»   جالب و خواندنی  »   انواع مواد معدنی استخراجی از معادن آذربایجان غربی از 49 به 50 نوع رسید
۱۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۲۰

انواع مواد معدنی استخراجی از معادن آذربایجان غربی از 49 به 50 نوع رسید


به گزارش خبرنگار مهر، اکبر طاهری بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از معادن ماکو در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: ماده معدنی منزیت  برای اولین در شهرستان ماکو در شمال آذربایجان غربی شناسایی و استخراج شد که با کشف و استخراج این ماده معدنی، انواع مواد معدنی استخراجی از معادن استان از 49 به 50 نوع رسید.


وی با بیان اینکه این ماده معدنی در منطقه دیم قشلاق ماکو شناسایی شده بود که هم اکنون وارد مرحله اکتشاف شده، افزود: منزیت از مواد معدنی با ارزشی است که در تولید فرآورده های نسوز کاربرد دارد و درجه مقاومت آن در برابر گرما یک هزار و 750 سانتی گراد است.


طاهری ذخیزه منزیت این معدن را بیش از سه میلیون و 900 هزار تن اعلام کرد و گفت: در چند سال اخیر با شناسایی و کشف و استخراج ماده معدنی تیتان در استان، هم اکنون آذربایجان غربی به عنوان غنی ترین استان به لحاظ داشتن تیتان در کشور شناخته می شود.


وی میزان ذخایر ثبت شده تیتان در آذربایجان غربی را 561 میلیون تن اعلام و عنوان کرد: تیتانیوم از فلزات با ارزشی است که در صنایع هوا و فضا ، نساجی و تهیه رنگ دانه کاربرد دارد.


وی مجموع معادن استان را 441 فقره اعلام کرد و گفت: از این تعداد در 240 معدن در حال بهره برداری و اکتشاف است.


طاهری افزود : از مجموع معادن استان 206 معدن مربوط به سنگ های تزئینی است که در این حوزه نیز آذربایجان غربی رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده است.


وی کمبود واحد های فرآوری در بخش معادن استان را یکی از مشکلات مهم این بخش دانست و گفت: کمبود واحدهای فرآوری ، موجب شده تا بخش اعظمی از ارزش های افزوده سنگ های معدنی تزئینی از استان خارج شود.


طاهری مجموع سرمایه گذاری در بخش معادن استان را بالغ بر هفت هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بیش از هفت هزار نفر به صورت مستقیم در این بخش اشتغال دارند.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

ترسیم تصاویر جالب و هنرمندانه نقاشی با سایه اشیا توسط یک نقاش خوش ذوق بلژیکی بنام – وینکنت بال – در حالی این روزها مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که وی از کودکی به نقاشی کشیدن علاقه...
«متین» نامی‌ست که ایرانی‌ها هم آنرا روی دختر می‌گذارند هم روی پسر. البته در غالب موارد این نام را پسرانه می‌دانند. مثل نام مسیح یا  مسیحا! مثلا من خودم تا مدتها فکر می‌کردم «مسیح علی‌نژاد» روزنامه‌نگار شناخته شده‌ی ایران یک...
تصاویری از یک توریست استرالیایی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است که در مراسم شهید حججی حضور یافته است. این بانوی استرالیایی با تحت تاثیر قرتر گرفتن در این مراسم عنوان کرده است که این شهید همسن...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم

    دانلود آهنگ جدید فریدون آسرایی به نام صبر و قرارم دانلود آهنگ جدید سالار عقیلی به نام کلنل دانلود آهنگ جدید حجت اشرف زاده به نام نگاه آخر دانلود آهنگ جدید حبیب به نام تو حسینی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب