»   اخبار سیاسی  »   اظهار نظر خاتمی درباره كاندیداتوری
۲۳ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۲۱

اظهار نظر خاتمی درباره كاندیداتوری

جعفر توفیقی رئیس ستاد انتخاباتی محمد رضا عارف و وزیر علوم دوران اصلاحات درگفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حضور خاتمی در انتخابات گفت: پیش بینی سختی است ، ایشان هر دو گزینه را مورد بررسی دارند، اینكه خوشان بیاییند یا به عنوان رهبر اصلاح طلبان از شخص دیگری حمایت كنند، خود ایشان هم اظهار نظرشان این است كه در شرایط فعلی سخت است كه بیایند.

اردبیل نیوز: جعفر توفیقی رئیس ستاد انتخاباتی محمد رضا عارف و وزیر علوم دوران اصلاحات درگفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حضور خاتمی در انتخابات گفت: پیش بینی سختی است ، ایشان هر دو گزینه را مورد بررسی دارند، اینكه خوشان بیاییند یا به عنوان رهبر اصلاح طلبان از شخص دیگری حمایت كنند، خود ایشان هم اظهار نظرشان این است كه در شرایط فعلی سخت است كه بیایند.

به گزارش مهر، وی افزود: ولی اگر تغییراتی در شرایط ایجاد شود كه زمینه حضور و اعلام كاندیداتوری خاتمی فراهم شود، می آید و مردم هم استقبال می كنند، طبیعتا این هم در برنامه شان است كه اگر شرایط برای حضور خودش فراهم نباشد از گزینه دیگری حمایت می كنند.

وزیر علوم دوران اصلاحات در پاسخ به این سوال كه آیا این شخص محمد رضا عارف است خاطر نشان كرد: این كه چه شخصی است ، هنوز به جمع بندی نرسیده اند اما به نظر من یكی از بهترین گزینه ها برای اجماع اصلاح طلبان عارف است.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا محمد رضا عارف به نسبت دیگر كاندیدا بی سرو صدا اعلام كاندیدتوری كرد، گفت:ایشان همیشه به جمع بندی اصلاح طلبان احترام می گذارد و هنوز معتقد است كه اگر خاتمی وارد صحنه شود به نفع ایشان كنار می رود و با ایشان رقابت نمی كند، به همین دلیل بی سرو صدا اعلام كاندیداتوری كرد اما برنامه هایش آغاز شده است و منتظر نظر نهایی خاتمی است.

توفیقی افزود :عارف پتانسیل بالایی دارد، یكی از چهره های شاخص اصلاحات و معاون اول دوران خاتمی بوده است و سابقه روشن اجرایی دارد.

وی در خصوص احتمال حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی درانتخابات گفت: پیش بینی حضور آیت الله هاشمی سخت است عارف اعلام كرده است اگر خاتمی و هاشمی بیایند به نفع این دو كنار خواهد رفت ، زیرا ورود هر یك از این دومورد استقبال اصلاح طلبان قرار است.

رئیس ستاد انتخاباتی عارف در خصوص زمزمه هایی مبنی بر حمایت اصلاح طلبان از كاندیدای دولت و حضور كاندیدای دولت در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم تصریح كرد: ظواهر امر نشان می دهد دولت به طور جدی وارد انتخابات خواهد شد .البته فكر نمی كنم اصلاح طلبان از كسانی چون مشایی حمایت كنند، اصلاح طلبان كاندیدای خود را خواهند داشت.

وی در ادامه در خصوص چرایی معرفی دیر هنگام كاندیدای اصلی جبهه اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری آینده اظهار داشت: شرایط كشور پیچیده است و باید همچنان منتظر ماند، برخی از افرادی كه مسئولیت چندانی در بحث انتخابات ندارند از مهندسی انتخابات صحبت می كنند و در خصوص انتخابات اظهار نظر هایی می كنند كه فضای اننتخابات را مبهم می كند و برخلاف مقامات ارشد نظام كه می خواهند فضا بازتر و حضور حداكثری باشد، عده ای از محدود كردن بعضی افراد در انتخابات صحبت می كنند .

توفیقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه اصلی ترین رقیب اصلاح طلبان در انتخابات آینده چه كسانی هستند، گفت: اگر جریان دولت وارد انتخابات شوداصلی ترین رقیب اصلاح طلبان خواهند بود.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به...
ظریف در این برنامه گفت: صحبت های دیشب ترامپ آنچه کاملا مشهود بود ادبیات غیر مناسب ایشان در صحبت هایشان بود. این ادبیات را نیز کم و بیش از مجمع عمومی سازمان ملل نیز شاهد بودیم. من از صبح امروز...
ترامپ: هر چه می‌توانید از تهران پول بگیریدبه نوشته روزنامه دیلی‌میل، رییس جمهور دونالد ترامپ به متحدان آمریکا در اروپا گفت که نگران تحریم‌های خصمانه‌ای که آمریکا ممکن است علیه ایران وضع کند، نباشند.در واقع ترامپ گفت که به ترزامی...
«در دو روز گذشته بحث‌ها بر سر تغییر نظام سیاسی ایران و بازگشت به نظام پارلمانی بیشتر از هر زمان دیگری داغ شد. داستان نیز از مصاحبه عزت‌الله یوسفیان ملا، رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس آغاز شد. یوسفیان ملا...


  • دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام غیر ممکن دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش Ap به نام آروم دل دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب