»   اخبار سیاسی  »   اظهارات وزیر سوئد از برف تهران تا «وی‌پی‌ان»
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۰۶

اظهارات وزیر سوئد از برف تهران تا «وی‌پی‌ان»

وزیر خارجه سوئد درباره جزئیات سفر خود به ایران، از برف تهران همانند بارش برف در سوئد یاد کرد و نوشت که موفق شده است با وی پی ان از موانع فیلترینگ عبور کند.


کارل بیلدت وزیر خارجه سوئد که در تهران به سر می‌برد درباره جزئیات سفر خود به ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز صبح بالاخره موفق به دریافت «وی پی ان» برای عبور از موانع سایبری (فیلترینگ) شدم تا بتوانم وارد حساب توئیتر خود شوم. همان کاری که مردم ایران نیز انجام می‌دهند.

با وجود فعالیت رئیس جمهور روحانی و محمد جواد ظریف در توئیتر این مساله نسبتا عجیب است. من این نکته را در مذاکرات دیروز خود به آقای ظریف گفتم.

وی افزود: من اینجا احساسات جامعه‌ای را دریافت کردم که به دنبال آینده‌ای جدید و فضای بازتر است. اما نباید نیروهای مقاوم در برابر این تغییر را دست کم بگیریم.

ما از اتحادیه اروپا باید به دنبال گفت‌وگوهای جدید و گسترده تر با ایران باشیم و به اعتمادسازی تازه در برابر بی اعتمادی‌های گذشته بپردازیم و تغییرات را ترغیب و تشویق کنیم.

حقوق بشر باید بخش کلیدی گفت‌وگوهای جدید باشد. ما باید محکم باشیم اما روابط بازتر درباره دیگر مسائل در اینجا راهگشا خواهد بود.

وزیر خارجه سوئد ادامه می‌دهد؛ مذاکرات هسته ای کلید بسیاری از مسائل است و نیازمند حسن نیت از هر دو طرف است و شکست در آن ممکن است منجر به تقابل و بسته تر شدن فضای جامعه شود.

بیلدت اضافه کرد؛ بعد از یک روز در اصفهان و مذاکرات سطح بالا در تهران من به دومین روز حضور خود در تهران ادامه می‌دهم. برف مانند خانه (سوئد) در اینجا در حال بارش است.

صبحانه را با آژانس پناهندگان سازمان ملل در تهران صرف کردم. هنوز میلیون‌ها جنگ زده افغان از دهه‌ها پیش اینجا هستند و ما می‌توانیم در این زمینه کمک کنیم.

به گزارش فارس، همچنین با دفتر سازمان ملل در امور قاچاق مواد مخدر درباره معضل عظیم مواد مخدر از افغانستان گفت‌وگو کردم. سال گذشته بیش از 80 درصد مواد مخدر در سراسر جهان کشف و ضبط شد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

حجت الاسلام محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم یکی از افرادی است که اعتقاد دارد: « مسایل و آموزه های دینی را نباید به این راحتی خرج احزاب، گروه های سیاسی و شخصیت های بازیگر در عرصه سیاسی کرده تا...
رییس جمهور، سخنانش را با تسلیت مجدد به مردم کرمانشاه آغاز کرد و گفت: امیدواریم دولت و مردم در کنار هم بتوانند به این مردم آسیب دیده کمک کنند. او همچنین از همه کسانی که در 15 روز گذشته به...
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در صد و بیست و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا محمود احمدی‌نژاد در سخنان اخیر خود حملات شدیدی را علیه قوه قضاییه ابراز داشته، چرا دادستان...
هدف ترامپ منزوی کردن سپاه است | آمریکا تحریم کند، شرکت‌های زیادی عقب‌نشینی می‌کنندمحمد اکبری: در حال حاضر پس از ارجاع برجام به کنگره از سوی ترامپ، بسیاری از سوالات در مورد برجام و آینده آن به نحوه برخورد آینده اروپا...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب