»   اخبار شهرستان ها  »   انتقال آب ارس به منطقه لم‌یزرع در آذربایجان شرقی غیرکارشناسی است
۱۵ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۲۴

انتقال آب ارس به منطقه لم‌یزرع در آذربایجان شرقی غیرکارشناسی است

رییس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور گفت: انتقال آب ارس به منطقه لم یزرع در آذربایجان شرقی در مسیر انتقال آب به دریاچه ارومیه غیرکارشناسی و تضییع حق آبه استان اردبیل است.

اردبیل نیوز: منصور حقیقت‌پور رییس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) افزود: انتقال آب رودخانه ارس به دریاچه ارومیه ایرادی ندارد اما استفاده از این آب در مسیر انتقال در منطقه‌ای که کشاورزی هم نمی‌شود مشکل در استفاده از حق آبه استان است، که در این صورت ضربه سنگینی به کشاورزی دشت مغان وارد می‌شود.

وی ادامه داد: ما در این مورد با وزارت نیرو رایزنی‌های لازم را انجام دادیم تا جلوی تصمیم عجولانه دولت دهم در انتقال آب ارس به منطقه لم‌یزرع در آذربایجان شرقی و سپس دریاچه ارومیه گرفته شود، چراکه سوءاستفاده از حق‌آبه استان اردبیل و انتقال آب به بخشی از دشت لم‌یزرع آذربایجان شرقی ثمره‌ای برای استان اردبیل و استان همجوار نخواهد داشت.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس افزود: طی گفت‌وگویی مسئله را به وزیر پیشنهادی نیرو دولت یازدهم نیز مطرح کردیم که قول دادند جلوی این اقدام پرهزینه گرفته شود.

حقیقت‌پور گفت:‌ ما سعی خواهیم کرد با متوقف کردن این حرکت، مسئله دریاچه ارومیه نیز با یک رویکرد مطلوب‌تر و هدفمند حرکت کند تا ضمن حل مسئله خشکی دریاچه، حق استان نیز ضایع نشود.

رییس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور با بیان این‌که منطقه مغان نیاز مبرم به آب ارس دارد، گفت: این آب حق مردم اردبیل است.

حقیقت‌پور یادآور شد: ما در دولت جدید نیز این موضوع را با قوت و قدرت پیگیری خواهیم کرد و هرگز راضی نخواهیم بود حق آبه استان اردبیل که ضرورت رفع نیاز این منطقه است به سایر مناطق انتقال داده شود.

وی بحران آینده را بحران آب توصیف کرد و افزود: در این بحران که هر روز دامنه آن تشدید می‌شود نباید اجازه دهیم که افرادی بخواهند از منابع آبی استان سوءاستفاده کنند.

ایسنا

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...