»   اخبار حوادث واقعی  »   انتشار عکس هاي بدون حجاب زنان و دختران ايراني در شبکه هاي مجازي توسط برخي آرايشگاه هاي زنانه
۳ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۲۲:۵۸

انتشار عکس هاي بدون حجاب زنان و دختران ايراني در شبکه هاي مجازي توسط برخي آرايشگاه هاي زنانه

متصدي يک آرايشگاه زنانه در مشهد که عکس هاي بدون حجاب زنان و دختران جوان را به صورت گسترده در فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي خاصي، منتشر مي کرد با تلاش کارآگاهان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات خراسان رضوي دستگير شد.

اردبیل نیوز، رئيس پليس فتاي خراسان رضوي روز گذشته ضمن بيان اين مطلب افزود: چند روز قبل خانم جواني با در دست داشتن مرجوعه قضايي به پليس فتا مراجعه کرد و ضمن تسليم شکايت خود گفت: فرد يا افرادي عکس هاي بدون حجاب مرا در يکي از شبکه هاي اجتماعي منتشر کرده اند و بدين وسيله موجب هتک حرمت من و خانواده ام شده اند.

به گزارش خراسان، سرهنگ سيدمحسن عرفاني اضافه کرد: در پي دريافت اين شکايت، تلاش گسترده کارآگاهان براي رسيدگي به اين پرونده و دستگيري عامل يا عاملان انتشار عکس ها در دستور کار قرار گرفت.

وي تصريح کرد: بررسي ها نشان مي داد: در زير عکس هاي منتشر شده، مطالبي با عنوان تبليغ براي آرايشگاه زنانه درج شده است که همين سرنخ کافي بود تا کارآگاهان به رديابي متهم در آرايشگاه هاي زنانه بپردازند.

اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان کرد: پس از استعلام از مراجع ذي صلاح و انجام يکسري تحقيقات تخصصي در فضاي مجازي، ساعاتي بعد عامل انتشار عکس ها شناسايي و در يک عمليات اطلاعاتي با هماهنگي مقام قضايي دستگير شد.

سرهنگ عرفاني ادامه داد: متهم که زن ۳۳ ساله و متصدي يک آرايشگاه زنانه بود، ابتدا منکر ارتکاب هرگونه جرمي شد و عنوان مي کرد که از وجود عکس هاي مذکور در شبکه هاي اجتماعي اطلاعي ندارد اما وقتي با دلايل و مدارک مستند مواجه شد اعتراف کرد: در سايت آرايشگاه متن تبليغي را با عنوان «به صورت رايگان مدل بي همتا شويد» قرار دادم و بدين ترتيب زنان و دختران زيبا را به عنوان «مدل» به آرايشگاه مي کشاندم سپس از آنان (مدل ها) در حالي که حجاب نداشتند به بهانه اين که تصوير زيباي شما را براي آلبوم عکس آرايشگاه نياز دارم عکس مي گرفتم.

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات خراسان رضوي افزود: متهم اين پرونده در ادامه اعترافات خود با بيان اين که عکس هاي مشتريان را بدون اجازه آن ها در فضاي مجازي منتشر کرده است گفت:اين کار را براي جذب مشتري بيشتر مي کردم و در زير عکس هاي منتشر شده متن هايي را با عنوان رضايت خاطر مشتري از کارم قرار مي دادم و عکس ها را در شبکه هاي اجتماعي منتشر مي کردم.

سرهنگ سيدمحسن عرفاني با اشاره به اين که متهم مذکور با تشکيل پرونده در اختيار مقامات قضايي قرار گرفته است خاطرنشان کرد: متاسفانه برخي آرايشگاه هاي زنانه از اين شيوه ناپسند براي سودجويي استفاده مي کنند و موجب هتک حيثيت زنان و دختران ايراني در فضاي مجازي مي شوند که پس از آن نيز مزاحمت ها و مشکلات زيادي براي شهروندان به وجود مي آيد.

وي با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرايم رايانه اي اضافه کرد: هر کس به وسيله سيستم هاي رايانه اي يا مخابراتي، صوت، تصوير و يا فيلم خصوصي و خانوادگي يا اسرار فردي را بدون رضايت وي منتشر کند و يا در دسترس ديگران قرار دهد به نحوي که در عرف اجتماعي موجب هتک حيثيت وي شود به نود و يک روز تا دو سال زندان يا پرداخت جزاي نقدي از پنج تا چهل ميليون ريال و يا به هر دو مجازات قانوني محکوم مي شود.

وي گفت: اين مجازات در صورتي است که جرايم ارتکابي توسط متهم يا متهمان در حد مفسد في الارض نباشد که در آن صورت مجرمان مذکور به اتهام افساد في الارض محاکمه و به مجازات هاي سنگين مانند اعدام محکوم خواهند شد.

اين مقام انتظامي در پايان به شهروندان توصيه کرد: فريب تبليغات برخي آرايشگران متخلف به بهانه رايگان بودن خدمات آرايشگاهي را نخورند زيرا ممکن است عکس هاي شخصي آنان توسط برخي افراد سودجو در فضاي مجازي منتشر و موجب هتک حرمت شود.

 

آخرین مطالب این بخش اخبار حوادث واقعی

ریزعلى خواجوى، دهقان فداکار کتابهای درسی شامگاه شنبه 11 آذر درگذشت."ریزعلى خواجوى" که با نام دهقان فداکار در کتابهای درسی شناخته و معرفی شده بود مدتها بدلیل بیماری ریوی در بیمارستانی در تبریز بستری بود و شامگاه شنبه 11 آذر...
اگر شما یک فروشنده باشید و در مغازه هنگامی که منتظر مشتری هستید با یک سارق مسلح به چاقو یا اسلحه مواجه شوید چه واکنشی از خود نشان خواهید داد؟ آیا با وجود مسلح بودن سارق، باز هم در مقابل...
ایران نوشت: در طبقه پنجم مجتمع قضایی خانواده - میدان ونک - زنان و شوهران سرگرم پیگیری پرونده‌های طلاق و مهریه بودند.مردی بلند قامت با ابروی در هم رفته وارد شعبه 273 شد. پس از او سه دختر جوان و...
دختر جوان به کارآگاهان گفت: «من و محسن حدود یک سال و نیم قبل با هم در ارتباط بودیم. تا اینکه یک روز فهمید قرار است برایم خواستگار بیاید. با شنیدن این خبر خیلی عصبانی شد و به همین خاطر...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب