»   دانش و فناوری  »   اپل ۳۸ میلیارد دلار مالیات می‌دهد
۳۰ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۵

اپل ۳۸ میلیارد دلار مالیات می‌دهد

اپل ۳۸ میلیارد دلار مالیات می‌دهد
اپل همچنین اعلام کرد طی پنج سال آینده بیش از 30 میلیارد دلار در آمریکا هزینه می‌کند تا 20 هزار فرصت شغلی جدید به وجود آورد. به گزارش ملکانهاین شرکت به دنبال سیاست‌های خود برای فرار از پرداخت مالیات با  انتقادات گسترده جهانی مواجه شده است و همچنین، در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرده است که طی پنج سال آینده بیش از 30 میلیارد دلار در آمریکا هزینه می‌کند تا 20 هزار فرصت شغلی جدید به وجود آورد.

از سوی دیگر، قانونگذاران در ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا به سیاست‌های اپل برای پرداخت مالیات انتقادات گسترده را وارد کردند. این شرکت هم اکنون بیش از 246 میلیارد دلار از پول‌های نقد خود را در کشورهایی نگهداری می‌کند که میزان مالیات آنها بسیار اندک است و به نوعی فرار مالیاتی محسوب می‌گردد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در جریان تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که برنامه‌های اپل برای تولید گوشی هوشمند، رایانه لوحی و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی در خارج از مرزهای آمریکا را متوقف می‌کند و شرکت مذکور را وادار می‌کند پول‌های خود را وارد آمریکا کند.

ژوئن گذشته ترامپ به روزنامه «وال استریت ژورنال» توضیح داد که «تیم کوک» مدیرعامل شرکت اپل قول داده است که سه کارخانه بسیار بزرگ در خاک آمریکا تاسیس کند و این اتفاق به دنبال تغییر درصد مالیات برای آن صورت می‌گیرد.

اپل به تازگی اعلام کرد پرداخت‌های صورت گرفته به دنبال تغییرات اختیر در قانون مالیات ایالات متحده باعث شده است تا شرکت‌های همکار آن در خارج از مرزهای آمریکا معادل 15.5 درصد در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تخفیف بگیرند.


منبع : ایتنا 


آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...
  • آخرین مطالب