»   توپ و تور  »   امریکا چرخید و ایتالیا را برد
۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۲۰

امریکا چرخید و ایتالیا را برد

اولین بازی از مرحله دوم جام قهرمانان قاره ها صبح جمعه در سالن متروپلیتن شهر توکیو یک رالی پایاپای میان ایتالیا و امریکا بود که در نهایت با حساب سه بر دو به سود ایالات متحده به پایان رسید.
امریکا در ست اول دیوید لی (دفاع وسط)، متیو اندرسن (قطر پاسور)، شین رونی (قدرتی زن)، مَکسوِل هالت (دفاع وسط)، میشا کریستنسن (پاسور) و ویلیام پریدی (قدرتی زن) را از منطقه یک تا شش زمینش چید. اریک شوجی نیز لیبروی امریکایی ها بود.

ایتالیا (2): (21) – (25) – (25) – (26) – (13)
امریکا (3): (25) – (20) – (22) – (28) – (15)
به گزارش اردبیل نیوز، اولین بازی از مرحله دوم جام قهرمانان قاره ها صبح جمعه در سالن متروپلیتن شهر توکیو یک رالی پایاپای میان ایتالیا و امریکا بود که در نهایت با حساب سه بر دو به سود ایالات متحده به پایان رسید.
امریکا در ست اول دیوید لی (دفاع وسط)، متیو اندرسن (قطر پاسور)، شین رونی (قدرتی زن)، مَکسوِل هالت (دفاع وسط)، میشا کریستنسن (پاسور) و ویلیام پریدی (قدرتی زن) را از منطقه یک تا شش زمینش چید. اریک شوجی نیز لیبروی امریکایی ها بود.
در ست دوم نیز که بازی را با سرویس آغاز کرد، همین ارنج بدون تغییر و چرخش در زمین امریکا قرار گرفت. در اواخر ست، کاویکا شوجی برای زدن سرویس با شین رونی تعویض شد و رونی بلافاصله پس از سرویس به جای خود بازگشت.
ست سوم هم همان ارنج به خدمت گرفته شد. ولی از میانه های کار، جفری مِنزِل جای کاپیتان شین رونی را گرفت. منزل اگرچه اسپکر قدرتی و دریافت کننده است ولی وظیفه دریافتش را متیو اندرسن؛ پشت خط زن بر عهده می گیرد.
در ست چهارم اما قضیه فرق کرد. ارنج تیم سه دنده چرخید و مِنزِل سر جای شین رونی ماند. متیو اندرسن از قطر پاسور به پست قدرتی (جای ویلیام پریدی) تغییر کرد و کلارک کارسنِ چپ دست هم قطر پاسور شد. به این ترتیب؛ هالت، کریستنسن، اندرسن، لی، کارسن، منزل از منطقه یک تا شش زمین امریکا قرار گرفتند. در ابتدای ست در حالی که دو تیم برابر 3 بودند، داور منشی خطای ارنج تیم امریکا را اعلام کرد و پس از بررسی شرایط توسط داور دوم و سپس داور اول، مشخص شد امریکایی ها از همان ابتدای ست اشتباه چرخیده اند. سه پوئن امریکا پس گرفته شد و بازی سه بر صفر به سود ایتالیا ادامه پیدا کرد. در ادامه ست، پریدی به جای مِنزِل به بازی آمد.
ست پنجم با ارنج ست چهارم آغاز شد، در حالیکه پریدی جای منزل را گرفته بود.

امریکا کلاسه شده و مدرسه ای والیبال بازی می کند. طبق اصول و قواعد علمی و دانشگاهی. “برناردینیو”؛ سرمربی پرافتخار برزیل پس از اینکه تیمش امریکا را در روز دوم بازی ها با نتیجه 3 بر صفر شکست داد، گفت: “اگر به نتیجه ست ها نگاه کنید میبینید که این بازی می توانست 3 بر صفر به سود امریکا تمام شود. ما در نزدیک ترین به امریکا بازی را بردیم. امریکا تیمی است که درست والیبال بازی می کند. من همیشه وقتی بازیکنان جوان را به تیم ملی دعوت می کنم برای شان فیلم بازی های امریکا ر می گذارم تا ببینند و یاد بگیرند که چطور می شود طبق اصول، والیبال بازی کرد.”
امریکا در جام قهرمانان قاره ها مثل همیشه یک تیم کامل و یکدست است که هر یک از بازیکنانش در پست خودشان بهترین عملکردشان را در زمین به نمایش می گذارند.
“متیو اندرسن”؛ قطر پاسور این تیم، یکی از بهترین های جهان است که حتی در دریافت اول نیز به تیمش کمک می کند و قابلیت تغییر پست از قطر پاسور به دریافت کننده قدرتی زن را هم دارد. “ویلیام پریدی”؛ از باتجربه ترین بازیکنان دنیاست که 252 بازی ملی دارد و سه المپیک را پشت سر گذاشته. کاپیتان شین رونی (158 بازی ملی) – دیوید لی (216 بازی ملی) دو المپیک را دیده اند. “میشا کریستنسن” بیست ساله نیز بهترین پاسور قاره است.

آخرین مطالب این بخش توپ و تور

خلاصه والیبال جام قهرمانان: ایران ۳-۲ آمریکا را اینجا...
لیگ جهانی والیبال آغاز شد و این مسابقات از شبکه سه سیما پخش می شود. اما لیگ جهانی والیبال از کدام کانال ماهواره پخش می شود؟ ...
درباره تیم ملی والیبال ایتالیا + اسامی بازیکنان لاجوردی پوشان تیم ملی والیبال ایتالیا نخستین رقیب ایران در هفته نخست لیگ جهانی والیبال هستند که نتیجه این بازی هم از نظر فنی و هم از نظر حیثیتی برای بازیکنان 2 تیم...
ایگور کلاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران لیست نهایی شاگردانش برای حضور در لیگ جهانی را اعلام کرد. با اینکه تصور می شد او یکی از بازیکنان دریافت کننده یا پشت خط زن را از لیست خارج کند، با پنج...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها