»   اخبار سیاسی  »   اسفنانی: دلیل ازدحام مردم برای سبد کالا، بی‌ثباتی تصمیمات دولت در سال‌های گذشته است
۱۷ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۰:۳۴

اسفنانی: دلیل ازدحام مردم برای سبد کالا، بی‌ثباتی تصمیمات دولت در سال‌های گذشته است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از تصمیمات دولت‌های گذشته بی‌ثبات بوده،‌ یکی از دلایل ازدحام مردم برای دریافت سبد کالا را ترس از حذف این سهمیه دانست.

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص رفتارشناسی مردم در نحوه توزیع سبد کالا و ازدحام آنها در بسیاری از شعبه‌های توزیع گفت: یکی از دلایل ازدحام این است که این کار،‌ کار جدید بوده است و تاکنون به اینگونه عمل نمی‌شده است. بنابراین طبیعتا برخی نابسامانی‌ها و ناهماهنگی‌ها وجود دارد.

وی همچنین نحوه توزیع سبد کالا را دلیل دیگر ازدحام مردم دانست و بیان کرد: به دلیل اینکه محل‌های توزیع سبد کالا محدود است مردم مجبور به ازدحام می‌شود همچنین باید گفت شاید این واهمه در بین مردم وجود دارد که این تصمیم گرفته شده در رابطه توزیع سبد کالا منتفی شود.

نماینده مردم فریدن و فریدون شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دلیل این واهمه این است که تصمیمات دولت در سال‌های گذشته بسیار بی‌ثبات بوده است و برخی مردم به تصور اینکه مبادا اتفاق جدیدی بیفتد و این سهمیه حذف شود برای گرفتن سبد کالا ازدهام می‌کنند.

اسفنانی همچنین با اشاره به برخی انتقادات چند روز اخیر تعدادی از نمایندگان در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع گفت: نمایندگان پیش از این پیشنهادات خود را در رابطه نحوه توزیع سبد کالا از طریق محاسبه با مطبوعات و برخی جلسات تخصصی ارائه کردند اما دولت عزمی برای استفاده از نظرات و پیشنهادات سازنده نمایندگان در این رابطه نداشته که آیا اساسا این کار درست است یا خیر و اگر درست است باید به چه نحوی صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: بنابراین دلیل انتقادات صورت گرفته توسط برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی همین موضوع است.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...