»   اخبار شهرستان ها  »   افزايش مسافران و تکميل ظرفيت مراکز اقامتي در برخي از استانها
۷ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۲۴

افزايش مسافران و تکميل ظرفيت مراکز اقامتي در برخي از استانها

همه مراکز اقامتی استان اردبیل با مسافران نوروزی تکمیل شده است.

به گزارش اردبیل نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت :21 هزار و 850 تخت در سطح استان برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است که در حال حاضر صددرصد پر شده اند.
نقی زاده افزود: این تخت ها در قالب 220هتل ، متل ، کمپ و میهمانسراست.
تعداد اقامتگاههای استان در سال گذشته 20هزار تخت در قالب 200اقامتگاه بود.
نقی زاه از افزایش 15درصدی مسافران نوروزی خبرداد و افزود: اقامت مسافران به دو و نیم روز رسیده که نسبت به پارسال 70 درصد افزایش دارد.
احمد محمودزاده مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل هم گفت: در تعطیلات نوروزی 85 مدرسه
با 460 کلاس درس که این کلاس ها به 160 تخت رفاهی مجهز شده ، آماده پذیرایی از مهیمان و مسافران فرهنگی سراسر کشور است.
وی از حضور بیش از 22هزار فرهنگی در استان اردبیل خبر داد و افزود: این میـزان نـسبت بـه سال گذشته 100درصد افزایش دارد.
مـدیرکـل آموزش و پرورش استان کردستان هم گفت : از ابـتدای فعالیت ستادهای پذیرش مهمانان
نوروزی تا امروز بیش از 91 هزار نفر روز میهمان در مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان اسکان داده شده اند.
خسرو ساکی افزود:این تعداد مسافردر قالب هفت هزار و 812 خانوار در مراکز رفاهی و اقامتی آموزش و پرورش کردستان اسکان یافته اند.
وی گفت: این تعداد مسافر نوروزی شامل بر 36 هزار و 710 نفر فرهنگی بوده اند که در مراکز اقامتی آموزش وپرورش استان پذیرش شده و خدمات رفاهی مناسب به آنان ارائه شده است.
آقای ساکی افزود : امسال 200 مدرسه با بیش از هزار و 700 کلاس برای اسکان مهمانان نوروزی در سطح استان مهیا شده است.
همچنین رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: روزانه بیش از 32 هزار نفر در گشت دریایی بوشهر شرکت می‌کنند.
آقای ابراهیم زاده با بیان اینکه در پنج روز گذشته 200 هزار نفر از شناور برای گشت دریایی استفاده کرده‌اندافزود: 200 قایق تفریحی ، چهار کشتی مسافربری ، سه فروند موتورلنج و 2 فروند کشتی کاروان راهیان نور کار جابجایی مسافران دریایی را به عهده دارند.
وی گفت: روزانه 15 فروند جت اسکی هم در بهره مندی بیشتر گردشگران از آبهای گرم خلیج فارس فعالیت دارند.
آقای ابراهیم زاده با بیان اینکه 50 کارشناس دریایی این اداره به صورت شبانه روزی با استفاده از 6 فروند شناور ناجی و بالگرد آماده باش هستند افزود هفت مرکز اصلی و فرعی هماهنگی جستجو و نجات دریایی در دیلم ، خارک ، بوشهر ، لاور ساحلی ، دیر ، کنگان و عسلویه در این ایام فعالانه آماده باش هستند و علاوه بر آن چهار تیم نجات غریق در دیلم، گناوه و بوشهر با استفاده از شناور در دریا مستقر هستند و گشت زنی می‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: از روز 28 اسفند 91 تا امروز 9هزار و857 خانوار در مدارس این استان اقامت کردند.
پرویز طاهری با اشاره به اینکه از این تعداد هشت هزار و596 خانوار فرهنگی وهزار و261 خانوار از دیگر گروههای مسافرین نوروزی بودند، گفت: حدود هشت هزار نفر نیز دیشب در مدارس این استان اسکان یافتند.
وی گفت: در مجموع 98هزار و154 نفر روز درمدارس کهگیلویه وبویراحمد اقامت کردند که از این تعداد 85هزار و280 نفر از فرهنگیان و خانواده های آنان بودند.
طاهری مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: 200 مـدرسه با هزار و400 کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد به اسکان میهمانان نوروزی اختصاص یافته است.
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت : از 28 اسفند ماه تا کنون یک میلیون مسافر در هتل ها ، مهمانسراها ، مدارس و مراکز اقامتی سطح استان یزد اسکان داده شده اند.
رضایی گفت :با شروع موج دوم سفرهای نوروزی اسکان مسافر در این استان رشد صعودی داشته است. همچنین نرخ ماندگاری مسافر در این استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
وی افزود: تاکنون حدود 500 هزار نفر از بافت تاریخی یزد و بیش از 260 هزار نفر از موزه ها و سایت های تاریخی این استان بازدید کرده اند.
مسجد جامع یزد و مجموعه امیر چقماق بیش از 210 هزار بازدید کننده داشته اند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها