»   اخبار اجتماعی  »   انتقاد از عدم تخصیص اعتبار مناسب به محیط زیست در بودجه 93/ بی توجهی مسئولان به آلودگی هوا
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۳۷

انتقاد از عدم تخصیص اعتبار مناسب به محیط زیست در بودجه 93/ بی توجهی مسئولان به آلودگی هوا


سیدشریف حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه کاهش و حل معضل آلودگی هوا به عنوان معضل زیست محیطی نیازمند اختصاص اعتبارات کارآمد در لایحه بودجه 93 است٬ افزود: متاسفانه مسئولان توجه به مسائل زیست‌ محیطی را اولویت دوم کشور می‌دانند از این رو اعتبارات این بخش همه ساله در لایحه بودجه مغفول می‌ماند.


نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه بحث‌های مربوط به محیط زیست چون آلودگی هوا نیازمند نگاه جدی مسئولان است٬ تصریح کرد: بی‌توجهی به تخصیص اعتبارات کارآمد به محیط زیست علاوه بر اوج‌گیری معضلات محیطی به افزایش آمار بیماری‌ها در کشور و افزایش هزینه‌های سلامت منجر می‌شود.


وی ادامه داد: اوج‌گیری آلودگی هوا در استان‌هایی چون خوزستان٬ تهران٬ اصفهان و اراک نیازمند اختصاص ردیف مستقلی در بودجه به عنوان حق آلایند‌گی برای این استان‌هاست.


این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بحث آلودگی هوا اکنون در هیات ریسه مجلس در حال بررسی است٬ گفت: اختصاص بودجه کافی برای رفع آلودگی هوا در لایحه 93 به کاهش این معضل محیطی منجر می‌شود.


عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم٬ افزود: خشک شدن تالاب‌ها و کم شدن حق‌آبه آنها نیز باید برای جلوگیری از بروز تبعات بعدی آن برای کشور در بودجه محیط زیست لحاظ شود.


وی با یادآوری آلودگی هوا در استان خوزستان که بیش از 50 هزار نفر را به علت تنگی نفس روانه بیمارستان کرد٬ گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تنها کاری که تاکنون در خصوص آلودگی هوای این استان کرده است تشخیص منبع آلودگی بوده است.


نماینده مردم اهواز و باوی٬ با بیان اینکه یکی از دلایل استعفای نمایندگان استان خوزستان نادیده گرفتن حق آلایندگی این استان بوده است٬ یادآور شد: مسئولان باید بدانند که تنها تشخیص منبع آلودگی کمکی به رفع مشکلات زیست محیطی کشور نخواهد کرد.


عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: توجه به رفع مشکلات زیست محیطی چون آلودگی هوا نیازمند اختصاص حق آلایند‌گی به استانهای صنعتی است که این مهم منوط به تخصیص اعتبارات مناسب در بودجه است.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟ روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب