»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   افراد بیشتری باید 90 هزار تومان می‌گرفتند
۲۶ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۲:۴۷

با توجه به تعداد افراد دهک اول و دوم در فارس

افراد بیشتری باید 90 هزار تومان می‌گرفتند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی فارس گفت: کامل نبودن آمار افراد بی‌بضاعت صحیح است و افراد بیشتری در این استان باید 90 هزار تومان می‌گرفتند.

علی الهیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: اعتقاد نمایندگان این است که ضعیف‌ترین دهک‌های جامعه یعنی دهک اول و دوم باید جزو کسانی باشند که بیشتر بهره‌مند شوند.

وی افزود: در استان فارس 300 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی هستند و آمار بهزیستی نیز حدود 80 هزار نفر است که با احتساب حدود 450 هزار نفر که در فارس جزو دهک اول هستند 70 هزار نفر در این دهک از شمول یارانه شب عید 90 هزار تومانی خارج می‌مانند.

الهیاری تصریح کرد: علاوه بر این تعداد 450 هزار نفر نیز دهک دوم استان فارس است که اگر قرار باشد به طور کامل به دهک اول و دوم یارانه بدهیم حدود یک‌میلیون نفر یارانه شب عید 70 یا 90 هزار تومانی می‌گیرند.

این مسئول ادامه داد: یارانه 90 هزار تومانی تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که مشمول خدمات سازمان‌های حمایتی هستند و ممکن است افراد بی‌بضاعت بسیاری از شمول این یارانه خارج بمانند.

الهیاری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان هزینه‌های بالای درمانی است، به ویژه در مورد بیماری‌های خاص که هزینه درمان سرسام‌آوری دارد.

وی اضافه کرد: این بیماری‌ها به دلیل هزینه‌ای که ایجاد می‌کنند مشکلات روحی و روانی را نیز برای خانواده فرد بیمار به وجود می‌آورند.

الهیاری تصریح کرد: خیریه امدادگران عاشورا در سال جاری با هدف کمک به بیماران سرطانی در فارس کار خود را آغاز کرد.

وی بیان کرد: بسیاری از داروهای این بیماران مشمول بیمه نمی‌شود و برخی از داروها نیز هزینه بالایی دارد که اینها باعث شده مبتلایان به این بیماری از نظر مالی نیز دچار ورشکستگی و فقر شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی فارس ابراز داشت: راهکارهایی که در نظام بیمه‌ای اندیشیده شده کافی نیست و لازم است که خود مردم و خیران در این زمینه مشارکت کنند که خیریه امدادگران عاشورا با این هدف به صورت تخصصی در راستای کمک به بیماران سرطانی شکل گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: هزینه بیماران سرطانی با این خیریه‌ها نیز به طور کامل پوشش داده نمی‌شود و نیاز به اصلاح قوانین و پوشش کامل بیمه‌ای دارد.

الهیاری اظهار داشت: می‌توان از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها استفاده و در قانون بیمه تکمیلی تجدید نظر کرد و همچنین باید در قوانین درمانی، مبتلایان مورد تقبل سازمان‌های بیمه‌گر باشند.

به گفته وی، کمیته امداد به عنوان تکمیل‌کننده خدمات امدادگران عاشورا و آنها نیز به عنوان یاریگر ما فعالیت کرده و هر یک روال خود را کماکان دارند.

الهیاری افزود: 110 هزار نفر که بیمه شده کمیته امداد فارس هستند در زمینه هزینه‌های بالای درمانی یاری شده و بخش عمده‌ای از این هزینه‌ها توسط کمیته امداد تقبل می‌شود.

وی ادامه داد: گروهی از افراد نیازمند و زیر پوشش کمیته امداد هستند که بیمه روستائیان دارند و به خاطر اینکه بیمه شده ما نیستند باید از محل کمک‌های خیران برای کمک به آنها استفاده کنیم.

الهیاری در مورد برگزاری جشن نیکوکاری پایان سال نیز گفت: جشن نیکوکاری بر طبق روال هر ساله در هفته احسان و نیکوکاری در نیمه دوم اسفند ماه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: کمیته امداد فارس چند سال پیاپی در حجم کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها جزو بالاترین استان‌های کشور بوده و با فاصله بسیار از استان تهران پیشی گرفته است.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

البته این خبر روز پنج‌شنبه بدون منبع خاصی از سوی برخی خبرگزاری‌ها منتشر و بلافاصله تکذیب شده بود. با این حال، انتشار همان خبر تایید نشده در روز آخر هفته کافی بود که سکه تمام بهار آزادی ۲۵ هزار تومان...
جعفر پشامی، با بیان این‌که کارت‌های هوشمند ملی از نظر فنی قابلیت ذخیره اپلیکیشن‌های مختلفی را در خود دارند، اظهار کرد: این کارت‌ها می‌توانند خدمات سازمان‌های مختلف را بدون تداخل در خود ذخیره کنند به گونه‌ای که می‌توان کارت‌های بانکی،...
خاویار ایرانی در اندیشه بازگشت به بازارهای جهانیبه گزارش گروه وبگردی ملکانه؛ این صنعت که زمانی در بین محصولات صادراتی معروف ایران قرار داشت، به دلیل تحریم های تجاری و ممنوعیت بین المللی در زمینه شکار ماهیان...
اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب