»   دانش و فناوری  »   اولین دوره توان‌افزایی نهادهای ترویجی فناوری نانو برگزار شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۲۳

اولین دوره توان‌افزایی نهادهای ترویجی فناوری نانو برگزار شد

اولین دوره ‌توان‌افزایی نهاد‌های ترویجی فناوری نانو با حضور انجمن‌های علمی، هسته‌های علمی بسیج دانشجویی، شرکت‌های آموزشی‌-‌ ترویجی و گروه‌های نانو موسسه‌ها و پژوهشکده‌ها از سراسر کشور، صبح روز چهارشنبه، 23 بهمن ماه آغاز شد و تا روز جمعه 25 بهمن‌ماه به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، هدف از برگزاری این دوره آموزشی، افزایش همکاری بین نهادهای ترویجی و ستاد نانو، آشنایی نهادها و گروه‌های دانشجویی با اهداف، ساختار و برنامه‌های این ستاد، افزایش روحیه کارگروهی و انتقال تجربیات موفق و همچنین آگاهی از دغدغه‌ها و مشکلات گروه‌های دانشجویی و نهادهای ترویجی فناوری نانو اعلام شده است.

به نوشته سایت نانو، نهادها و گروه‌ها برای شرکت در این دوره از بالغ بر 30 شهر از 22 استان کشور گردهم‌ آمده‌اند. در مجموع 60 گروه و انجمن دانشجویی از 50 دانشگاه از سراسر کشور در این دوره حضور دارند.

در راستای آشنایی نهادها با ستاد توسعه فناوری نانو، یک مجموعه ارائه شامل 7 بخش به نام نانو در ایران در این دوره درنظر گرفته شده است که طی آن بخش‌های مختلف ستاد نانو (شبکه آزمایشگاهی، کارگروه صنعت و بازار، کارگروه ترویج و فرهنگ‌سازی، کارگروه توسعه منابع انسانی،‌ موسسه خدمات فناوری تا بازار، کارگروه سیاستگذاری) به معرفی فعالیت‌ها، آیین‌نامه‌ها و حمایت‌های ستاد نانو و همچنین بررسی دستاوردها و پژوهش‌های موفق در کشور در حوزه نانو می‌پردازند.

همچنین در راستای افزایش روحیه کارگروهی، در طول برگزاری دوره توان‌افزایی دو بازی آموزشی با عنوان بانک جهانی و برج‌سازی برگزار می‌شود و طی آن شرکت‌کنندگان مورد آموزش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

در اولین دوره توان‌افزایی نهادهای ترویجی فناوری نانو دو هم‌اندیشی، با عناوین «پانزدهمین هم اندیشی نهادهای ترویجی فناوری نانو» و «هم اندیشی شرکت‌های آموزشی و ترویجی» برگزار می‌شود.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب