دوشنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
»   اخبار سینمای جهان  »   اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار
68 بازدید
۲۷ آبان ۱۳۹۴ , ساعت ۹:۳۱
اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار

اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار

پس از کنار گذاشته شدن فیلم «آرمان شهر» از اسکار، جامعه فیلم‌سازان افغانستان با ارسال نامه‌ای به این تصمیم آکادمی اعتراض کرد.

جوانشیر حیدری رئیس جامعه فیلمسازان افغانستان با ارسال نامه‌ای به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعتراض به حذف فیلم «آرمان شهر» از اسکار فیلم‌های غیرانگلیسی زبان اعتراض کرد. این فیلم به دلیل استفاده زیاد از دیالوگ‌های انگلیسی واجد شرایط شرکت در این رقابت‌ها دانسته نشد.

به گفته آکادمی علوم و هنرهای سینمایی این درام که سه داستان گیرا را روایت می‌کند، طبق بخش اول قانون 13 آکادمی که تاکید دارد دیالوگ‌های فیلم‌های بخش غیرانگلیسی زبان می‌بایست به صورت برجسته‌ای زبانی غیراز انگلیسی داشته باشد، واجد شرایط شرکت در اسکار نیست.

اما در نامه اعتراضی افغانستان به اسکار آمده است : « 48 دقیقه از سکانس‌های فیلم «آرمان شهر» به زبان فارسی دری و هندی و 37 دقیقه از این فیلم 85 دقیقه‌ای به زبان انگلیسی است، از این روی به نظر ما بیشتر صحنه‌های این فیلم به زبانی غیر از انگلیسی ساخته شده است. »

حسن ناظر کارگردان «آرمان شهر» نیز در این نامه توضیح داده که آکادمی برای قضاوت درباره صلاحیت این فیلم باید در نظر داشته باشد، هنگامی که کاراکتر اصلی فیلم به انگلیس می‌رود یا در هند است باید به زبان رایج در آن کشورها با مردم ارتباط برقرار کند.

به گزارش ملکانه، حیدری در ادامه افزود : « ما تقاضا داریم که آکادمی با در نظر گرفتن توضیحات ما در تصمیم خود تجدید نظر کند. ما اکنون فیلم دیگری با این کیفیت برای معرفی به اسکار در اختیار نداریم. »

منبع : هالیوودریپورتر

آخرین مطالب این بخش اخبار سینمای جهان

«مهتاب» جوایز اسپریت را درو کرد
به نقل از اسکرین دیلی، جوایز سالانه اسپریت که به عنوان اسکار سینمای مستقل آمریکا شناخته می‌شود، برندگان خود را ساعتی پیش شناخت. در مراسم اهدای جوایز سی و دومین جوایز سالانه اسپریت فیلم ...
«مهتاب» جوایز اسپریت را درو کرد
اجرای مراسم این دوره را جیمی فلن مجری معروف آمریکایی برعهده داشت. جیمی فلن شروع مراسم را به شوخی با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اختصاص داد و گفت اینجا (گلدن گلوب) از معدود مکان‌های باقی مانده ...
سریال ویکتوریا ( Victoria )
سریال ویکتوریا ( Victoria ) یک مجموعه تلویزیونی اسپانیایی زبان است، این سریال درباره زنی به نام ویکتوریا است که وقتی زندگی خانوادگی‌اش از هم می‌پاشد عاشق مردی جوان تر از خود می‌شود. ویکتوریا در حین مراسم ...
۱۰ ثروتمندترین بازیگر دنیا در ۲۰۱۵
امروزه بازیگران هیچ شباهتی به بازیگرجماعت ندارند. بازیگران هالیوود و حتی بعضی از بازیگران بالیوود- چه به عنوان آدم‌های خوش هیکل که همیشه بخشی از بازی آنها است، چه به عنوان برندگان اسکار، و چه به عنوان سلاطین کمدی- به نام هایی آشنا تبدیل شده‌اند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید احمدرضا نبی زاده به نام فصل پنجم دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام قدم میزنم دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به نام خواب جدایی دانلود آهنگ جدید امین رستمی به نام نفسم رفت دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین و فریدون آسرایی به نام کمک کن
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر