»   سینما  »   اهدای نشان داود رشیدی به چهار فعال در حوزه فرهنگ و هنر
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۱

اهدای نشان داود رشیدی به چهار فعال در حوزه فرهنگ و هنر

بانی ویدئو-گروه سینمای ایران: در آستانه فرارسیدن نخستین سالگرد درگذشت داود رشیدی قرار است نشانی مزین به نام این هنرمند فقید به چهار چهره فرهنگی و هنری اهدا شود. این نشان در مراسمی که به مناسبت فرارسیدن نخستین سالگرد درگذشت رشیدی برگزار خواهد شد، اهدا می شود.
به گزارش بانی ویدئو، اولین سالگرد مرحوم داوود رشیدی شهریور ماه در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می شود.
مرحوم داوود رشیدی متولد ۲۵ تیر ۱۳۱۲ جزو پنج هنرمند برجسته کشورمان در دهه ۴۰ شمسی است. مراسم اولین سالگرد مرحوم رشیدی چهارم شهریور در محل اصلی سالن تئاتر شهر برگزار می‏ شود.
احترام برومند همسر مرحوم داوود رشیدی با اعلام این خبر به بانی ویدئو در خصوص جزئیات این مراسم گفت: مراسم از تعدادی کلیپ تشکیل شده است که با در نظر گرفتن مسائلی که در آن مراسم مطرح می‏ شود، تهیه شده است.
وی افزود: ما یک بخش نمایشنامه خوانی از یکی از نمایش هایی داریم که آقای رشیدی در سال های اخیر اجرا کردند و کلیپی نیز مربوط به همین نمایش پخش می شود. همچنین به چهار نفر در حوزه فرهنگ و هنر نشان داوود رشیدی تعلق می گیرد.
برومند با توجه به گذشت یکسال از فوت مرحوم رشیدی عنوان کرد: برعکس که آدم فکر می کند هر روز به چنین رنج و فقدانی عادت می کند، این طور نیست. هر روز که می گذرد، آدم نبود عزیزش و جای خالی او را بیشتر احساس می کند و به هر حال راهی است که همه ما دیر یا زود به طرف آن می رویم، اما با همه این ها بشر هیچوقت به طور کامل مرگ را نتوانسته است برای خود حل کند و دچار حسرت ها و دریغ هایی است.
او افزود: این حسرت ها و دریغ ها باعث می شود، ما که زنده هستیم، بخواهیم کاری برای رفتگان انجام دهیم تا نامشان را زنده نگه داریم. بسیاری از این عزیزان که از میان ما می روند، استحقاق این را دارند که زنده بمانند.

 

 

banifilm.ir


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش سینما

اداره کل ھنرھای نمایش رادیو سه سریال رادیویی “پناه آخر”، “فصل مشترک” و “سال‌های دور” را ویژه ایام ماه محرم تدارک دیده است. به گزارش رسیده، این آثار با موضوعات زندگی یاران امام حسین (ع)، واقعه عاشورا و تعزیه...
گزارش صفحه یک بانی ویدیو شماره ۳۵۳۱ دوشنبه ۳ مهر اولین بار در بانی‌ویدیو پدیدار...
مستند «محیط‌بان و پلنگ» به عنوان اولین اثر ایرانی در جشنواره محیط زیست و حیات وحش آمریکا نمایش داده می‌شود. به گزارش رسیده ، از میان آثار ارسالی امور جشنواره­‌های بین المللی اداره کل بین الملل صدا و سیما...
رییس سازمان صداوسیما در حکمی شهاب اسفندیاری را به سمت رییس دانشگاه صداوسیما منصوب کرد. به گزارش رسیده، عبدالعلی علی عسکری رییس سازمان صدا و سیما شهاب اسفندیاری را به مدت ۴ سال به سمت رییس دانشگاه صداوسیما منصوب...


  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب