»   دانش و فناوری  »   الکامپی که در آخر پاییز شمرده شد
۱۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۵:۴۵

الکامپی که در آخر پاییز شمرده شد


به گزارش خبرآنلاین، تحلیلی بر نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۳ در وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با عنوان «مردم زیر سایه چتر دولت الکترونیک» منتشر شد که در زیر می‌خوانید.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به عنوان متولی اصلی حوزه ICT برای نخستین‌بار در طول هجده نمایشگاه گذشته در سالن‌ هفت تمام شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه را در فضایی شکیل دور خود جمع کرد و بدین ترتیب هماهنگی‌ها و هم‌بستگی بین اجزا را که از اهداف دولت یازدهم شمرده می‌شود را به وضوح نشان داد.

از دیگر نکات قابل توجه در سالن وزارت ارتباطات تخصیص غرفه‌هایی با مساحت یکسان به اپراتورهای تلفن همراه بود که هریک به صورت مساوی ۱۵۰ متر مربع در سالن وزارت ارتباطات داشتند.

در همین فضا برخی شرکت‌های خصوصی همچون شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی نیز که تمایل داشتند در فضایی ۱۲۰ متر مربعی حاضر شدند.

سایر دستگاه‌های دولتی در سالن ۶ نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور داشته و تلاش کردند هم از نظر بصری و هم از نظر محتوا و عملکرد بیشتر بازدید کنندگان را جذب کنند، اتفاقی که در نوع خود نخستین بود و سال‌های پیشین کمتر به آن توجه شده بود.

رونمایی از برخی سامانه‌ها که تلاش دولت را برای استقرار نظام دولت الکترونیک نشان می‌داد از جمله نکات قابل توجه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی بود که اهتمام دولت را به هرچه الکترونیکی کردن فعالیت‌هایش نشان می‌داد.

البته ارائه خدمات دولتی مبتنی بر IT در غرفه‌های این سالن تعداد بازدیدکنندگان سالن‌های دولت الکترونیک به طرز چشمگیری افزایش داده بود و حتی شاهد صف‌های طویلی در برخی از مراکز همچون مرکز ارائه خدمات ثبت احوال و پلیس +۱۰ بودیم.

 

دست دوستی وزیر با فعالان حوزه ICT

بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با واکنش‌های مثبت از سوی رسانه‌ها و مردم مواجه شد. اصحاب رسانه در حاشیه‌نگاری‌های خود بازدید وزیر را از الکامپ نوزدهم یک بازدید واقعی و غیرتشریفاتی دانستند و نوشتند: این وزیردیپلمات خرق عادت کرد و ۸ ساعت تمام از تمام غرفه‌ها و شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه در نخستین روز برگزاری آن بازدید و با مسئولان این غرفه‌ها گفت و گو کرد.

البته این برخورد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان و همراهانش در ادامه نشست‌هایی بود که در صد روز اخیر با فعالان بخش‌های مختلف داشته و پیش از این دست آشتی را برای ایجاد وفاق و همدلی دراز کرده بود.

دکتر واعظی حتی در حاشیه این نمایشگاه این وعده را به بخش خصوصی داد تا تجربه ۲۷ ساله خود را در عرصه دیپلماسی بین‌المللی در اختیار شرکت‌ها گذاشته تا این شرکت‌ها بتوانند برندهای خود را بین‌المللی کنند.

 

الکامپی که در آخر پاییز شمرده شد

با وجود سرمای هوا و بارندگی های اخیر تهران در روزهای پایانی پاییز بیش از ۴۰۰ هزار نفر از نمایشگاه الکامپ بازدید کردند و این تعداد بازدید هم در نوع خود برای نخستین بار در نوزدهمین الکامپ اتفاق افتاد.

الکامپ ۲۰۱۳ با حضور ۴۶۰ شرکت داخلی و ۶۰ شرکت خارجی از کشورهای مختلف جهان توانست وظیفه خود را برای جدیدترین فناوری‌ها و راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات در فضای بالغ بر ۲۲ هزار متر مربع به خوبی ایفا کند.

 

56503


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

قیمت روز گوشی‌های سامسونگ در ایران پس از اولین روز اجرای طرح رجیستری فهرست قیمت گوشی‌های سامسونگ را بررسی کرده ایم. به گزارش ملکانه : از 29 مهر اجرای  طرح رجیستری تلفن همراه به صورت محدود آغاز شد و به گفته...
همکاری بی‌سابقه گوگل، آمازون و اپل شرکت آمازون در راستای بهبود تجربه مشتریان خود در رابطه با کار با دستیار هوشمند الکسا تصمیم دارد تا همکاری‌هایی را اپل و گوگل را آغاز کند. به گزارش ملکانه : شرکت آمازون به‌عنوان یک...
تصاویر ثبت شده با دوربین نوکیا 7 همین چند روز پیش بود که نوکیا 7 رونمایی شد و حالا تصاویر ثبت شده با دوربین این اسمارت فون منتشر شده است به گزارش ملکانه : همین چند روز پیش بود که...
ترفندهای سرگرم‌کننده‌ مخفی گوگل زمانی که مهندسان گوگل مشغول کار روی بخش‌های جدی و حیاتی این شرکت نیستند، بازی‌ها و قابلیت‌های جذابی را در گوشه و کنار این اکوسیستم قرار می‌دهند. به گزارش ملکانه : در ادامه تعدادی از این بازی‌ها...


  • دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام شب کوک

    دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام شب کوک

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی به نام بی دلیل دانلود آهنگ جدید حمید هیراد به نام عشق دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب