»   اخبار شهرستان ها  »   انتخابات جامعه روشندلان استان اردبیل برگزار شد
۷ شهریور ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۰۳

انتخابات جامعه روشندلان استان اردبیل برگزار شد

چهارمین دوره انتخابات جامعه روشندلان استان اردبیل با حضور 100 نفر از روشندلان استان برگزار شد.

به گزارش پرتال خبری اردبیل نیوز، مدیر عامل جامعه روشندلان استان اردبیل ظهر چهارشنبه در حاشیه این انتخابات به خبرنگار مهر گفت: در انتخابات دور جدید به وحدت نظر و انتخاب افراد کاردان توجه ویژه شده است.

به نقل از مهر، عظیم متیقنی با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین مشکلات جامعه روشندلان در این انجمن مورد بررسی قرار می گیرد، اضافه کرد: در سالهای اخیر جامعه روشندلان توانسته است زمینه تحصیل، اشتغال و تامین مایحتاج گروه قابل توجهی از روشندلان استان را فراهم کند.

وی اضافه کرد: برگزاری کلاسهای سوادآموزی تا پایه اول راهنمایی، خط بریل، قرآن، رایانه و ارگ از جمله فعالیتهای آموزشی جامعه روشندلان است.

به گفته متقینی علاوه بر آموزش روشندلان در سالهای اخیر زمینه اشتغال 10 نفر از روشندلان در دستگاههای اداری مختلف فراهم شده است.

وی تاکید کرد: این انجمن مهمترین نیازمندی های سبد غذایی روشندلان را در مقاطع مختلف سال فراهم می کند.

نبود دفتر مناسب برای فعالیتهای آموزشی

مدیر عامل جامعه روشندلان استان از جمله مهمترین مشکلات جامعه روشندلان را نبود مکان فیزیکی مناسب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر دفتر فعلی استیجاری بوده و از محل یارانه ها هزینه اجاره بهای خود را پرداخت می کند.

وی تاکید کرد: استعدادهای قابل توجهی در بین نابینایان استان مشاهده می شود که در صورت حمایت مادی و معنوی دستگاههای مسئول می تواند پرورش یابد.

ساماندهی 300 پرونده مددکاری

در این مراسم همچنین مددکار اجتماعی جامعه روشندلان در خصوص آمار مراجعان به این انجمن تصریح کرد: در حال حاضر 40 پرونده در بخش آموزش و نزدیک به 300 پرونده در بخش مددکاری ساماندهی شده است.

مهین رفیعی اضافه کرد: پرونده های مددکاری اجتماعی از بازدید، تامین نیازهای ضروری و مستمری ماهانه برخوردارند.

وی در خصوص مبالغ مستمری افزود: خانوار تک نفره 480 هزار ریال، دو نفره 550 هزار ریال، سه نفره 600 هزار ریال، چهار نفره 750 هزار وریال و مابقی 900 هزار ریال در ماه از بهزیستی کشور دریافت می کنند.

رفیعی با بیان اینکه برخی نابینایان از نابینایی نسبی رنج می برند، تاکید کرد: این گروه توسط پزشک متخصص چشم دکتر نقی زاده به صورت رایگان تحت عمل جراحی قرار می گیرند.

در این انتخابات از بین 14 کاندیدا هفت نفر به عنوان اعضای اصلی جامعه روشندلان استان انتخاب شدند.

به منظور پیشگیری از شائبه تقلب در انتخابات، تمامی آرا به دو شکل خط بریل و خط فارسی توسط متصدیان نوشته شده و در صندوق رای انداخته شد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها