سه شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۵
»   اخبار سینمای جهان  »   اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار
68 بازدید
۲۷ آبان ۱۳۹۴ , ساعت ۹:۳۱
اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار

اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار

پس از کنار گذاشته شدن فیلم «آرمان شهر» از اسکار، جامعه فیلم‌سازان افغانستان با ارسال نامه‌ای به این تصمیم آکادمی اعتراض کرد.

جوانشیر حیدری رئیس جامعه فیلمسازان افغانستان با ارسال نامه‌ای به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعتراض به حذف فیلم «آرمان شهر» از اسکار فیلم‌های غیرانگلیسی زبان اعتراض کرد. این فیلم به دلیل استفاده زیاد از دیالوگ‌های انگلیسی واجد شرایط شرکت در این رقابت‌ها دانسته نشد.

به گفته آکادمی علوم و هنرهای سینمایی این درام که سه داستان گیرا را روایت می‌کند، طبق بخش اول قانون 13 آکادمی که تاکید دارد دیالوگ‌های فیلم‌های بخش غیرانگلیسی زبان می‌بایست به صورت برجسته‌ای زبانی غیراز انگلیسی داشته باشد، واجد شرایط شرکت در اسکار نیست.

اما در نامه اعتراضی افغانستان به اسکار آمده است : « 48 دقیقه از سکانس‌های فیلم «آرمان شهر» به زبان فارسی دری و هندی و 37 دقیقه از این فیلم 85 دقیقه‌ای به زبان انگلیسی است، از این روی به نظر ما بیشتر صحنه‌های این فیلم به زبانی غیر از انگلیسی ساخته شده است. »

حسن ناظر کارگردان «آرمان شهر» نیز در این نامه توضیح داده که آکادمی برای قضاوت درباره صلاحیت این فیلم باید در نظر داشته باشد، هنگامی که کاراکتر اصلی فیلم به انگلیس می‌رود یا در هند است باید به زبان رایج در آن کشورها با مردم ارتباط برقرار کند.

به گزارش ملکانه، حیدری در ادامه افزود : « ما تقاضا داریم که آکادمی با در نظر گرفتن توضیحات ما در تصمیم خود تجدید نظر کند. ما اکنون فیلم دیگری با این کیفیت برای معرفی به اسکار در اختیار نداریم. »

منبع : هالیوودریپورتر

بازیگران ترکیه ای

آخرین مطالب این بخش اخبار سینمای جهان

اعتراض افغان ها به حذف فیلم آرمان شهر از اسکار
اجرای مراسم این دوره را جیمی فلن مجری معروف آمریکایی برعهده داشت. جیمی فلن شروع مراسم را به شوخی با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اختصاص داد و گفت اینجا (گلدن گلوب) از معدود مکان‌های باقی مانده ...
سریال ویکتوریا ( Victoria )
سریال ویکتوریا ( Victoria ) یک مجموعه تلویزیونی اسپانیایی زبان است، این سریال درباره زنی به نام ویکتوریا است که وقتی زندگی خانوادگی‌اش از هم می‌پاشد عاشق مردی جوان تر از خود می‌شود. ویکتوریا در حین مراسم ...
۱۰ ثروتمندترین بازیگر دنیا در ۲۰۱۵
امروزه بازیگران هیچ شباهتی به بازیگرجماعت ندارند. بازیگران هالیوود و حتی بعضی از بازیگران بالیوود- چه به عنوان آدم‌های خوش هیکل که همیشه بخشی از بازی آنها است، چه به عنوان برندگان اسکار، و چه به عنوان سلاطین کمدی- به نام هایی آشنا تبدیل شده‌اند.
نامزدهای دریافت گلدن گلوب ۲۰۱۶ معرفی شدند
گلدن گلوب دقایقی پیش اسامی نامزدهای سال ۲۰۱۶ را در دو بخش سینما و تلویزیون اعلام کرد.
نامزدهای دریافت گلدن گلوب ۲۰۱۶ معرفی شدند
تردد فردی که شباهت عجیبی به جرج کلونی، هنرپیشه مطرح هالیوودی دارد در مترو تهران شایعه حضور وی در تهران را باعث شد این در حالیست که این شهروند تهرانی شباهت بی نظیری به بازیگر هالیوودی دارد و جرج کلونی بدلی محسوب می شود.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب پیشنهادی

  • دانلود آهنگ متفاوت محمدرضا گلزار به نام چطوری دیوونه دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده به نام بی معرفت دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام آروم بگیر دانلود آهنگ جدید احمد سلو به نام کافه دانلود آلبوم حامد همایون به نام دوباره عشق
    ویدئوهای منتخب
  • دسترسی سریع