»   اخبار سیاسی  »   اظهارات وزیر سوئد از برف تهران تا «وی‌پی‌ان»
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۰۶

اظهارات وزیر سوئد از برف تهران تا «وی‌پی‌ان»

وزیر خارجه سوئد درباره جزئیات سفر خود به ایران، از برف تهران همانند بارش برف در سوئد یاد کرد و نوشت که موفق شده است با وی پی ان از موانع فیلترینگ عبور کند.


کارل بیلدت وزیر خارجه سوئد که در تهران به سر می‌برد درباره جزئیات سفر خود به ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز صبح بالاخره موفق به دریافت «وی پی ان» برای عبور از موانع سایبری (فیلترینگ) شدم تا بتوانم وارد حساب توئیتر خود شوم. همان کاری که مردم ایران نیز انجام می‌دهند.

با وجود فعالیت رئیس جمهور روحانی و محمد جواد ظریف در توئیتر این مساله نسبتا عجیب است. من این نکته را در مذاکرات دیروز خود به آقای ظریف گفتم.

وی افزود: من اینجا احساسات جامعه‌ای را دریافت کردم که به دنبال آینده‌ای جدید و فضای بازتر است. اما نباید نیروهای مقاوم در برابر این تغییر را دست کم بگیریم.

ما از اتحادیه اروپا باید به دنبال گفت‌وگوهای جدید و گسترده تر با ایران باشیم و به اعتمادسازی تازه در برابر بی اعتمادی‌های گذشته بپردازیم و تغییرات را ترغیب و تشویق کنیم.

حقوق بشر باید بخش کلیدی گفت‌وگوهای جدید باشد. ما باید محکم باشیم اما روابط بازتر درباره دیگر مسائل در اینجا راهگشا خواهد بود.

وزیر خارجه سوئد ادامه می‌دهد؛ مذاکرات هسته ای کلید بسیاری از مسائل است و نیازمند حسن نیت از هر دو طرف است و شکست در آن ممکن است منجر به تقابل و بسته تر شدن فضای جامعه شود.

بیلدت اضافه کرد؛ بعد از یک روز در اصفهان و مذاکرات سطح بالا در تهران من به دومین روز حضور خود در تهران ادامه می‌دهم. برف مانند خانه (سوئد) در اینجا در حال بارش است.

صبحانه را با آژانس پناهندگان سازمان ملل در تهران صرف کردم. هنوز میلیون‌ها جنگ زده افغان از دهه‌ها پیش اینجا هستند و ما می‌توانیم در این زمینه کمک کنیم.

به گزارش فارس، همچنین با دفتر سازمان ملل در امور قاچاق مواد مخدر درباره معضل عظیم مواد مخدر از افغانستان گفت‌وگو کردم. سال گذشته بیش از 80 درصد مواد مخدر در سراسر جهان کشف و ضبط شد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها