»   فوتبال 3  »   افشاگری علیه فردوسی پور
۱۵ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۲۱:۰۸

افشاگری علیه فردوسی پور

فراز کمالوند: « شما قبول دارید که سال ها پیش با بنده همکار بودید. من و شما یادمان هست که آن زمان شما به شدت طرفدار پرسپولیس بودید.»…. مجتبی شریفی: «همين خود شما مگر براي بخشيده شدن علي كريمي براي بازي با سپاهان پا درمياني نكرديد.»…. مهدی رحمتی: «به هرحال ما همسايه آقاي كرش هستيم. ما از رفت و آمد‌هاي ايشان مطلع مي‌شويم و مثلا خبردار شديم كه خود شما همين چند روز قبل مهمان كرش بوديد.»

مجری برنامه نود که از آغاز برنامه اش تا به امروز بیش از ۱۰ سال می گذرد، در هفته های اخیر مورد انتقاد برخی اهالی فوتبال قرار گرفته و افشاگری هایی که در برنامه زنده نود علیه شخص عادل فردوسی پور صورت گرفت، سبب شد تا بر شمار منتقدین وی افزوده شود.

دو هفته پیش بود که سنگربان تیم فوتبال استقلال تهران در گفتگو با مجری برنامه نود دست به یک افشاگری جالب زد. هنگامی که سید مهدی رحمتی از علت کناره گیری اش از تیم ملی فوتبال سخن می گفت به نکته ای اشاره کرد که در یک لحظه فردوسی پور را شوک زده کرد.

پرده اول: افشاگری رحمتی

رحمتی که خود را همسایه کارلوس کی روش در ساختمان محل زندگی اش معرفی کرد خطاب به مجری برنامه نود گفت: «به هرحال ما همسايه آقاي كرش هستيم و آپارتمان‌هاي‌مان در يك مجتمع قرار دارد. ما از رفت و آمد‌هاي ايشان مطلع مي‌شويم و مثلا خبردار شديم كه خود شما همين چند روز قبل مهمان كرش بوديد.» رحمتي با دادن اين آمار قصد داشت به تحركاتي اشاره كند كه برخي از عناصر تيم ملي عليه او انجام مي‌دهند، اما خواسته يا ناخواسته دردسر بزرگي براي مجري نود درست كرد. این افشاگری از سوی مجری نود هیچ واکنشی در بر نداشت تا اینکه در برنامه هفته گذشته، فردوسی پور نیز پاسخ رحمتی را داد.

پرده دوم: پاسخگویی فردوسی پور

فردوسی پور در مواجهه با اين افشاگري ناگهاني رحمتي ترجيح داد واكنش خاصي نشان ندهد، اما جنجال‌هاي مربوط به اين مساله يك هفته تمام او را رها نكرد. روزنامه‌ها به موضوع پرداختند و امير قلعه‌نويي در مصاحبه‌هايش بارها به اين مساله اشاره كرد. از همین رو فردوسی پور در برنامه هفته گذشته نود، هنگامی که امیر قلعه نویی روی خط زنده برنامه خطاب به فردوسی پور عنوان کرد که “خانه کی روش شام چه خوردی؟” برآشفته شد و در خصوص ماجرای حضورش در منزل کی روش اظهار داشت: «بنده هیچ گاه در منزل کی روش حضور نداشته ام و فقط برای حضور در برنامه نود یکبار به لابی محل اقامت ایشان رفتم و از وی دعوت کردم که در برنامه حضور یابد. در خصوص جلسه با سرمربی تیم ملی هم هر گاه که نیاز باشد من با سرمربی تیم ملی جلسه می گذارم. در گذشته نیز به مربیان تیم های ملی کمک کرده ام و این به بعد هم اگر لازم باشد با ایشان و هر فرد دیگری که این مسئولیت را بر عهده داشته باشد جلسه خواهم گذاشت.»

پرده سوم: واکنش مربیان سابق تیم ملی به ادعای فردوسی پور

علی دايي و امیر قلعه‌نويي، ادعاي جنجالي فردوسی پور در مورد برگزاري جلسه با سرمربيان تيم ملي را رد کرده اند. در اين ميان افشين قطبي هم كه به قول خود فردوسی پور گذاشته و رفته و دسترسي به او ممكن نيست. اين وسط جاي طرح اين پرسش باقي مي‌ماند كه آيا مجری برنامه نود فقط به برگزاري جلسه با سرمربيان خارجي اعتقاد دارد؟
امیر قلعه نویی که همواره جزو منتقدین اصلی مجری برنامه نود به شمار می رود، اولین فردی بود که نسبت به اظهار نظر فردوسی پور واکنش نشان داد و در گفتگو با رسانه ها گفت: «نه، در دوران من هيچ وقت چنين اتفاقي رخ نداد. در طول مدتي كه بنده مسووليت تيم ملي را برعهده داشتم، آقاي فردوسي‌پور فقط يك بار وقتي مريض بودم براي عيادت از من به منزل‌مان آمد كه در آن گفت‌وگوي خاصي هم انجام نشد.»
بعد از قلعه نویی نیز صدای دیگر سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درآمد. علی دایی در گفتگو با برخی رسانه ها ادعای مجری نود را رد کرد و گفت: «خير، هرگز با ايشان جلسه نداشتيم و هيچوقت چنين اتفاقي رخ نداد.»

پرده چهارم: افشاگری های نود علیه فردوسی پور

جنجالی که صحبت های مهدی رحمتی در برنامه نود به پا کرد، اولین افشاگری علیه مجری این برنامه نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود.

پیش از این نیز یکبار زمانی که مجتبی شریفی، ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را بر عهده داشت، علیه عادل فردوسی پور دست به افشاگری زده بود. شریفی در یکی از گفتگوهایش با مجری برنامه نود، هنگامی که به شدت از سوی فردوسی پور تحت فشار بود، برای تعدیل فضا دست به یک افشاگری زد و گفت: «همين خود شما مگر براي بخشيده شدن علي كريمي براي بازي با سپاهان پا درمياني نكرديد.» این افشاگری کافی بود تا بار دیگر امیر قلعه نویی که سرمربی وقت سپاهانی ها بود، لب به انتقاد از مجری برنامه نود بگشاید. سرانجام موج این انتقادات باعث شد تا مجری برنامه نود در برنامه هفته بعد خود خطاب به شریفی بگوید:« شما در مورد خيلي از احكام با من مشورت مي‌كنيد و من در اين مورد فكر كردم كه اين محروميت حق علي كريمي نيست.»

در یک افشاگری دیگر نیز فراز کمالوند، سرمربی سابق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، زمانی که برای حمایت از طرفداران تبریزی با عادل فردوسی پور گفتگو می کرد خطاب به وی گفت:« شما قبول دارید که سال ها پیش با بنده همکار بودید. من و شما یادمان هست که آن زمان شما به شدت طرفدار پرسپولیس بودید.» همین ادعا کافی بود تا پرسپولیسی بودن مجری برنامه نود مشخص شود. ادعایی که از سوی فراز کمالوند مطرح شد و هیچگاه از سوی فردوسی پور تکذیب نشد.

آخرین مطالب این بخش فوتبال 3

البته دن گاسپار هم از کادر فنی تیم ملی جدا شده و از آنجایی که او مربی دروازه بان بود و نمی شد تیم ملی بدون مربی دروازه بان ها به کار ادامه دهد کی روش سریعا یک مربی هموطن...
ابتدا به روز تولد این بازیکن بر می گردیم:  ۲۶ دسامبر سال ۱۹۹۰٫ در این روز انقلاب مخالفان اتحاد جماهیر شوروی بعد از ۶ سال و ۹ ماه به ثمر نشست و اتحاد جماهیر شوروی، یکی از قدرتمند ترین کشور...
گزیده اخبار ورزشی امروز پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۵ را به صورت خلاصه و مفید بخوانید. از لغو مجدد بازی تیم ملی تا خبر خوش برای استقلال 🔘محرومیت بازیکن تیم ملی فوتسال، در اولين بازى رسمى تيم ملى با ارسال نامه فیفا، محمدرضا سنگ...
سایت ورزش ۱۱ یکی از بهترین سایت های تخصصی فوتبال ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب