»   اخبار سیاسی  »   اضافه شدن چند شرکت و فرد به لیست تحریم‌های آمریکا
۱۸ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۳۸

اضافه شدن چند شرکت و فرد به لیست تحریم‌های آمریکا

در آستانه دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 ، وزارت دارایی آمریکا، مغایر با روح توافق ژنو و در اقدامی خصمانه برخی از افراد و شرکت‌ها را به دلیل آن‌چه نقض تحریم‌های اعمالی علیه ایران خواند، مورد مجازات قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از نیویورک تایمز، دولت اوباما برخی از شرکت‌ها و افراد حقیقی را در 8 کشور روز پنجشنبه به دلیل نقض تحریم‌های اعمالی علیه ایران، مورد مجازات قرار داد.

براساس وزارت دارایی آمریکا، این مجازات این پیام را اعلام می‌کند که آمریکا تمام فشارهای اقتصادی علیه ایران را لغو نکرده است.

یک مقام ارشد در وزارت دارایی آمریکا گفت: این اقدامات نشان داد که هیچ شکی وجود ندارد که کسانی که از برنامه هسته‌ای ایران حمایت کرده و یا به دنبال دور زدن تحریم‌ها هستند مورد مجازات قرار می‌گیرند.

18 تاجر و 14 نفر به عنوان نقض‌کننده تحریم‌های اعمال شده از سوی وزارت دارایی شناسایی شده‌اند که در کشورهای ترکیه، اسپانیا، آلمان، گرجستان،‌ افغانستان و امارات متحده عربی، لیختن‌اشتاین و ایران هستند. برخی از آنها به نقض تحریم‌های نقل و انتقال مالی و فروش نفت متهم هستند.

در این میان می‌توان از افراد جدید مجازات شده توسط وزارت دارایی، می‌توان به سهامدار شرکت فناوری‌های صنعتی و الکتریکی پیشرفته SL اسپانیا علی جانکو شهروند ترکیه، خطوط هوایی آسمان آبی متعلق به ایران در امارات متحده عربی، اولیمزون آخاموویچ سادیکوف شهروند ازبکی اشاره کرد.

به گزارش ایسنا مرضیه افخم ، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان درخصوص تحریم اخیر آمریکا علیه اشخاص و شرکتهای ایرانی و شرکتهای طرف معامله با ایران گفت: اقدام دولت آمریکا یک نمونه دیگر از عدم حسن نیت این کشور در آستانه مذاکرات آتی است و نشانگر این واقعیت است که آمریکا تلاش دارد قبل از دور جدید مذاکرات فضای منفی جدیدی را بر مذاکرات تحمیل کند. این اقدام نه تنها با شکست روبرو خواهد شد بلکه اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...