به اصلاح‌طلب داشته و نیم نگاهی به اصولگرا و نگاهی به هاشمی نیز دارد.

باهنر افزود: اگر هاشمی بیاید حتما روحانی نمی‌آید؛ هاشمی مصلحت نیست کاندیدا شود و کاندیدا شدن او یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات سیاسی او خواهد بود.

دبیرکل جامعه مهندسین اذعان داشت: در جریان فتنه هاشمی سکوت معناداری همراه با رضایت داشته و به نوعی می‌توان گفت، هاشمی یک پدیده است.

* سیاست غیر از لابی چیز دیگری نیست

باهنر تاکید کرد: لابی به معنی مذاکره، توسعه تفکر و مناظره است و به نظر من «سیاست» غیر از «لابی» چیز دیگری نیست.

وی با اشاره به داستان یکشنبه سیاه مجلس گفت: از این دست یکشنبه‌ها کم نبود و آنچه مسلم است باید به موضع صریح مقام معظم رهبری در این داستان اهتمام ویژه داشته باشیم.

باهنر با بیان اینکه صحبت‌های مقام معظم رهبری در ۲۲ بهمن ماه سال گذشته موضع‌گیری شفاف و سه‌گانه داشته است، خاطرنشان کرد: استیضاح، صحبت‌های لاریجانی و احمدی‌نژاد سه محور موضع‌گیری شفاف مقام معظم رهبری در فرمایشات ۲۲ بهمن ایشان در سال ۹۱ بوده است.

وی تصریح کرد: در حوزه انتخابات ریاست جمهوری باید به صراحت اعلام کنم برای سهم‌خواهی نیامده‌ام اما به قدرت تشکیلاتی اعتقاد کامل دارم.

دبیر جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به سوابق خود گفت: با حدود ۲۰۰ وزیر کار کرده‌ام و با تمام دولت‌ها به نوعی حضور مؤثر داشتم و مجموعه این‌ها مبین این مسئله است که تجربه و علم کافی برای ریاست جمهور دارم.

باهنر با ابراز نارضایتی از عزل و نصب‌های صورت گرفته در دولت اخیر اذعان داشت: جناب احمدی‌نژاد نرم افزار نامشخصی داشته به طوری که متوجه عملکردها و به ویژه عزل و نصب‌های متعدد آن نمی‌شویم.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان بزرگ‌ترین حادثه اقتصادی سال ۹۱ را قیمت ارز توصیف کرد و گفت: دولت نهم و دهم به رغم نقاط قوت خود ضعف و کاستی‌های زیادی در حوزه اقتصاد و سیاست‌های ارزی داشته است.

باهنر تصریح کرد: ضریب انتخابات رابطه معناداری با ضریب امنیت ملی دارد.

وی با بیان اینکه انتخابات ۹۲ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده چرا که دو انتخاب مهم همزمان برگزار می‌شود، گفت: انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ نشأت گرفته از تجربه سه دولت با مشی متفاوت برگزار می‌شود.

باهنر افزود: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری در ابتدای امسال در حرم مطهر رضوی باید در انتخابات تحلیل جامع، عادلانه و عالمانه داشته باشیم و با بهره‌گیری از نقاط قوه دولت‌های قبل و رفع نواقص کشور را اداره کنیم.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان با اشاره به نقاط قوت دولت نهم و دهم گفت: عدالت‌خواهی، ساده‌زیستی، شجاعت و اعلام مواضع در داخل کشور و در مجامع بین‌المللی و تلاش برای خدمت‌رسانی از نقاط قوت دولت فعلی به شمار می‌رود اما اگر نیمه خالی لیوان را نگاه کنیم به نقاط ناامید کننده‌ای می‌رسیم.

باهنر غفلت خرد جمعی و نداشتن برنامه جامع را یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های دولت نهم و دهم برشمرد و تصریح کرد: برای کشورداری نیازمند برنامه جامع هستیم تا بتوانیم انسجام و همگرایی را در سایه اعتدال محقق کنیم.

وی از نقاط ضعف دولت نهم و دهم در حوزه اقتصاد یاد کرد و ادامه داد: متأسفانه در حوزه اقتصاد دولت فعلی عملکرد ضعیفی داشته و به مسئله کارآفرینی، اشتغال پایداری و رشد تولید نگاه مطلوبی نداشته است.

باهنر با اشاره به پروژه مسکن مهر یادآور شد: مسکن مهر پروژه خوب و مطلوبی بوده اما اگر نگاه جدی به آن داشته باشیم نقاط ضعفی را می‌بینیم که از فواید آن به طور جدی کاسته است.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری تأکید کرد: بانک مسکن در حال حاضر ۴۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی بدهکار بوده و همچنین یکی از اهداف مسکن مهر کنترل قیمت مسکن بوده و این در حالی است که امروز شاهد رشد دو برابر قیمت مسکن هستیم.

باهنر تصریح کرد: بلا، دامن‌گیر سیاست‌های پولی شده است و اگر برنامه توسعه کشور بر مبنای تعادل نباشد به نقاط ناامید کننده‌ای می‌رسیم.

* رشد نقدینگی بالای ۲۰ درصد تا رشد اقتصاد زیر ۴ درصد دولت نهم و دهم

وی از افزایش نقدینگی در دولت فعلی یاد کرد و اذعان داشت: دولت نهم در سال ۸۴ با ۷۰ هزار میلیارد تومان دولت را تحویل گرفته و امروز با ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی دولت را تحویل می‌دهد.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان ادامه داد: رشد اقتصادی زیر ۴ درصد و رشد نقدینگی بالای ۲۰ درصد بوده و این تناسب مضر و دارای تبعات منفی در صحنه اقتصاد کشور است.

باهنر با اشاره به برنامه توسعه و چشم‌انداز ۲۰ ساله گفت: قرار است تا سال ۱۴۰۴ به رشدی در تمام ابعاد برسیم و این در حالی است که در دولت نهم و دهم فقط توجه جدی به حوزه علم و فناوری شده است و در حوزه اقتصاد با ضعف‌های بی‌شمار و مهمی روبه‌رو هستیم.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان متذکر شد: مدعی هستم قیمت متخصصین نفت از قیمت نفت بیشتر است؛ بزرگ‌ترین سرمایه کشور نیروی انسانی است که باید از این نیرو بهره‌وری درست و کامل صورت گیرد.

فارس

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اقدام شرکت سامسونگ مبنی بر عدم اعطای گوشی‌های این شرکت به ورزشکاران اعزامی کشورمان به المپیک زمستانی کره جنوبی، اظهار داشت: رفتار ناشایست...
ماجرای کمپین حجاب اجباری چیست ؟ در روزهای اخیر فعالیت هایی برای برهم زدن نظم و ایجاد هرج و مرج در تهران و برخی شهرها صورت گرفته است. این فعالیت ها که با نام کمپین حجاب اجباری در حال انجام است...
سردار قاسم سلیمانی و کلی تعریف به سبک آمریکایی ها در دنیا معروف است که آمریکایی‌ها مغرورند و به پشتوانه ثروت مالی عظیم‌شان، امپراتوری تبلیغاتی‌شان و ارتش تا بن دندان مسلح شان، کشوری را همتراز خودشان نمی‌دانند و تحت هیچ شرایطی...
اسنادِ موجود در وب‌سایتی که به انتشار اطلاعات درباره دولت آمریکا  اختصاص دارد حاکی است «مسیح علی‌نژاد»، فعال رسانه‌ای ضدانقلاب چند قرارداد به ارزش بیش از ۲۳۱ هزار دلار با دولت آمریکا منعقد کرده است. مطابق اطلاعات منتشر شده در سایت www.insidegov.com...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب