»   اخبار شهرستان ها  »   اولین نوزاد بارور شده در مرکز درمان ناباروری اردبیل متولد می شود
۱۲ تیر ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۳۳

اولین نوزاد بارور شده در مرکز درمان ناباروری اردبیل متولد می شود

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به آغاز روش درمانی IVFدر مرکز درمان ناباروری استان، از تولد اولین نوزاد بارور شده در این مرکز تا مردادماه به همین روش خبر داد.

اکبر قاسمی عصر سه شنبه در بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از مرکز درمان ناباروری قفقاز افزود: با تحقق این مهم، برای اولین بار شاهد تولد نوزاد بارور شده در استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: با غاز روش درمانی IVF در این مرکز تاکنون 145 مورد‌ IUI و 37 مورد IVF و میکرواینجکشن اتفاق افتاده که 47 مورد آن به نتیجه مثبت منجر شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان اضافه کرد:‌ 33 مورد انتقال جنین و انتقال پس از فریز نیز صورت گرفته که همه این موارد با در نظر گرفتن مسائل شرعی و رعایت حریم خصوصی افراد به عنوان امانتی گرانسنگ مد نظر بوده است.

وی با ارائه گزارشی از روند راه اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز یادآور شد: پس از توافقات صورت گرفته در سال 88، جهاددانشگاهی تلاش خود را به کار گرفت و در کوتاه ترین زمان ممکن مرکز درمان ناباروری قفقاز را به امکانات روز پزشکی مجهز کرد.

قاسمی با اشاره به همکاری آموزش و پرورش استان با واگذاری ساختمان این مرکز ادامه داد: تلاش این مرکز ایجاد بارقه های امید در خانواده هایی است که از نعمت فرزند محروم هستند که می تواند به عنوان جهادی بزرگ در عرصه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

وی با ابراز گلایه از عدم تحقق مصوبات مربوط به چگونگی راه اندازی مرکز درمان ناباروری تاکید کرد: اعضای جهاددانشگاهی بدون در نظر گرفتن مسائل مادی و تنها به خاطر تحقق و گسترش سلامت در جامعه مرکز درمان ناباروری قفقاز را به حدی رسانده اند که امروز می تواند به راحتی پذیرای مراجعان سایر کشورها باشد.

رئیس جهاددانشگاهی استان با بیان اینکه این مرکز با یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار راه‌اندازی شده است، متذکر شد: 650 میلیون تومان از طریق بانک ملی، 700 میلیون تومان از محل منابع در‌آمدی جهاد دانشگاهی استان، 45 میلیون تومان از محل منابع استانی و 205 میلیون تومان توسط دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی تامین شده است.

به گفته وی از آغاز فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل تاکنون دو هزار و 676 مراجعه‌کننده و بیمار پذیرش شده که نوع بیماری افراد تشخیص داده شده و روش درمانی مناسبی برای آن مدنظر قرار گرفته شده است.

قاسمی عنوان کرد: این افراد از بخش های مختلف این مرکز شامل آزمایشگاه تشخیص طبی، آزمایشگاه ژنتیک پزشکی، داروخانه، مرکز مشاوره تغذیه و مامایی، مشاوره ژنتیک، داروخانه، اتاق های عمل، سونوگرافی و بانک خون بند ناف نوزاد بهره مند شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این بازدید اقدام جهاددانشگاهی استان را در راه اندازی مرکز درمان ناباروری قفقاز ستود و افزود: تلاش برای رفع دغدغه های مردم خود جهادی بزرگ است که می تواند اثرات مثبتی در جامعه به همراه داشته باشد.

احمد محمودزاده با اشاره به اهداف مراکز درمانی اضافه کرد: مردم استان با وجود چنین مراکزی از آرامش روحی و روانی خاصی برخوردار می شوند که ضمن کاهش هزینه های درمانی در مراجعه به سایر استان ها، می توانند پذیرای هموطنان سایر استان ها و اتباع کشورهای همسایه نیز باشند.

وی با بیان اینکه محققان و متخصصان جهاددانشگاهی در مسیر حفظ کرامت انسانی گام برمی دارند، تاکید کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز باید به یک مرکز نمونه و الگو تبدیل گردد تا مراجعان آن بدون هیچ گونه  نگرانی از خدمات موجود بهره ببرند.

خبرگزاری مهر

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب